Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdag emberek rengeteg...

A gazdag emberek rengeteg negatív megjegyzést kapnak, aminek 90%-a a tudtukon kívül hangzik el. Pl. nők esetén: biztos szexből van a pénz; férfiak esetén: biztos bűnözésből. Tegyük fel, gazdag leszek. Hogy lehet elébe menni a rossz megítéléseknek?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és nem akarnám, hogy az ismerőseim a tudtomon kívül olyan megjegyzéseket tegyenek, hogy szexmunkából, meg sugar daddytől van pénzem. Egyelőre nem vagyok gazdag, egyelőre nem fenyeget ez a veszély. De huszonevesként előttem az élet, még bármi lehet, akár még gazdag is lehetek, és szeretnék elébe menni a rossz megítélésnek. Szeretném, hogy ha gazdag lennék, akkor az ismerőseim velem örüljenek a boldogságomnak, és ne próbáljanak rossz fénybe feltüntetni. Amúgy 1 éve külföldön élek, úgy tűnik, maradok is itt, nem megyek Magyarországra vissza életvitelszerűen. És szerintem a külföldre ment magyar nők, ha meggazdagodnak, csak annál határozottabb megjegyzéseket kapnak, hogy biztos külföldi szexmunkából van. Mondom ezt úgy, hogy Németországban élek. Ha mondjuk Dubajba költöztem volna, ott dolgoznék a diplomás szakterületemen, akkor már az Isten se védene meg attól, hogy biztos szexmunkát végzek Dubajban, hisz azt a várost nagyon egybe kötik a szexmunkával...

De nem kell ide Dubaj. Bármely külföldi, vagy akár belföldi magyar nő, ha gazdag, akkor sugar daddy, szexmunka, máshogy nem lehet pénze - jegyzik meg róla a háta mögött. És a gazdag férfiak se járnak jobban... Azok meg megkapják a hátuk mögött, hogy csakis bűnözésből lehet pénzük. Csalásból, átverésből, lopásból, kihasználásból, stb... Szomorú. Tudok olyat, aki szegény volt egész tinikoráig, aztán elkezdett keresni, befektetni, és 26 éves korára már igen jómódú életszínvonalon él (ő is egy külföldre költözött magyar srác), és az ismerősei a háta mögött minden rosszat állítanak róla, ami nem igaz... Inkább örülnének neki, hogy a szerény anyagi helyzetű származása ellenére sokra vitte olyan fiatalon. A családjából senki se vitte olyan sokra, mint ő. Persze a tesói és a szülei nen rosszmájúak, ők szeretik. De minden más Magyarországon maradt ismerőse hülyeségeket gondol róla. Én még közel se vagyok olyan színvonalon, mint ez az ismerősöm, de ha lennék, akkor rólam szexmunka verzióban mondanák ugyanezt.


2022. jan. 2. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Gazdagodj meg szexmunkából, úgy legalább hazudni nem tudnak rólad.
2022. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért mondanak ilyeneket, mert a többség valóban így gazdagodik meg.

Érdekes módon engem senki nem szól meg, mert nem sumákolok, átlátható vagyok, nincsenek titokzatos dolgaim, mindenki tudja hogy miből van a vagyonom.

Ha az ember sumákol akkor természetes hogy elkezdődnek a pletykák. Amik jogosak is, mert aki tiszta annak nincs oka sunyizni, nincs takargatnivalója.

Ha kemény munkával és kreatív ötletekkel gazdagszol meg, akkor senki nem fog rád rosszakat mondani.

