Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek élete tényleg...

Az emberek élete tényleg ennyire ingerszegény lenne, vagy csak ennyire közönségesek lettünk?

Figyelt kérdés

Egy kérdésre, hogy mi volt a legizgalmasabb dolog az életedben, összesen egyetlen olyan válasz érkezett, ami valóban egy izgalmas kaland volt. Ezen kívül volt egy törvénysértés, meg két lány hosszasan ecsetelte, hol szopták le a fiújukat, és ennyi. Semmi utazás, érdekesség, extrém sport, versenyek, eredmények... semmi.


Ugyanez egy másik kérdésnél, ahol kínos kaland lett volna a téma, de végül csak azt írta mindenki, hogy hányta-fosta össze magát részegen, nyilvánosan. Ennyi? Embereknek ennyi az életük, hogy szopás és hányás a legemlékezetesebb, legemlítésreméltóbb kalandjuk? Vagy csak akinek lenne írni valója, az méltóságán alulinak érzi, hogy ilyen válaszok után még bármit kommenteljen? Vagy én várok túl sokat?


2019. okt. 29. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a legextrémebb dolog az volt,amikor kiírtam egy táncsics felszabadító radikális balpárt-os kérdést a politika kategóriába.
2019. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Figyi. Az emberek nem egyformák. Könnyű pálcát törni más felett de azt is vedd számításba, hogy sokak számára pl az "utazás, érdekesség, extrém sport, versenyek, eredmények" semmit sem jelentenek az ég világon.

Van akinek pl a egy Forma 1-es versen élete legnagyobb eseménye. Más meg csak azt látja, hogy körbe körbe mennek és pazarolják az üzemanyagot.

Valakinek talán az az élete legnagyobb élménye, hogy a fiával pecázik és beszélget egy napot. Másnak meg csak dögunalom és egy elvesztegetett nap.

Van, akinek a munkájában elért siker, egy nyélbe ütött üzlet a legizgalmasabb. Egy festőnek élete legizgalmasabb eseménye lehet egy olyan műalkotás megfestése ami másnak csak egy "vacak kép amit a garázsba nem raknék ki". Egy botanikusnak egy bimbózó ritka virág élete legszebb napja másnak meg csak egy gaz.

A lényeg, hogy számodra legyen fontos amit csinálsz ne másokon szűrd le mi a fontos.

2019. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Mindenkinél mást takar az izgalmas dolog.

A férjemnek felmenni az Eiffel torony tetejére felért egy Mount everest megmászásával, mivel tériszonya van. De a libegőzést is úgy élte meg, mintha valami extrém dolgot csinálna.

Számomra, ha nem is izgalmas, de különleges dolog az volt, amikor lappföldön kutyaszánt vezettem.

2019. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát de pont ilyeneket vártam volna. Elmentem ide-oda, sikerült egy tökéletes növényt felnevelnem, legyőztem egy félelmemet, volt egy szép napom egy rossz periódusban, ott lehettem a szüleim harmincadik házassági évfordulóján... bármi, ami egy embernek izgalom, arról jó olvasni, még ha nekem nem jelent is annyit. De semmi sem volt, csak amiket a kérdésben említettem, gusztustalanságok.
2019. okt. 29. 11:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a legizgalmasabb amikor sikerült egy szobanövényt megmenteni a pusztulástól,pedig már mindenki feladta a reményt.
2019. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. Az a baj, hogy senkit nem érdekel egy fikusz a szopással szemben. De szerintem is sokkal érdekesebb, amit leírtál.
2019. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoztam, hogy nekem mi volt, és kétségbe estem. Nem tudok írni semmit.

Elvégeztem az iskolákat, jogosítványt szereztem és munkát találtam. Dolgozok, hazamegyek, és leülök a gép elé játszani és sorozatot nézni, vagy csak olvasok egy könyvet. Néha hétvégén haverokkal iszogatok. És ennyi. Ez az életem.

Nem tudok semmi érdekeset, izgalmasat felmutatni.

És nem csak én élek így, több barátom is ugyan ezt az életet éli, csak mondjuk nem gépezik munka után, hanem a mobilját nyomkodja, vagy a tv előtt fekszik.


Ez egy elb.szott generáció.


Egy Harcosok Klubja idézet illik ide a legjobban:

"Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, melózunk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk."


25/F

2019. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát...izgalmas sztorit kértél, és sokaknak csak az, hogy elmennek valahova vagy elérnek valamit nem izgalmas. Szép emlék, talán éltük legszebb napja, de a boldogság nem egyenlő az izgalommal.
2019. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, mennyire igazad van!
2019. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező, csak megsúgom, hogy én nagyon is kalandvágyó voltam mindig is, viszont, az élet nem mindig adja meg a KÉPESSÉGEKET ahhoz, hogy menj a kalandjaid után, sőt, néha annyira retardálttá tesz, hogy azon képességeket kialakítani sem tudod. Szóval igen, abból áll az életem, hogy eljárok dolgozni és semmit sem csinálok, se barátok, se család, se senkim nincs, és guess what? Így érzem jól magam. Egyáltalán nem gondolom elvesztegetett időnek, mert az egyetlen dolog, ami jól esik, az az egyedüllét és az, hogy nincs rajtam felelősség.
2019. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!