Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nem létezik a...

Csak szerintem nem létezik a szeretet ember iránt?

Figyelt kérdés
Szerintem ember iránt érzett szeretet nem létezik, az, hogy egy anya szereti a fiát az sem őszinte szeretet, vagy fordítva, fiu az anyját. Nem azért szereti ez a két ember egymást, mert, kedveli a másik személyiségét vagy a viselkedését vagy a tulajdonságait, akármi...hanem mert ő az anyja és azt szeretni kell vagy mert ő a fiam és a gyerekemet szeretem stb. nem önmagáért szereti, hanem mert kell. Minden ember önző és csak saját magát szereti vagy még magát sem. Szerintem a szerelem is csak egy olyan dolog, ami társadalmi elvárás miatt jön létre, de amúgy mindenki csak az önös érdekeit keresi benne, legyen az szex, pénz, gyerek akármi, de ez sem őszinte vagy max addig míg elnem múlik a kezdeti rózsaszín köd. Szerintem abszolút nem létezik a feltétel nélküli szeretet. Csak is az érdekeken alapulo habi szeretet aminek igazából csak és kizárólag önző érdekek állnak a hátterében. Éppen ezért nem is értem miért várják el az emberek, hogy szeresség őket. Én nem várom el ezt, mert a szeretet nem létezik, ez csak egy kamu szar amivel áltatják magukat az emberek, meg amit karácsonykor tudnak durrogtatni mindenféle valóságtartalom nélkül.
2021. dec. 19. 23:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Nem így van...
2021. dec. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Akkor hogy van?
2021. dec. 19. 23:37
 3/38 anonim ***** válasza:
70%
Az a helyzet hogy kérdező leírásának több köze van a racionalitáshoz, a rideg valósághoz mint ahogy azt a társadalom hinni szeretné.
2021. dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
4%
Egyébként meg elég csak megvizsgálni a történelem lapjait, kapcsolatait, különös tekintettel a csaladokon belüli nexusokra......
2021. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%
Ez a Valentin napos, szivecskés, feltétel nélküli szeretetes maszlag az utóbbi évtizedek vívmánya
2021. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%

Szerelemben nem önös érdekeket keresek lol, örülök hogy adni tudok, szeretni tudom.

Ha szerinted nem létezik szeretet akkor TE nem szerettél senkit és TÉGED nem is szeretett senki, ez szomorú. Borzasztó jó érzés mindkettő.

2021. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
28%

6-os : "örülök hogy adni tudok", mi ez ha nem önös érdek?

Mert neked jó hogy adhatsz/és majd jól fog esni ha emiatt viszont kapsz bármit.

2021. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Annak örülsz, hogy szeretni tudod? tehát neked azért kell valaki, hogy szerethesd? Akkor nem őt szereted, hanem, a tényt, hogy van kit szeretni. Tehát simán kicserélhetnénk másra, neked az a lényeg, hogy valakit szerethess és szeretetet adhass? Na ez pont nem cáfolja meg amit írtam.
2021. dec. 19. 23:57
 9/38 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen az, amikor egy pszichopata próbálja megérteni az emberi érzéseket, de nem megy neki.
2021. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
96%

Több embert is lehet szeretni, és ő is viszont szeret engem.

Valamint egy családtagnál, gyereknél teljesen más.


Egy érzést miért kell letagadni?

2021. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!