Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen esetben utasítanátok...

Milyen esetben utasítanátok vissza egy jó ismerős segítségét?

Figyelt kérdés

Pl én akkor, ha már úgy érzem, hogy túl sokat segített, nagyon az adósa lennék.

De van olyan jó ismerősöm, akitől viszont semmit sem akarok elfogadni. Egyszerűen már maga a gondolat is frusztrál, hogy valamit adjon nekem....Pedig jóban vagyunk.



2022. jan. 10. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem szeretem, ha a segítése mögött azt érzem, hogy lekezel, hogy nélküle ezt úgyse tudnám megcsinálni. Ilyenkor kitérek a segítsége elől. Néha az ilyen emberek kvázi megsértődnek ezen.

A másik, amit nagyon utálok, ha valaki ezt utólag felhánytorgatja, hogy ő mennyit tett értem, én meg hálátlan vagyok. Ez pl. sok szülőre jellemző, szerencsére nálunk csak csekély mértékben.

2022. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek ismerősem, nem tartom a kapcsolatot a munkatársaimmal sem nagyon. Volt, hogy valaki közeledett felém jóindulattal, segíteni szeretett volna, de elmartam magamtól... Másvalaki egyszer azt mondta, hogy egy lelki terrorista vagyok. Később jöttem rá, hogy miket vesztettem ezzel...
2022. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És miért martad el?

És miket vesztettél ezzel?

2022. jan. 11. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!