2022. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj istenem de buta vagy.
2022. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy régen is megmondták, az első pár száz millióról és milliárdról nem kérdezősködünk. Persze, van egy réteg, aki tényleg önerőből, rengeteg befektetett energiával, kitartással ért el oda, ahova. A nagy része, viszont bizony ilyen. Sugar Daddy, apuci-anyuci kicsi fia, stróman, stb.
2022. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Először legyél gazdag, majd utána ráérsz ezen aggódni.
2022. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem az alja réteggel kellene barátkozni...
2022. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Fiatalon, szegényen is mondták rám mindenfélét, idézek: fura, szerencsétlen, nyomorék, beképzelt, h.lye álmodozó művészlélek, zsidó fejű, nincs cs.cse stb. Ezek még a szalonképesebb jelzők voltak. Most már egy ideje jómódban élek a saját erőmből kint, külföldön és ezekkel az emberekkel nem tartom a kapcsolatot. Már régen voltam abban a városban, de nyáron tervezek menni és direkt fel fogom venni a legeslegdrágább cuccaimat a városnapon, amire Ezek mindig mennek. Elégtétel lesz őket szemberöhögni, mondjanak, amit akarnak.
2022. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is lebudöskurváznak a hátam mögött, mert tehetős pasi a férjem. Gyerekünk is van de ez mindegy az embereknek. Egyet tehetsz, nem foglalkozol a véleményükkel, de ennél is fontosabb hogy ne vegyülj el velük. Mivel ha kilógsz a sorból, nem fognak jókat mondani rólad a hátad mögött. Irigység.
2022. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jobb beletörődni abba, hogy lesznek olyan megkeseredett gyökerek, akik úgy tudják jobban feldolgozni azt, hogy mások okosabban döntöttek náluk anno, vagy szerencsésebbek voltak, vagy jobban dolgoztak, hogy "hát mivel én tisztességes ember vagyok, és nekem nem megy jól, ezért akinek jól megy, az csak és kizárólag tisztességtelenül szerezhette meg"... mert ezt kényelmesebb gondolni, mint belegondolni, hogy esetleg ő is tehetett a sorsáról vagy hogy az élet néha nem igazságos.

Az ilyen akkor sem fog a véleményén változtatni, ha te elkezded bizonygatni, mert a saját egójának / kis lelkének pátyolgatása céljából neki nem érdeke az, hogy ezen a véleményén változtasson... max. akkor változtat, ha te Neki személyesen anyagilag segítesz... de azonkívül azt fogja mondani, hogy "biztos, hogy vaj van a fején, ha ennyire kényszeresen bizonygatja".

Ennek amúgy speciális fajtája az agyatlan hímsoviniszta, aki szerint minden férfi okosabb, mint a nők, és a nők pasit fogni mennek egyetemre... amelyik nő meg irodában a kávéfőző titkárnőnél jobb állást szerez, az biztos szopott érte, mert agyilag biztos nem alkalmas a munkára - ezt pl. én megkaptam többször, pedig nem keresek kifejezetten sokat (bp-i viszonylatban kb. átlag, irodai munkához átlag alsó kategória inkább).

Inkább meg kell tanulni ezekre a véleményekre nem adni és elegánsan ignorálni őket.


Nyilván apróságok vannak, amikkel jobb benyomást tudsz tenni emberekre. Az ilyen az, hogy:

- nem kérkedsz az anyagi javaiddal (nem hordasz olyan ruhákat, amikről kilométerről ordít a márkajelzés; nem pózolsz nyilvánvalóan luxus táskákkal és autókkal instagramon meg olyan képet sem teszel fel közösségi médiára, amin látszik, hogy hány szobás csilliódolláros házban laksz; nem folyton arról beszélsz, hogy itt voltál nyaralni, ott voltál nyaralni, "a Maldív már uncsi, most a Seychelles-re megyek" (konkrét idézet, amit hallottam ismerőstől :D), ilyen Gucci táskát vettél, olyan Ferrarit fogsz; az étteremben, ahol voltál, milyen hírességek fordulnak meg stb.)

- nem fintogorsz és vágod a pofákat, ha a közeledbe kerül valaki, aki láthatóan szegényes; nem nyilatkozol undorkodva olcsóbb márkákról vagy nem olyan puccos helyekről; ha valakiről megtudod, hogy szegény, nem az az első gondolatod / mondatod, hogy "Biztos ő tehet róla / ment volna el egyetemre, jobb munkahelyre, biztos nem tanult rendesen suliban"

2022. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Legyél ronda és kövér. Akkor valószínűleg NEM lehetséges szexmunkából meggazdagodni. Másik tippem: az emberek nem szokták leszólni a gazdagokat az én környezetemben, inkább tisztelik. Nem jó a környezeted. Válogasd meg a barátaidat és vedd körül magad sikeres emberekkel, ne olyanokkal, akik azt mondják, hogy aki gazdag, az csakis rossz úton szerezhetett pénzt.
2022. jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!