Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennétek, ha adok-veszek...

Mit tennétek, ha adok-veszek termékedet az érdeklődő nem fizetné ki/kilopná a kezetekből és elhajtana gyorsan?

Figyelt kérdés

Mert ugye mégcsak meg se verheted, mert valójában feketén árusítasz és mégha csak tettlegesség nélkül később fel is jelented lopásért te fogod csúnyán megszívni a NAV által (itt elsősorban az üzletszerű adok-veszekre gondolok, de tök mind1 mert mindkét formában ugyanúgy adózni kellene).

Ha pedig kárt okozol a kocsijában vagy megvered, akkor nincs is miről beszélni, hogy ki fogja megszívni.


Mit tennétek ez esetben?



2021. dec. 31. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlandó kiszállni a kocsiból a " tranzakció" idejére, nem is foglalkoznék vele. Eleve olyan helyre beszélném meg a találkozót, ahová neki is oda kell sétálni, több ember van a környéken.
2021. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze attól függ, hogy mit akarsz eladni. 1-es voltam.
2021. dec. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1: Nyilván nem erre gondoltam, hanem arra, amikor kiszállás után hirtelen gondol egyet és köszönés nélkül lelép a szajréval mintha mi sem történt volna. Magára zárja a kocsit és ágyő.
2021. dec. 31. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ezért szerveztem régen forgalmas helyekre az adás-vételeimet magánszemélyekkel.

Sok régi számítógépet/telefont/ilyesmit vettem, újítottam fel, majd néha adtam el. Néha volt "profitom" is, bár ez inkább egyfajta hobbim volt.

De a forgalmas helyekhez, meg az előzetes telefonos egyeztetésekhez mindig ragaszkodtam, utóbbiból valamennyire le is lehetett sokszor szűrni, hogy mennyire korrekt/nem korrekt a másik fél.

F

2021. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nyertél egy tapasztalatot, szerinted mindenki mindig megkapja a munkadíját meg amiért dolgozik? Veled még nem fordult elő, hogy valamit nem fizettél ki? Szerintem ha az ember megtanul ilyen helyzetben érvelni, akkor már jó úton van. És az emberek többsége jóindulatú, ha TE korrekt vagy akkor korrektséget kapsz vissza.
2022. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!