Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akad ki a környezetem,...

Miért akad ki a környezetem, ha azt mondom, hogy valaki attól, hogy idős, nem érdemel feltétlen tiszteletet? Tényleg ilyen eretnek gondolat, vagy csak nem jut el a mondandóm többi része?19

Figyelt kérdés

Én általában úgy szoktam kezdeni az ilyen jellegű témákról a beszélgetést, hogy a tisztelet az, amikor felnézünk a másikra, példának tartjuk, és nyilván ilyen gondolat random idegenekről nem jut eszünkbe a buszon. Az, hogy valakivel normálisan viselkedjünk, az meg szerintem nem tisztelet kérdése, hanem normális viselkedés, és nem azért nem illetünk random öregeket csúnya szavakkal, mert öreg és tisztelni KELL, hanem azért mert a civilizált viselkedés része, hogy nem sértegetünk másokat és ez ugyanúgy érvényes a fiatalabbakkal való kommunikációra is.

Például én a buszon már akadtam konfliktusba öregeket fellökő kortársakkal, és azt, hogy szóvá tettem nekik, hogy ezt nem kéne, azt nem azért tettem szóvá, mert fiatalok és szóvá tehetem nekik, mert nem kell őket "tisztelni", de az öregasszonyt meg igen, hanem azért mert ez nem egy civilizált viselkedési forma. Viszont akadtam konfliktusba vénasszonnyal, aki kiabált egy tolószékessel, hogy sok helyet foglal. És én beleszóltam abba a vitába(nyilván nem a nyanya oldalán), de nem azért mert tiszteletlen akartam lenni, hanem azért mert attól, hogy öreg, nem viselkedett normálisan.


Viszont ha én arról beszélek, hogy öregekkel normálisan viselkedni nem tisztelet kérdése, akkor a környezetem mindig azt veszi le, hogy tiszteletlen vagyok, pedig én csak azt mondtam, hogy nem azért viselkedek valakivel normálisan, mert tisztelem, hanem azért mert alap, hogy kortól függetlenül nem vagyok bunkó másokkal.


2021. dec. 15. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Az én néhai édesanyám ezt úgy fogalmazta meg 70 éves korában, hogy a kor nem érdem, hanem állapot.
2021. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viselkedne mindenki, aztán akkor nem lenne ez a tiszteletdolog. Gyereknek, felnőttnek is megadod te a tiszteletet a viselkedéseddel, ha nem is így hívod. Mármint a normálisaknak 😃
2021. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, ahogy a többség értelmezi tulajdonképpen megadom a tiszteletet, csak én nem gondolom, hogy ezt tiszteletnek kéne neveznem, amikor ez normális emberi viselkedés. :)
2021. dec. 15. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én nagyon egyetértek veled.
2021. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Talán mert nincs más, amit fel tudnak mutatni, a korukon kívül, ami, valljuk be, valóban hatalmas teljesítmény... :D:D:D


Szóval neked van igazad, meg az első válaszoló anyukájának, aki valószínűleg többre vitte az életben, vagy legalább is a saját mércéje szerint elégedett volt vele, nem úgy, mint a te rokonaid.


De ezt hiába mondod el nekik :D


Egyébként gratulálok a kortársaidhoz nem hasonló egész mondatokhoz és logikusan szerkesztett kifejtéshez, az ország nevében is remélem, hogy mész egyetemre :D

2021. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyet értek. Van egy alapvető tisztelet ami MINDEN embernek jár alapesetben. Ez olyasmiben nyilvánúl meg, mint pl.: köszönök, undvarisan beszélek stb. A valódi, igazi és mély tisztelet pedig egy teljesen más dolog. Én nem tisztelek jobban egy 70 évest, mint egy 12 évest. Miért is tenném? Előbb hozták össze a szülei, ami aztán hu de ügyes. Tisztelek egy mentőst, egy tűzoltóst a munkájáért. Tisztelek egy egyedülálló szülőt, ha tisztességben felneveli a gyerekét. Tisztelem néhány volt tanáromat, akik minösíthetetlen viszonyok között, kb. semmi pénzért tanítottak és neveltek. A tiszteletet ki kell érdemelni, senkinek nem jár csak úgy, még akkor sem ha egy idióta mondás úgy tartja, hogy "az idősebbeket tisztelni kell"... Aki ennyire nem tud gondolkodni, az meg is érdemli, hogy a "tiszteletét" elpocsékolja.
2021. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a társadalmi normáktól nem tudnak elszakadni
2021. dec. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szivembol szoltal Kerdezo, annyiszor beszeltunk mar errol itthon a parommal, de mindenki mas kiakad ezen. En a szulokkel is igy vagyok egyenkent es tudom, hogy ez meg neccesebb tema. Szerintem egy szulonek sem jar csak ugy a tisztelet, mert megszult/megcsinalt egy gyereket. Ha tolem megkerdezik, hogy felnezek-e peldaul edesanyamra, a valaszom egyertelmuem nem es az ide egyaltalan nem eleg erv, hogy de hat felnevelt engem, mert nem en kertem, hogy eletet adjon nekem, ez az o dontese volt. Aztan innentol jon az a resz, hogy teljesen mindegy melyik borzalmas viselkedesevel ervelek, vagy azzal, hogy teljesen elhanyagolt erzelmileg, hogy maximalista lettem, hogy mindent megprobaltam, de ugyanugy csak az ordibalashoz meg a pofonhoz ertett, ekkor jon a valasz, hogy hat megiscsak az anyad... Na persze.
2021. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!