Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon valaha létezett...

Magyarországon valaha létezett olyan hogy becsület, gerincesség?

Figyelt kérdés
Általános iskolából van az első emlékem, egy roma srác mindig átvert mindenkit. Azóta mindenhol azt tapasztalom hogy mindenhol mindenkit átvernek, becsapnak. A legnagyobb baj hogy családi szinten is ez megy. A szüleim mindent lemondanak az utolsó pillanatban, utána meg a szemembe röhögnek. Ilyenkor főleg apám vigyorgó fején látom az önelégültséget "hehe ma most jól átvertem, én vagyok a főnök a háznál", állandóan csak ígérgetnek, de eddig még semmit sem tartottak meg. Iskolában is eddig mindenhol az volt, hogy a többségnek mindig igaza van, bármilyen is a helyzet a legjobb választás ha behódolunk, és ez eddig még mindenhol így ment. Bevallom nincs elég erőm mindenkivel szembe menni, még osztály szinten sem, de lassan felőrlődök. Rájöttem arra hogy nekem is ilyennek kéne lennem, próbáltam, de nem ment. Egyenes, becsületes, gerinces embernek tartom magamat. Így hol a fenébe tudnék érvényesülni? És akkor még egyesek panaszkodni mernek a politika/gazdaság miatt, pedig ők is részesei ennek a rendszernek. Minden a tisztességtelenség alapján működik. Sokáig utáltam az osztálytársaimat, szüleimet, a kormányt, az egész világot, de most már közömbös vagyok, ezért igazából én mindig csak a kutyám szerettem. Tudom hogy én ebben nem veszek részt, mindenhonnan kilógtam eddig. Erre büszke vagyok, jól érzem magamat és boldog vagyok, ahogy van így pont jó nekem, mert máshol kárpótolom magamat mindenért. Viszont a jövőm miatt aggódok egy kicsit. Nem vagyok ebbe a családba való ahol most élek, ebbe az országba meg főleg. Köszönöm hogy végig olvastad. Azért tartottam leírni ezeket, mert abban reménykedek hogy így jobban tudtok nekem segíteni. Hova tervezzek? Hol tudnék teljes életet élni? Hol fogadnának be? 20/F
2014. dec. 25. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A címben jelzett kérdésre: Katona József: Bánk bán, Tiborc panasza: .. mert a meránok, jól emlékezem, mikor magyar hazánkba jöttenek, kitúrták innen a becsületet...
2014. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Okés majd elolvasom ezeket.
2014. dec. 25. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Külföld.
2014. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Az emberek nagy tobbsege becsuletes es gerinces Magyarorszagon is. Ne altalanosits.
2014. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vannak nem is kevesen.Maradj önmagad és senki miatt nem kell megváltoznod.Nem kell komolyan venni a becsületlen,gerinctelen embereket és fõleg nem kell olyanná válni!
2014. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4,5.: 3 embert ismerek aki becsületes, segítőkész, ás önzetlen. Aki ilyennek látszik az 95%-ban csak álcázza, így hát miért ne általánosítsak? N
2014. dec. 25. 19:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Valaha biztos.
2014. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

" így hát miért ne általánosítsak?"


Mert hulyeseg, azert. Az emberek nem ilyenek, ahogy leirtad oket. Ennyi.


Hogy te miert ilyennek latod a vilagot, az valoszinuleg a te szemelyisegedben rejlik.

2014. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen? Ha nem ilyenek az emberek akkor a Fidesz miért jutott megint hatalomra 40% körüli támogatással, ami 2/3-adnak felel meg? Egy becsületes nemzet nem hagy ilyet szó nélkül. Az nem lehet kedves 8-as, hogy te is ugyanolyan vagy mint az emberek nagy része? Bevallom én sem vagyok sokkal jobb, de legalább én tisztában vagyok vele. Ez valamennyire mentség, de amint tehetem mindent jóvá teszek!!!
2014. dec. 25. 20:06
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Hát ott az államalapítás környékén szerintem még megvolt a gerincünk de azóta nem tudom hogy hol lehet...
2014. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!