Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megfelelési kényszer, azzal...

Megfelelési kényszer, azzal egybekötve hogy semmire nem tudok nemet mondani. Hogyan tudnám ezt legyőzni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 19. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Hátha lány vagy akkor semmi probléma. Mindenki szereti az olyan lányokat, akik semmire nem mondanak nemet. :))
2021. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős...nálam simán elmúlt csak úgy magától.
2021. dec. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

+szorongas

Varom én is a választ ra

2021. dec. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A környezet nagyon tudja ezt befolyásolni: ha olyan környezetben vagy, ahol erre rákattantak, akkor nehezen lehet levetközni. A környezetváltozás, tisztaa lappal indulás segíthet, közben elhatározod, hogy változtatsz magadon, és ehhez tartod is magadat.
2021. dec. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én gyász hatására kerültem olyan állapotba, hogy nem tudott érdekelni mások nyomora. Akkor kezdtem elengedni azt, hogy én mindenkin segíteni akarok.


Azon kell elgondolkodni, hogy mi a legrosszabb, ami történhet, ha nem teszed meg az adott dolgot. Illetve arra érdemes gondolni, hogy magaddal szemben mikor akarsz olyan jófej lenni, mint bárkivel szemben.


Igazából, csak el kell kezdeni a nemet mondást, és rájössz, hogy nem történik semmi, nem szeretnék kevésbé, nem sértődnek meg, meg semmi.


Ha olyat kérnek, amit nem akarsz, akkor felajánlasz alternatívákat, pl. Nem csinálom meg helyetted, de segítek neked. Ma nem jó, jövőhéten érek rá. Pl nekem az is nehéz volt, hogy mindig mindenre azonnal rávágtam, hogy megcsinálom, most kérek időt, hogy vissza hívjam megbeszélni, addig átgondolom, hogy akarom-e. Ilyesmik jöttek be.

2021. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hogy rájössz, hogy ez az élet nem vezet semmi olyanra amiből te jól jöhetsz ki hosszútávon
2021. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlással. Én egészen jól haladok. Egyre több dologra egyre magabiztosabban mondok nemet.
2021. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!