Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 20-30 között nem tanultam...

Ha 20-30 között nem tanultam és dolgoztam rendesen, akkor lehet még belőlem sikeres ember?

Figyelt kérdés
Idén leszek 30, ezért sokat gondolkodom ezen mostanában. Van egy szorongó alaptermészetem meg egy elég különös családi környezetem, és ez összeállt az évek során egy személyiségzavarrá, ami miatt elég összevissza tanulmányi utam volt, aminek a vége egy elvégzett egyetem, két felsőfokú nyelvtudás és egy "valódi" munkahely néhány korábbi alkalmi munka mellett, miközben nagyrészt a szüleim eltartottak. Tudom, hogy ez így meredek leírva ennyi éves koromra. Multiknál el tudok ugyan helyezkedni, és ha kell, nyelvet korrepetálni is tudok, de ezek nagyon komolytalan dolgok ahhoz képest, amit ki lehetett volna hozni a helyzetemből, és most állandóan szorongok, hogy milyen ember lesz belőlem 35, 40, 40+ évesen. Úgy érzem, teljesen elbaltáztam a fiatalkoromat. Nagyon kevés az életkedvem és nagyon rossz az önképem. Meg fogok tudni még változni? Változhat még ilyenkor az ember? Vagy már rögzültek a tulajdonságaim, és ilyen maradok? Lehetek még sikeres, büszke magamra?
2022. jan. 5. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A siker elég relatív fogalom. Ha találsz egy munkát, ahova szeretsz bemenni, jó fizetéssel, az már siker. Kinek mi a siker
2022. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na igen, csak ahhoz a munkához kell a végzettség, a végzettség előfeltétele meg a rászánt idő... én gyerekként még egészen lelkes voltam, magamtól is megtanultam csomó mindent, gimiben végig jól teljesítettem, de a kedélyállapotom már romlóban volt, és úgy egyetem környékére jutottam el oda, hogy megjelent a komoly szorongás. Azóta meg gyűlik évről évre, mint a görgeteg, mert bármibe kezdek, úgy érzem, nem haladok érdemben. Mindeközben van egy nagyon jó agyam, de az érzelmi viharok miatt nem tudom rendesen kihasználni.
2022. jan. 5. 22:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a magyar felsőoktatásra szerintem alapból is jellemző, hogy kiégeti és elveszi a kedvét a hallgatóknak az adott szakmától. Amellett nem olyan feladatokat és elméletet tanítanak, amelyet valóban tudnál kamatoztatni. Nem vagy vele egyedül.

Mindamellett szerintem bármit el lehet érni kellő kitartással és motivációval: csak akarni kell és nem sajnálni a munkát és a ráfordított energiát. Azon felül érdemes kisebb, belátható lépésre osztani az elérni kívánt célt.

Büszke szeretnél lenni magadra? Mitől lennél az? Vagy szorítkozzunk kisebb lépésekre: mitől éreznéd úgy, hogy elfogadható a teljesítményed? Sem nem rossz, sem nem jó, olyan kényelmes, kielégítő: ha éppen büszke kifejezetten nem is lennél tá, de úgy rá tudsz bólintani, hogy ez így rendben van? Esetleg egy állás? Saját egzisztencia? Ez egészen kézzelfogható. Szerezni kell egy olyan állást, amely ilyen kedvező, vagy legalább elfogadható, stb. Ezeket én pl. olyan kisebb lépésekre osztanám, hogy mondjuk minden nap leadok 1-2 jelentkezést olyan álláshirdetésre, ahol szívesen dolgoznék. Első lépésnek jó. Második lépésnek, ha valahonnan megkeresnek, próbáld meg elérni, hogy felvegyenek. Stb.

2022. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy csomó álláshirdetés ott esik ki, hogy kérik a nyelvtudást. Szóval szerintem ennyi már bőven elég, hogy soha ne maradj munka nélkül. Ha még jogsid is van mellé, akkor nincs mitől félj.
2022. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Sereg. Ott kapsz célt!
2022. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5: A nyelvtudásom szerencsére stabil, angol nyelven végeztem az egyetemet. Mindig is jó volt a nyelvérzékem. Most egy harmadik felsőfokúra gyúrok.


#6: Amúgy vicces, de valszeg tényleg sok gondomat megoldaná, ha valamilyen egyenruhás szervnél dolgoznék :D Csak nem szeretem a parancsuralmi rendszert, meg a pszichológiai alkalmasságin úgyis elbuknék. Egyébként Svájcban pl. simán lennék katona.

2022. jan. 5. 22:50
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Mintha én írtam volna, bár én tényleg semmit sem értem el és semmit nem tudok felmutatni.
2022. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Most már egy senki házi maradsz úgyis
2022. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Akarni kéne meg dolgozni, nem dogleni a gép előtt. Ezért vagytok ilyenek
2022. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!