Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék magabiztosabb...

Hogyan lehetnék magabiztosabb közönség előtt?

Figyelt kérdés

Egy kis tanácsot szeretnék kérni ezzel kapcsolatban.

3 évvel ezelőtt felkért a volt középiskolám, hogy tartsak egy 30 perces előadást pályaorientációs nap keretében.

Hetekig készültem az előadásra, csináltam egy diasort, és elég sok gondolatom volt, amiket szeretnék elmondani abban a 30 percben (az eredeti ötletemhez képest, még le is rövidítettem a dolgokat, hogy ne csússzak ki a 30 percből.)

Amikor eljött az a nap, akkor is lelkes voltam, de ahogy beléptem az osztályba, rögtön rámjött a lámpaláz, és végül csak annyit mondtam el, amennyi a diákon rajta volt (azaz csak felolvastam az egészet)


Az iskolai előadásomról végül csak annyi terjedt el, hogy egyáltalán megtörtént, azaz a főnököm feltételezi, hogy van tapasztalatom ezen a téren.


Kaptam egy újabb hasonló lehetőséget, de ez most fizetne is. Nem középiskolásoknak, hanem felnőtteknek kellene továbbképzést tartani szakmán belül.

(Ez annyiból más, hogy nem laikusoknak beszélek)


Mit tudok csinálni, hogy ne törjön rám a lámpaláz?

Vagy ebbe bele lehet jönni?



2022. jan. 7. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt melóban. Hetente vannak operatív értekezletek a következő heti termelési és karbantartási programról.

Bányaipar. Itt beszéljük meg a művelési részt illetve a gépészet pedig a TMK-t.

Az elején én is nagyon feszengtem amikor az igazgatóknak és vezetőknek kellett mondani a dolgokat és prezentálni a terveket.

Aztán egyre inkább sikerült úgy kezelni az egészet mintha kvázi csak szakmailag beszélgetnénk. Csak úgy lazán. Olykor valami poén is belefér mert jót tesz egy kis jókedv az ilyen helyzetekben.

A te eseted nyilván más én csak ennyit tudtam hozzátenni. 😅

2022. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Barátok előtt előadni előtte?
2022. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ugye azt szokták mondani, hogy képzeld el a közönséget alsónadrágban... azért diákoknál kicsit cinkes lenne :D :D
2022. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!