Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is idegesítenek az...

Titeket is idegesítenek az állandóan ölelkezni akaró emberek?

Figyelt kérdés

Nem nagymamákról vagy szerelmekről van szó, hanem kb. random emberekről, akikkel mondjuk egyszer találkoztál vagy először találkozol, de máris szorosan átölelnek meg búcsúzáskor is, meg úgy állandóan.

Megfigyeltem (de lehet, hogy csak nekem tűnik így), külföldieknél ez gyakoribb amúgy, de nem biztos.

Titeket nem zavar?


2021. dec. 24. 09:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mert nem ismerek ilyeneket, csak haverok szoktak nagyon részegen ölelkezni, biztosítva arról, hogy mennyire barátok vagyunk, de nekik elnézi az ember :-)
2021. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az más, az poén :)
2021. dec. 24. 09:13
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Látok ilyesmit, én biztos nem engedném.
2021. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Engem nagyon zavar, nézem pl. a dokumentumfilmeket, filmeket vagy akármi, amiben az amerikaiak ölelkeznek idegenekkel is akár, vagy még az orvosukkal is. Sosem értettem, mire jó ez? Mellém lehuppant egyszer az egyetemen egy Erasmusos portugál cserediák, úgy elkezdett haverkodni mintha ezer éves haverok lettünk volna. Na köszi nem....
2021. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Amerikai filmek az etalon sokaknak. Ez pont olyan, mint köszönés helyett odadobni, hogy "szeretlek".

Én speciel képtelen lennék idegenekkel ölelkezni, mert nehezen viselem a testi kontaktust olyanokkal, akikhez nem köt semmi.

2021. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a barátaim és a rokonaim többsége ilyen ölelkezos, hosszan szorito ember. Amíg fiatalabb voltam, nagyon zavart, de nem tettem szóva.


Most, hogy már idősebb és bölcsebb is lettem, ez nem zavar. Megszoktam. Sőt, néha, bizonyos szituációkban még igen jól is tud esni.


Ettől függetlenül én nem igen kezdeményezem, de nem is zavar.

2021. dec. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
A magyar nép nem ilyen szerintem, nem vagyunk egy ölelkezős fajta. Mi szerintem egy kicsit ridegebb, távolságtartóbb nép vagyunk.
2021. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

#7

Szerintem nem vagyunk ridegek, inkább bizalmatlanok az idegenekkel szemben. Ami alapban nem is rossz dolog.

2021. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy írtam, én is főleg külföldiekkel tapasztalom ezt, de egyre inkább terjed itthon is.

Valakivel pl. megismerkedek online (nem társkeresés), haverkodunk, megbeszéljük, hogy beülünk valahová (olykor többesben), és az első találkozásokor a nyakamba borul.

Vagy búcsúzáskor úgy ölelnek át, ffiak, nők is, mintha nem lenne holnap.


Mondjuk én biztos pszichopata vagyok, de engem már a - jellemzően multiknál elterjedt - állandó vigyorgás is zavar.

Pedig eskü, nem vagyok egy barátságtalan ember.

2021. dec. 24. 09:39
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs, hogy kulfoldi.
2021. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!