Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek van lexikális tudása,...

Akinek van lexikális tudása, nem barátkozik csak úgy idegen emberekkel az autista lenne?

Figyelt kérdés

18 éve slány vagyok, még gimis. Történelem órákon meg német (kezdő csoportos) ha kérdezz tőlünk a tanár sokszor én válaszolok, mert vagy nem mondja senki vagy nem tanulták meg. Mai irodalom órán is mondtam a témával kapcsolatos érdekességet aztán a tanár megkérdezte tőlem, hogy autista lennék e. Elmondta az osztálynak, hogy az autistákra jellemző az, hogy a szociális kézszégük nem olyan mint a többi embernek, zárkózottabbak, de lexikális tudásuk hatalmas, és a tanár szerint ezek rám illenek.

Lexikális tudásom a honfoglalónak köszönhetem meg annak, hogy utánanolvasok bárminek aki érdekel és megmarad. Töri órákra is azért tudok válaszolni a tanár kérdéseire, mert tanulok. Valamint nem lennék antiszociális. A számomra nem szimpatikus emberekkel nem szeretek ismerkedni, de szórakozni ugyanúgy elszeretek járni a barátaimmal.



2017. dec. 15. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
A 18 éves slány nem autista szerintem.
2017. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy autista.

A tanár azt, hogy te nem vagy valami szociális csupán a tanórákból nem szűrhet le ilyet.

2017. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Inkább introvertált vagy. Jól érzed magadat egyedül nem szeeretsz feltünősködni. Nehezen ismerkedsz nem mész emberek közé. Nehezen változtatsz a berögzült dolgaidon.
2017. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem..
2017. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Amit leírtál, az alapján nem vagy autista. Ellenben szólnék a szülőmnek, hogy menjen már be leosztani az ilyen majmot, aki ilyen kérdést tesz fel a diákjának nagyközönség előtt.
2017. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem ismerünk, és ennyiből nem is tudunk biztosat mondani.


Ellenben a leírtak alapján a tanárod kissé félművelt okoskodónak tűnik.


Ismer egy szót (autista) és hogy kb milyen tulajdonságaik vannak, aztán olyan emberekre is rámondja akik nem feltétlenül azok.

Az autizmusnak nagyon széles spektruma van, és ezért változatos hogy az érintetteknél miben nyilvánul meg.

A szociális fejletlenség, a társas kapcsolatok kerülése általános persze az autistáknál. De megannyi okból lehet valaki introvertált, és ezek nem feltétlenül öröklött neurológiai eltérésekből adódnak.

A lexikális tudás pedig nem feltétlen autista vonás.


Fontos megemlíteni hogy az autizmus gyakran von maga után értelmi fogyatékosságot, egyéb idegrendszeri fejlődési zavart.

Illetve hajlamosító a savant-szindrómára. A savant-szindrómához szokták kötni az emberek a zárkózott, furcsa érdeklődésű, és érdeklődési területükön belül zseniális embereket. Számolóművészeket, emlékező művészeket, és rengeteg festőt tudnak felmutatni a savantok.

Azonban fontos megjegyezni, a savantok nem autisták és az autisták nem mindig savantok.


Az autizmus emellett nem egy homogén emberréteg, nincsenek mindenkinél előforduló tünetek. Szokás megkülönböztetni az Asperger és a Kanner szindrómát. az előbbi a "gyengébb" az utóbbi az "erősebb" formája az autizmusnak, ez a tünetek mértékében, és az egyén szociális képességeiben tükröződik.

Egy Kanner szindrómás autista például nem igazán tud beszélni. Pláne nem több ember előtt, magabiztosan, élvezetesen.


Egy Asperger szindrómás azonban könnyen be tud illeszkedni a társadalomba, legalábbis lehetséges hogy ha odafigyel önmaga sajátosságaira, és tisztában van vele miben más mint a többi ember. Az Aspergeresek nagy része egyébként észre veszi önmagán hogy más, nem kell szakemberhez fordulnia azért hogy megtudja, ő valóban más.


Az hogy sok mindent tudsz, egyszerűen következménye annak hogy tanulsz.

2017. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

1. Az autizmus megállapításához a szakembereknek is több napos tesztsorozat kell, "ránézetre" nem lehetséges.


2. Egy tanár ilyet nem mondhat, föleg nem nyílvánosság elött, de neked vagy a szüleidnek sem, megha nincs is már ott rajtatok kívül.


3. Sok helyen ezért azonnal elbocsátanák, mert ezzel bizonyítja, hogy nem alkalmas a pályára.

2017. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Marhára tapintatos a tanárod, ha a többiek előtt kérdezett ilyet. Megkérdezheti, de úgy, ha csak ketten vagytok. Egyébként szerintem nem vagy az. Én is ilyen voltam az általános suliban, a gimiben is megmaradt ez, csak az változott, hogy már több barátom lett, de alapvetően én is visszahúzódó vagyok.
2017. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Sok tanár előítéletes idióta. Nekem is magyaráztak mindenféle hiperaktivitást, figyelemzavart, diszkalkuliát (matekból végig bukdácsoltam) aztán kivizsgáltak mindenre és egyik sem voltam, csak szimplán nem érdekelt az amit általánosban és középiskolában tanítottak. Most meg diplomázom nemsoká műszaki területen és lett közben egy szakmám is.
2017. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért gondolta, hogy az lennék, mert egy barátja is az, és néha állítólag olyan a viselkedésem. Nem mondom, hogy feltűnősködnék, de nem fordulok be a sarokba, ha tudok valamit azt mondom. Azért is "merte" megkérdezni, mert ő úgy ismerte meg az osztályunkat, hogy a jó 80%-uk nem ismeri ezt a szót. Ezért is magyarázta el, mert sokan összekeverték az ateizmussal. Tanárokkal nem szoktam flegmázni/bunkózgatni, de itt néztem egyet és meg is kérdeztem, hogy ezt mégis hogy szűrte le. De aztán a végén mondta, hogy dícséretmek szánta, hisz kiemelte, hogy a lexikális tudásom mekkora. Mondom kössz...
2017. dec. 15. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!