Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet behozni a lemarad...

Hogyan lehet behozni a lemaradást szocializáció terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én már felnőtt ember vagyok, így furcsán hathat ez a kérdés.


Kis koromban nem igazán lettem különféle okok miatt szocializálva, ami amikor iskolába kerültem, okozott gondot, majd mèg a maradék képességemet is tudatosan nyomtam el később, mert zaklattak az osztálytársaim. Visszahúzódó is lettem emiatt.


Ez a hiányos szociális képesség nagyon sok hátrányt okoz nekem a mindennapokban. Érzem, hogy hátrányból indulok szinte minden társas helyzetben. Kiállni sem tudok magamért...

GYermekként ez egyértelmű, sokat kell gyakoroltatni a társas helyzeteket. De a kiállás magamért, nem mehetek ennyi idősen be a homokozóba, hogy visszavegyem a lapátot amit a másik gyerek elvett tőlem.


Hogy lehet ezeket felnőttként bepótolni, mit csináljak?


Valaki hasonló helyzetben, ő mit csinál vagy csinált a javulásért?



2022. jan. 9. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanen ebben vagyok én is, sajnos itthoni környezet is eléggé toxikus, anyám és apám is elnyom azaz nekem soha nem lehet igazam. Munkahelyem is ez... Anno pszichológushoz mentem ezzel, illetve a szorongásaimmal, aki kb. Semmit nem ért vége felé már kezdtem nála is azt a viselkedési formát érezni, mint amit azoknál az embereknél akik miatt hozzafordultam. Eléggé nehéz, szerintem ezekből a közegekből kéne kiszakadnunk ahol elnyomnak minket. Aztán szép lassan újra fel kéne építeni magunkat, ami eléggé hosszú és nehéz folyamat, főleg segítség nélkül.
2022. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ugyanazt kell csinálni, mint gyerekként: Gyakorolni! Minél többet vagy emberek között, annál több tapasztalatod lesz. Felnőttként már tudatosabb vagy, úgyhogy gyorsabban tudsz tanulni, így ha eleget mozdulsz ki, akkor simán be tudod hozni a lemaradást. Nem kell a lapát visszaszerzést gyakorolni, hidd el, lesz elég alkalmat felnőtt problémák közben is kiállni magadért. Illetve látni fogod, hogy mások, hogy csinálják stb.

Szóval nem kell túlgondolni, csinálni kell, még ha kezdeti hátrányod miatt eleinte lehetnek kellemetlen helyzetek.

2022. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Mára népbetegség, amiről írsz. Szinte mindenki a számítógép mellett szocializálódott, így fogalma sincs a normális emberi kommunikációról. Ez pedig egyenes út a végső elmagányosodás felé.
2022. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!