Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik tragédiákról (pl. halálesetekről) szóló hírek alatt facebookon megjegyzést tesznek a nevetős smileyikra?

Figyelt kérdés
szerintem általában számító szociopaták akik ezzel akarnak likeokat szerezni. undorítóbb amikor egymásra talál két ilyen nyomorult és elkezdik kibeszélni hogy ők mennyivel különbek a nevetős smileyasoknál miközben ők maguk használják ki a tragédiák híreit arra hogy digitális önkielégítést végezzenek a kommentszekcióban

2021. dec. 27. 18:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Túl nagy jelentősége lett ennek a nevetős smiley nak. Alapjaiba véve egy ilyen témájú poszt alatt etikátlannak és gusztustalannak tartom. Viszont mivel minden embernek más az értékrendje és a felfogása így felesleges rajtuk számonkérni és feleslegesen ezen görcsölni.
2021. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Azok a szociopaták akik megjegyzést tesznek a nevetős smileykra? Szerintem meg azok, akik nevetős smileykat tesznek egy tragédia híréhez.

Nem facebookozok szóval elképzelni sem tudom hogy van olyan elmeháborodott aki nevetőst rak valakinek a halálhíréhez, de ha te mondod akkor biztos így van. Szerintem nem az a hülye aki ezen felháborodik, minden jóérzésű ember felháborodik ha valaki nevet mások halálán.

2021. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem "Azok a szociopaták" hanem ők nagyobb valószínűséggel szociopaták de igazából lehetnek előítéletes rosszindulatú emberek is akiknek nem jut eszükbe hogy egy smiley lehet a cikk témájától független ösztönösebb reakció is míg egy komment baszatása sokkal megfontoltabb tudatos folyamat eredménye. de ha szerinted helyes dolog halálhíreket tudatosan kihasználni arra hogy kommentben felnyald magad mások előtt akkor fogadd őszinte gratulációmat
2021. dec. 27. 19:01
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Ne is haragudj, de aki mások halálán nevetni tud, az meg is érdemli ha beleállnak. (Csak nem veled történt meg hogy ennyire ki vagy akadva?)

Édesanyád temetésén is röhögni fogsz?

Ha más röhögne a halálhírén, te egyetértenél vele?

Én még soha nem verekedtem, de bizony beverném a képét annak aki nevetgél rajta.

A facebook meg nem érdekel, szerencsére van életem az online téren kívül is. De ahogy a való életben, úgy online is gyökér dolog más tragédiáján szórakozni.

2021. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

úgy látom nálad betalált ha már megpróbálhatsz személyeskedni de mellément ugyanis nem vagyok regisztrálva az említett oldalon.

azt feltételezed te is hogy a tragédián nevetnek akik "nevetnek"

én úgy látom hogy sokszor a hír valóságtartalmát is megkérdőjelezik szóval nehezen mondható hogy a tragédiának szólna merthát ugye el sem hiszik. persze ez más okból lehet butaság de korántsem annyira alávaló mint az ezekre érkező hozzászólások motivációja. szóval ha tudatosítod hogy tragédiáról van szó akkor normális esetben nem fogod kihasználni rosszindulatú feltételezések mentén se.

2021. dec. 27. 19:46
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg felmerülhet - akár csak elméleti szinten is - a kérdés, hogy miért bárdolatlan tuskó az, aki egy tragikus hírhez nevetős smiley-t tesz? Nem totálisan egyértelmű ez mindenkinek, néhány elmebeteget leszámítva?
2021. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
tehát elmebetegnek tartott emberekhez méricskélve magunkat tökre okés tragédiák híreit tudatosan kihasználni önmagunk fényezésére ha jól értelek?
2021. dec. 27. 20:03
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

#7

Nem értesz jól!

(6-os voltam)

2021. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
éltem a gyanúperrel ha nem haragszol. egy "totálisan egyértelmű" társadalmi normát számon kérni "totálisan egyértelmű" reakciókat fog eredményezni ami jelen esetben egyetértés like egyszóval virtuális jutalomfalat az interneten. számomra az is "totálisan egyértelmű" hogy nem erre való egy tragédia kommentszekciója
2021. dec. 27. 20:35
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Tudjuk, szerinted arra való hogy nevetős smileykkal csesszék tele.
2021. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!