Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik tragédiákról (pl. halálesetekről) szóló hírek alatt facebookon megjegyzést tesznek a nevetős smileyikra?

Figyelt kérdés
szerintem általában számító szociopaták akik ezzel akarnak likeokat szerezni. undorítóbb amikor egymásra talál két ilyen nyomorult és elkezdik kibeszélni hogy ők mennyivel különbek a nevetős smileyasoknál miközben ők maguk használják ki a tragédiák híreit arra hogy digitális önkielégítést végezzenek a kommentszekcióban

2021. dec. 27. 18:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10. ne álszenteskedj. amint meglátod a nevetős smileyt feláll a kicsit fütyid és bőszen gépelni kezded mennyire nagyszerű ember is vagy te egyáltalán
2021. dec. 27. 20:42
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nincs fütyim, másrészt mint írtam, nem facebookozok. Amíg nem olvastam ezt a kérdést, nem is tudtam hogy vannak ilyen tuskók akik nevetős smileykat dobálnak halálhírekre.

Neked viszont tuti feláll ha tragédiákról olvasol, gondolom jókat nevetsz ha meghal valakid.

2021. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
csakhogy a kérdés az nem arról szól hogy vannak ilyen tuskók hanem vannak még náluk is nagyobb tudatos aljadékok. másrészt te kezdtél a számba adni dolgokat de megkönnyebülés hogy akkor nem a fütyid volt
2021. dec. 27. 20:58
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha valaki az utcán bántalmaz egy állatot akkor szerinted a bántalmazó a gyökér, vagy az, aki rászól hogy ne bántsa?

Ha valaki felsegít egy nénit aki elesett, akkor ő szerinted azért teszi mert egy jóérzésű, empatikus ember, vagy azért hogy a körülöttük lévő járókelők jókat gondoljanak róla?

Ha szerinted bárki is azért tesz etikus dolgokat hogy fényezze magát, az rólad mond el rengeteget.

Pont leszarom hogy ki mit gondol rólam, ha látok valamit ami másokat sért, kinyitom a számat.

2021. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
hamis dilemmák de mindegy. ha közben streameli tiktokra vagy felrak róla később videót hasonszőrű közösségekbe akkor van rá esély hogy nem egy személyisége alapjait képező vezérelv mentén cselekedett. cinikus vagyok az emberek jóindulatát illetően és igen néha eszembejut hogy ez a képmutató tetszelgésen alapuló viselkedés nagy mértékben kiterjed már a valóságra is.
2021. dec. 27. 22:02
 16/19 anonim ***** válasza:

Talán nem kéne ennyire az online világban élni. A tiktokot pl csak hallomásból ismerem, amit hallottam róla, azok alapján egy felszínes weboldal tiniknek.

Ezek szerint viszont én meg naiv vagyok, mert nem szippantott be ez a sok romboló weboldal, de még mindig jobb a való világban élni naivan, és szívből csinálni mindent, mint megkeseredni ettől az online képmutatástól és azon idegeskedni hogy ki mit posztol, meg arra felháborodni ha valaki szerint nem oké röhögni egy tragédián. Teljesen kifordítja az embert magából. Normális ember azon akad ki hogy ezen röhögnek, nem azon hogy valaki más is kiakadt rajta.

2021. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem szoktam reagálni hírekre se komment, se smiley formájában.

Élőben meg nem nevetném el magam ilyen szomorú hírek hallatán, még ha hidegen hagyna sem. Ennyire még engem is megtanítottak. Ha viszont más tenné akkor sem állnék le vele vitatkozni, max MAGAMBAN megjegyezném, hogy egy bunkó.

Aki bele áll másokba az meg lelki szegény. A szociopata egy másik fogalom.

2021. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
aki arra használ egy tragédiát még ha közvetetten is hogy nyerészkedjen likeokat szerezzen az bizony szociopata is
2021. dec. 28. 09:40
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Én nem vagyok fenn az "Arckönyv"-ön, de láttam már hasonlót más oldalakon. Lehet, hogy nem rossz szándékból fakad a hangulatjel elhelyezése, de szerintem akkor sem megfelelő. A híroldalak gyakran még a reklámot sem teszik etikai okokból ilyen hírek esetén. Másfelől egy temetésen sem illik hangosan nevetgélni, akár a témához nem is tartozó vidámságot tanúsítani, mert mások esetleg jobban átélik a fájdalmat, és számukra bántó lehet. Tudom, hogy vannak, akik nem tudnak együttérezni senkivel, és mindjárt elkezdenek mással foglalkozni (akár nevetgélve), de ezt nagyfokú illetlenségnek tartom. Velem is előfordult már, hogy olyan ember temetésén voltam, aki finoman szólva nem állt közel hozzám, de eszembe nem jutott volna különösebb vidámságot tanúsítani, ha már egyszer meghívtak oda és el is mentem. Azt hiszem, ha már valaki hozzászól ilyen érzékeny témakörökhöz, az is betarthatná az alapvető illendőségi elvárásokat. Egyben én nem tartom problémának, hogyha ilyen célból jobb érzésű felhasználó társaitól helyreigazítást kap.
2021. dec. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!