Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ilyen helyzetben kinek...

Egy ilyen helyzetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Megkérem a páromat, hogy "Vágj neki egy szeletet". Előtte van az asztalon egy kenyér, egy tál szendvicskrém, és egy zacskó saláta. Erre visszakérdez, hogy miből? És várja a választ. Erre mondom neki, hogy "Szerinted, miből?" és még mindig nem esik le neki csak várja a választ. Erre mondom, hogy a salátából. Erre eszik tovább. Majd mondom, hogy a kenyérből, mégis miből. Erre nagy kelletlen levág egy kb. két centis darabkát a kenyér sarkáról.

Nem, nem ez az életem legnagyobb gondja, csak kíváncsi lennék.



2022. jan. 13. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyikőtök sem beszél a másikkal úgy, ahogy egy párkapcsolatban kéne. Gondolom csak megszokásból vagytok együtt, mert nincs jobb.

Kinek kellett volna vágnia? Ez nem derült ki a kérdésből. Ha a közös gyereketeknek, az méginkább súlyosbítja a dolgot.

2022. jan. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
A kulcsszó is sokat elmond.
2022. jan. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan kérdezett vissza. Én is vissza szoktam, sokszor mégha egyértelmű is. Ez ilyen berögzült reflex szerű viselkedés és semmi kreténség nincs benne.


A kreténizmus egy betegség/rendellenesség amely jód hiányának a következménye lehet a szervezetben.

2022. jan. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Az súlyosabb, hogy erről kérdést írtál ki. :D
2022. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1/Nincs olyan, hogy kinek kellene vágnia, és ez nem befolyásol amúgy se semmit a kérdéssel kapcsolatban

3/Ő nem reflexből kérdez vissza, hanem tényleg, őszintén halvány lila dunsztja sincsen ilyen helyzetekben, hogy miről lehet szó. Ez ilyen kontextusvakság. És amikor visszakérdezek, hogy "Mégis miből?" akkor tényleg, nem esik le neki még mindig semmi. "Légy szíves vágj egy 2 cm vastagságú szeletet a kenyérből a gyereknek" kb. így várja el, hogy kommunikáljanak vele, különben én vagyok szerinte a gáz, hogy nem tudok világosan beszélni vele. De lehet, akkor visszakérdezne, hogy "Mikor?" "Hol?" :D

4/ Szerintem van itt bőven elég kérdés mindenféle baromságról, elfér az enyém is. Nyilván nem ez az első ehhez hasonló eset, ha már ott tartok, hogy tényleg érdekelne, hogy mit gondolnak erről mások.

2022. jan. 13. 08:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nincs olyan hogy kinek kellene vágnia? Nem is akart senki enni, csak úgy frocliztad hogy vágjon le egy szeletet feleslegesen?

Te magad írtad így: "Vágj neki egy szeletet"

Ezért kérdeztem hogy KINEK? Nyilván nem neked, mert akkor azt írtad volna hogy "nekem", nem azt, hogy "neki".

És igenis befolyásoló tényező. Ha nem kellett senkinek az a szelet kenyér, akkor te vagy a nagyobb gyökér hogy csak úgy utasítgattad szórakozásból. Ha a "neki" alatt mondjuk a gyereketeket érted, akkor a párod a nagyobb gyökér hogy még a saját gyerekének sem hajlandó levágni egy szelet kenyeret, aki ugye nem tud magának.

Az az egy biztos hogy ti nem szeretitek egymást, a kutyámmal szebben beszélek, mint ti egymással.

2022. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A gyereknek kellett volna vágnia, mert mellette volt a kenyér, és éppen magának is vágott, így (gondoltam) nagyobb macera lenne elkérni mindent vagy helyet cserélni, mint megkérni. Erre mikor nagy nehezen megértette miből is kéne vágni, vág a gyereknek egy kb. 3 centis darabot a kenyér széléből, ami kb. csak héjat tartalmazott. Nem is értem mit gondolt, hogy nekem vagy a gyereknek kell az az óriási morzsadarab, amit készített, és mire? Néha úgy érzem, mintha egy szellemi fogyatékossal élnék együtt.
2022. jan. 13. 13:04
 8/13 A kérdező kommentje:
Max. a kutyádRÓL szebben beszélsz, mint én róla. Elvárja, hogy ő akárhogy is játssza a h*lyét a végtelenségig, akkor is úgy kell kezelni, mint a hímes tojást, különben még képes egész este azon is patáriázni, hogy vele hogy bánnak. Aztán az meg nekem nem hiányzik még a tejejébe, a legnyugodtabban kérdeztem tőle, hogy "Szerinted, miből?" mert tényleg érdekelt volna, hogy ilyenkor mégis mire gondol, hogy működik az észjárása.
2022. jan. 13. 13:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem a kutyámról, a kutyámmal. Lehet hogy otthon megszoktad hogy ki kell javítgatnod az óvodásként viselkedő párodat, de köszönöm szépen, én meg tudom választani a szavaimat egyedül is.

Nem lehet mit tenni ha egy gyereknek szültél gyereket. Vagy külön mentek tőle, vagy tűröd.

2022. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kijavítani akartalak, amit írtam azt jelenti, hogy nem beszélek vele rondán szemtől szemben csak róla. Tehát csak azzal összehasonlítható, ahogy a kutyádRÓL beszélsz. Sajnálom ha kisebbrendűségi érzésed van, és ezért félreértetted.
2022. jan. 13. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!