Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hatalmas kutyaimádat igazábó...

A hatalmas kutyaimádat igazából egy egoista önimádat, ami arra szolgál, hogy érezzük mennyira hatalmas szívünk van?

Figyelt kérdés

Amit látunk, aziránt érzékenyek vagyunk, szélsőségesen érzékenyek vagyunk, annak a pórázát sem lehet megrángatni. De amit nem látunk, azzal szemben teljesen érzéketlenek vagyunk. Egy vágóhídon akármit meglehet csinálni, egy kutyasétáltatón semmit se.


Ez nem az állatokról szól, hanem egy egoista önimádat, ne is lássuk a rosszat. Ha belenézett a szemembe az állat, annak a fájdalmáért börtönt üvöltök, amelyik meg nem nézett a szemembe, az dögöljön meg egy húsüzemben. Fogyasztói kosárban a kutya egy "jóember vagyok" érzet vásárlása.



2022. jan. 13. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2022. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem. A kutyaimádat az ivadékgondozó állati őseinktől örökölt gondozási ösztön szélsőséges megnyilvánulása.
2022. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nevezd, aminek akarod. 16 éve van kutyám (gyerekkorom óta) és azóta hallgatom az összes fotelpszichológus diagnózisát arról, hogy miért tartok állatot (miért nem inkább random senkiket etetek vagy gyártok a saját génjeimből egy embert, mert az kevésbé önző ugye).


Már unalmas ez a duma. És röhejes, hogy felnőtt emberek egy kutyára irigyek. Húzzatok a pitsába dolgozni, engem sem lát el senki, én meg azt látok el és arra költöm a pénzem, akire és amire csak akarom. Ami örömet okoz. Ha ettől szar ember vagyok, b*szok rá.

2022. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Attól mindenképp jobb emberek, aki még arra sem képes, hogy a kutyákat szeresse. Amit megéri nagyban csinálni, azt megéri kicsiben is.
2022. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Én meg hallgatom 16 éve ezt a fotelpszichológus dumát a megsértett és érvelni képtelen emberektől, akik mivel a tartalomhoz semmit nem tudnak hozzáfűzni, annak a szerzőjét próbálják hitelteleníteni. Hisztizel egyet majd trollkodsz és személyeskedsz lényegében.

2022. jan. 13. 12:34
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Ja, persze, te attól vagy jobb ember, mert szereted a kutyát. A tyúkot pedig nem szereted, mert az nem aranyos, azt vágják le, finom a KFC-ben. De ha a kutyát vágnák le a kínaiban, az már embertelen lenne. És valóban embertelen lenne, de nem a szegény kutyáért, mert az pontosan azt éli át, mint a marha a vágóhídon, hanem érted, mert te sajnálnád. Rólad szól ez, és ezért nem csinál jóembert belőled (ahogy te azt gondolod), de szar embert sem, amivel a 3-as gondolja, hogy vádolom...

2022. jan. 13. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen meg kell különböztetni azokat,akik szeretik a kutyákat, meg általában az állatokat azoktól, a kutyab.ziktól, akiknek a kutyán kívül más örömük nincs, nem is érdekli őket semmi. Szerintem ezek nagy része egoista, a világnak akarja mutatni, hogy ő mennyire jó ember. Beállt a sorba, amit a mostani kutyadivat alakított ki.
2022. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, miért kell egy egyszerű szokásba ilyen mély filozófiai gondolatokat beleerőltetni.


Az emberek szeretik a kutyákat, mert szórakoztatóak, taníthatóak, fajtától függően különböző igényeket tudnak kiszolgálni, kellemes részei a szabadidős tevékenységeknek.


Ennek is van egészségtelen oldala, a mániákus kutyába kapaszkodás, de ugyanilyen mániákus tud lenni egy mérgező szülő a gyerekével vagy egy testképzavaros sportoló.


Önmagában kutyát tartani nem kórkép. Állatot tartani sem az, amíg az állat érdeke szem előtt van tartva a saját örömöd mellett.


Van, aki egyáltalán nem segít azzal, hogy állatot tart (mert nem mentett a kutya például, hanem vásárolt), de nincs ezzel semmi baj, amíg gondozza a kis lényt, akihez közben kötődik (és az is hozzá, mert a kutyák azért elég magas szinten szocializáltak).


De van, akitől "csak" annyi telik, hogy befogad egy kutyát és örül, hogy tehetett valamiért ennyit. Más pedig nem dobja ki a fölösleges ételt, hanem felkínálja és ezzel is tett egy kicsit másért. Nem kell mindent tökéletes szinten művelni ahhoz, hogy emberileg jó döntéseket hozzunk. Nem kell vegán állatjogi, gyerekjogi és mindenjogi aktivistának lenni ahhoz, hogy valaki elmondhassa magáról, hogy igyekszik a helyes dolgot tenni, igyekszik segíteni, de nem ez határozza meg az élete minden mozzanatát. Én például tanítok és úgy gondolom, hogy azzal, hogy segítek felkészülni másoknak és boldogulni, olyan dologgal teszem magam boldoggá, amivel másnak is adok valamit. Nem vagyok vegán és nem akarok örökbefogadni sem, így nyilván nem eszerint az eszme szerint élek. De az, hogy egy akármilyen kicsi részt hozzá akarsz tenni az egészhez pusztán jó érzésből, nem lesz amiatt semmis, mert nem teszel meg mindent. Az, hogy eljársz hétvégente túrázni, nem lesz ugyanúgy egyenértékű a nullával csak azért, mert nem követsz mellé sportétrendet és nem heti 5x csinálod. Már azzal a kicsivel is teszel az egészségedért és így van ez a jótettekkel is.


Én egyébként szeretnék menhelyet nyitni a későbbiekben, úgy érzem, hogy ez egy olyan módja az én társadalmi hasznosságomnak, amit én is magaménak érzek. Ebben sem azt kellene fikázni, hogy miért nem árvaházat nyitok vagy hajléktalan szállót, hanem azt, hogy van valami, amit tiszta szívemből, önzetlenül csinálnék és amibe hatalmas tőkét hajlandó vagyok beletolni. Ennyi erővel el is nyaralgathatnám meg halvacsorázhatnám az egészet, nem? Hiszen magamnak kerestem meg azt a pénzt és onnantól, hogy leadóztam, nem tartozom vele senkinek. Megtehetném, hogy dolgozom valami alibimelót és felélem a keresetem és azért sem szólhatna senki. Úgyhogy inkább örüljön mindenki, hogy vannak emberek, akikben van kedv még foglalkozni kis ezzel-azzal, mert ez egyáltalán nem kötelesség.

2022. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam már hasonlóra én is, és szerintem van benne valami.
2022. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!