Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Első kérdés: mikor mondják,...

Első kérdés: mikor mondják, hogy legyen benned gerinc? Második kérdés: kik egyáltalán a gerinces emberek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra, hogy legyen tartásod. Húzd meg a határaidat. Ne hagyd, hogy mások bármit megtegyenek veled, vagy bármire rávegyenek. Ugyanakkor ne csak másoknak húzd meg a határaidat (hogy mások meddig mehetnek el veled szemben), hanem magadnak is. És ha esetleg a saját határaidat átleped, akkor azt vállald - pl ismerd el magad és mások előtt, hogy vmit már nem kellett volna.

Ja, és az egyik legfontosabb, hogy magadnak és másnak ugyanott húzod meg a határt. Amit magadnak nem engedsz meg, másnak se engeded, hogy megcsinálja (esetleg veled). ÉS Ennek a fordítottja: amit mástól nem fogadsz el, azt magadnak se engeded meg.

Egy példa: ha párodtól nen fogadod el, hogy veled párkapcsolatban valakivel flörtölget nyilvánosan, akkor hasonlót te se teszel. Ebből az következik, hogy ne legyél álszent, képmutató. (Ez a rész kicsit felsőbbrendűségérzesről árulkodik, mert hogy neked többet szabad, mint másnak.)

Megfordítva: ha magadtól nem fogadnád el, hogy párkapcsolatban mással flörtölsz, akkor a párodtól se fogadd el. Ebből meg az következik, hogy ne hagyd hogy mások lábtörlőnek használjanak, és beléd töröljék a lábukat. (Ez a rész pedig kisebbrendűségérzésről árulkodik, mert másnak többet lehet (=többet engedsz), mint magadnak)

És meg tudd különböztetni, hogy a 2 közül mikor melyikre van szükség, és aszerint képviseld MAGAD.


Én így látom, persze ez csak elmélkedés, 1 vélemény a sok közül...

2022. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondják, hogy legyen benned gerinc, ha valami olyasmit kellene megtenned, ami ellenkezik az elveiddel. Pl olyan munkát kellene végezned, ami mindennel ellentétes, amit fontosnak tartsz. Pl én szeretem az állatokat és dolgoznék is olyan helyen ahol gondozni, menteni stb kell őket. De semmenyi pénzért nem dolgoznék egy csincsilla telepen például.

A gerinces ember vállalja a tetteiért, a szavaiért a felelősséget.

A gerinces ember nem alázkodik meg, nem hajlik a "gerince".

2022. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1, Amikor valami rosszat "teszek", de nem mondom még el, hogy én tettem, így szólnak rám, hogy tegyem meg;

2, Akik vállalják a hibájukat. Ez nem jelenti azt, hogy tökéletesek lennének.

2022. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!