Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan állítsam át a napi...

Hogyan állítsam át a napi ritmusom bagolyról pacsirtára?

Figyelt kérdés

Hiába kelek fel korán, egyszerűen nem vagyok produktiv, nem tudok koncentrálni..

Annyira szeretnék korán kelni, a nap elején elvégezni a fontos teendőket, produktivnak lenni, és utána pihenni. Ráadásul a párom pacsirta típus, ez méginkább motivál arra, hogy változtassak, de sajnos általában az van, h ő már kidől 9-10 körül, én még olvagastok, stb. reggel pedig persze ő hamarabb kel kb 1-2 órával..

de pl ma is itt volt az egész napom, hogy tanuljak, de csak este 5-6 után bírtam koncetrálni :(



2022. jan. 3. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ezen nem igazán lehet változtatni, ez embertípus, nem szokás kérdése.

Mivel az office time nemigen kedvez a baglyoknak, ezért kényszerből mindenki alkalmazkodik, aki nem maga dönt a napirendjéről, de attól, hogy bagolyként is kénytelen az ember reggel dolgozni járni, még nem lesz pacsirta, a produktív órák ugyanúgy délutánra esnek majd.

2022. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem tudlak biztatni. Lassan 70 év nem volt elég,

hogy megszokjam a korai kelést.Én is bagoly típus vagyok.

Ha lelkileg kiegyensúlyozottnak érzed magad, próbáld meg

erőltetni egy kicsit. Felkelsz korán, az elején akkor sem

alszol el időben de a test elfárad pár nap után - hátha

tudsz egy kicsit nyomni abba az irányba amit szeretnél.

2022. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Én csak akkor tudok átszokni, amikor éppen munkába járok. Pár nap után egyszerűen annyira lefáraszt fizikailag, hogy este hamarabb kidőlök, azt követően pedig hamarabb is kelek magamtól.


De ha nincs a munka kényszere, akkor magamtól képtelen vagyok erre.

2022. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem pedig még lehet szokni, kell hozzá egy kis idő, mondjuk pár hét, de után átáll a szervezeted. Ha reggel korán kelsz, hamarabb álmosodol el. De ha este jobban fog az agyad mint reggel, abban nem vagyok biztos, hogy ezen tudsz változtatni.

Amúgy este is lehetsz szerintem produktív. Szerintem túl van hypolva ez a reggeli koránkelés.

2022. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

"Egyszerű" életmódváltás kérdése az egész. Az egész a minőségi alváson múlik, aminek a beállítása nem 2 nap.


Én évekig 10kor keltem a munka miatt, a produktív időszakom egyre inkább áment éjjelbe.


Aztán választhattam mi legyen.


Rakényszerítettem magamat a 6 órai kelésre, lezuhanyoztam és elmentem futni.

És indult a nap...


4 hónapba telt mire átalltam.

Odafigyeltem, hogy futas után egyek valami tartalmasat, hogy időben feküdjek, ami a reggeli futas miatt könnyen ment és aludjak 8 órát.

Napközben 1x relaxaltam 30 percet, hogy könnyebben menjen az átállás.

Eleinte szenvedtem, nem jött a produktivitás, a korai fekvés miatt egyre jobban csúsztam a feladataimmal, 2 hónap után azt hittem cseszhetem a határidős dolgokat.

Aztán elengedtem a dolgot, bíztam abban, hogy beáll. Nem görlcsöltem a tennivalókon.


4 hónap volt.


Megérte?

Igen, nekem jobb érzés.

2022. jan. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

5, A különbség ott van, hogy te munka miatt keltél későn, és a munka miatti későn kelés miatt csúszott minden más.

Ergo te magadtól nem bagoly vagy.

2022. jan. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem valami genetikai adottság... kialakul az életmód miatt, ami ugyanúgy megvaltoztatható, ahogyan kialakult.
2022. jan. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor nézz egy kicsit jobban utána, ez nem választás kérdése.

Ahogy korábban elhangzott, valamennyit kényszerből tud változtatni az ember, mert muszáj, de ez nem azt jelenti, hogy ez jó is.

2022. jan. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)

Szívesen olvasnék még tapasztalatokat, aki esetleg járt hasonló cipőben

2022. jan. 7. 23:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!