Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szocializáció, önérvényesítés,...

Szocializáció, önérvényesítés, kommunikáció. Mit kellene megtanulnom, ami segít a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Rajta vagyok már egy ideje a témán. Sokan arról beszélnek, hogy menni fog, csak csinálni kell és majd belejön az ember. Lehet, hogy én vagyok fogyatékos, de nekem ez így nem megy. Szerintem ez olyan, mintha az edző edzésterv helyett azt mondaná a teljesen kezdőnek, hogy csak emelgesse a súlyokat, majd ráérez, hogy jó neki. Eleinte a konyhában is kell a recept, ha teljesen ismeretlen ételt akarunk készíteni. Ha van tapasztalat, akkor majd lehet önállósodni.

Mint a leírásból is látszik, én majdnem teljesen kezdő vagyok az emberi kapcsolatok terén. Nem vagyok már annyira fiatal, mint amennyire ebből gondolni lehetne. A barátkozást egyszerűen nem sikerült megtanulnom pusztán azzal, hogy emberek közé kerültem. Lehet emiatt szidni engem, talán meg is érdemlem, de szeretnék valahogy változtatni. Ami nekem nem megy a mélyvízben. Főleg úgy, hogy évtizedes hátrányban vagyok a kortársaimhoz képest.

Szóval a hosszú felvezetés után rátérnék a lényegre. Ajánlanátok nekem valamilyen olvasmányt, előadást, vagy bármit, ami nagyon az alapoktól indít és van benne elméleti rész is?



2021. ápr. 26. 06:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1, Csinálj valamit ami közben rendszeresen találkozol emberekkel (lehetőleg ugyanazokkal) pl munka, hobbi, sport

2, Egy ilyen emberrel, akivel rendszeresen találkozol, kezdj el beszélgetni.

3, Ha van közös témátok (érdeklődési körötök), akkor folytatódni fog a beszélgetés

4, Sok közös téma, sok beszélgetés és sok együtt töltött idő = barátság


Szóval legyenek érdeklődési köreid és járj emberek közé, röviden ennyi.

2021. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Arra egyszerűen rá kell érezni, hogy kivel esik jól a beszélgetés, kivel nem. Ki van veled egy véleményen dolgokról, akár politikaiakról, ki nem. Ha úgy látod, hogy az illető megbízható, akkor elmondhatsz neki magán jellegű dolgokat is, amik nyomasztanak, és meghallgathatod az ő problémáit is. Ez a barátság. Meg a segítségnyújtás.
2021. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!