Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lexikális tudással rendelkez...

A lexikális tudással rendelkező emberek nem tudnak beszélgetni?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a lexikális tudással, azon belül is egy területet kiválóan tudó emberekkel nem lehet beszélgetni. Elméletben mindent tudnak az adott témáról, de ha új információval találkoznak a gyakorlati életben, akkor csak sztereotipiákban tudnak gondolkodi és rugalmatlanul. Miért van ez velük?
2021. dec. 26. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

A kérdésed egy hülye sztereotipia


Éppen azokkal lehet beszélgetni, akiknek van miröl.

2021. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet nem érted a kérdésem.
2021. dec. 26. 08:07
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Van benne igazság.
2021. dec. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Lehet aspival találkoztál. Senki nem tud úgy belebuzulni egy témába, mint egy autista, de társalogni nem mind képes.
2021. dec. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Amikor az adott területen belül, az eddigi tudásukkal ellentétes információt kapnak, nem tudják felülbírálni az addigi tudásukat, és emiatt elavult nézetekhez ragaszkodnak. A másik eset az, amikor kiderül, hogy a tudásuk csak elméleti, és a gyakorlatban nem tudják alkalmazni, de muszáj kategórizálniuk minden információt, és gyakran téves helyre illesztik be, de ragaszkodnak a sztereotípiákhoz.
2021. dec. 26. 08:19
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

az a baj a kérdésed úgy hülyeség ahogy van

ahogy az egyik fentebbi válaszolónak írtad, hogy "nem érti a kérdést"


szóval te azt mondod azért nem lehet velük beszélgetni, mert az ellentétes gondolkodást nem tudják megérteni, ha valami nem illik bele az ő nézetükbe, akkor bezárkóznak, elutasítóak


lehet velük beszélgetni a hagyományos értelemben vett módon, szóval a kérdésed rosszul van megfogalmazva


sok ember nem tudja elfogadni a tőle eltérő gondolkodást, ha nekem itt jönnél a hülyeségeddel, hogy a Föld lapos, vagy nincs Balaton engem sem érdekelne :D

de normális témákról én is tudok beszélgetni, amíg nem tartom nettó faxságnak azt amit mondasz, vagy nem untat a téma, lexikális tudás ide, vagy oda

2021. dec. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pont hogy hétköznapi témákról sem lehet velük beszélgetni, mert nekik azok mivel nem lexikálisak, a saját véleményüket kellene mondaniuk, de az igazán nincs nekik.
2021. dec. 26. 08:44
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem baromi hülyeség amit kérdezel és maga a gondolat is. Egyik válaszodban még munkával kapcsolatban, másik válaszodban már hétköznapokról beszélsz. Jó ember.. Akinek van lexikális tudása nyilván értelmes ember és van álláspontja. Nyilvan ember válogatja. De lexikális tudás=olvasott okos ember(szerintem) ellentetje, a 8 általánossal rendelkező szalagmunkás. Te felfogod egyáltalán a kérdésed?? Lehet pont te vagy az az ember aki nem érti a lexikális tudással rendelkező embereket és értetlenkedsz.
2021. dec. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
ahogy látom te inkább a saját igazadat akarod nyomni és nem fogadod el más véleményét, ragaszkodsz ahhoz, hogy velük nem lehet beszélgetni, lehet nem véletlen nem tudsz másokkal beszélgetni, nem vagy elég érett hozzá talán
2021. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az én kommunikációmmal semmi gond. Viszont akikről írtam, ők úgy viselkednek, mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt. Ez is az egyik oka annak, hogy nem lehet velük beszélgetni.
2021. dec. 26. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!