Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 8éve gyesen vagyok rövidebb...

Kikicsajxi kérdése:

8éve gyesen vagyok rövidebb időszakokat dolgoztam (egy cégnél) 2tartós beteg gyerek van (2,4évesek),visszamentem dolgozni rendesen de már az első nap munkahelyi balesetem volt (levágtam az ujjam-visszavarták) Jogosult vagyok-e táppénzre így?

Figyelt kérdés

8éve gyesen vagyok (tehát van tbm) kisebb időszakokra visszamentem dolgozni (15éve ismerem a fönökömet többször dolgoztam nála) most is visszamentem dolgozni (de ezt most hosszú távra terveztem) az első nap munkahelyi balesetem lett. (Olyannyira hogy 2x műtöttek és még hetekig nem tudok dolgozni (jelenleg a gyerekeket sem ellátni)) A munkahelyem nem biztosítási kifizetődő (tehát innen mondjuk ha szülni mennék nem kapnék egy fillért sem)

Beadtunk az oephez a baleseti táppénz igényt de nem válaszoltak. Számíthatok -e az államtól táppénzre? (Jelenleg még a nem hivatalos munkámat sem tudom ellátni így havi 150el megrövidültem)



2021. szept. 14. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy az oep nem válaszol. Ha beadta a céged a foglalkoztatói igazolást, akkor azt kötelesek feldolgozni. Ha bármi probléma lenne a beadvánnyal, akkor pedig telefonon/elektronikus úton kiértesítenek.
2021. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
8 napjuk van elbírálni, ha mindent beadtatok, baleseti jegyzőkönyv, orvosi papírok, dolgozói vallomás, rózsaszín tb kiskönyv, akkor nem lesz gond, ha valami elmaradt, akkor először kitelefonálnak, majd küldenek határozatot hiánypótlásra, ahol van 8 vagy 15 nap. Utána már folyósítják, ha megvan minden.
2021. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!