Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg és...

Hogyan változzak meg és sokkoljam a környezetemet?

Figyelt kérdés
Amióta csak az eszemet tudom, mindig én voltam a kis sz@r akit elnyomtak mások. A családom, rokonok, osztálytársak, haverok, fiúk stb. Most lett totálisan elegem ebből, meg akarok változni, viszont nem tudom hol kezdjem. Nagyon érzékeny voltam sokáig, minden apróságon képes voltam bőgni, ha valaki megsértett vagy csak egy rossz szót szólt hozzám, ugyan visszaszóltam csendesen de igazából majdnem elbőgtem magam. Mindig is egy sz@rnak éreztem magam, ez nem változott most sem. Úgy érzem engem senki sem szeret, az emberek lenéznek, kinevetnek, és félek hogy látják bennem az önbizalomhiányt, az önutálatot. Szeretnék magabiztos ember lenni, aki jó döntéseket hoz, szereti önmagát és a tetteit, boldog, viszont nem tudom hol kezdjem. Mit kellene tennem hogy elérjem a célomat? Az akarat megvan.

2022. jan. 10. 07:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy terület, ahol jónak tartod maggad, akkor tűz ki magad elé valamilyen nehezebben, hosszabb távon elérhető célt, és dolgozz nagyon keményen, hogy elérd.


Például én soha nem voltam túl ügyes tesiórán az iskolában, sokan röhögtek rajtam, hogy nem tudok felmászni a kötélre, meg béna vagyok fociban, mindig engem választottak be a csapatba utoljára, azt is csak akkor, ha muszáj volt, stb.

Felnőtt koromban elkezdtem futni rendszeresen, és elhatároztam, hogy teljesítem a félmaratont (21 km). Több, mint fél évig edzettem rá, és sikerült is tavaly lefutnom. Most már elkezdtem a felkészülést az idén októberi spar maratonra, ez a célom, hogy ezt is megcsinálom.

Nekem ez komoly önbizalmat adott, mert senki nincsen az ismerősem között és a családban, aki lefutott volna egy félmaratont.

Lehet, hogy ez kicsit röhejes, és nem állítom, hogy totálisan megváltozott tőle az életem, de mindenképpen növekedett az önbizalmam ettől.

2022. jan. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
24%
Érzékeny biztos nem voltál, az írásod alapján, hiszen mentálisan és fizikálisan is edzettebb voltál az embereknél. Nem neked kell változni, hiszen te már kezdetben az voltál aki, többiek csak csiszoltak rajtad, aminek következtében az ember azt mondhatja, hogy bármilyen helyzetben, irigység nélkül, boldog és önérvényesítő tud lenni. Aki akar, az hasonló babérokra törhet, drága út lesz, de megéri az utazás.
2022. jan. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!