Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet elérni, hogy...

Hogy lehet elérni, hogy konfortosabban érezzem magam bizonyos szituációkban?

Figyelt kérdés

Pl. ráfeszülök az olyan helyzetekre, amikor több ember előtt kell beszélnem, valahogy leblokkolok. Míg ha ugyanazt a dolgot 2-3 ember társaságában kell megvitatnom, azzal nincs bajom.


Több ember alatt már 3-4-nél többet értek, és minél többen vannak, annál rosszabb.


Erre van valami megoldás, vagy simán ilyen vagyok?


2022. jan. 14. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezen lehet változtatni.

Két ember ugyanúgy veszi a mondanivalódat, mint 20. A különbség a visszacsatolásban van.

2-3 emberrel beszélgetsz, akkor azonnal reagálnak, érvelnek, stb. Ha több emberhez beszélsz, akkor nem jelez vissza mindenki, vagyis passzív hallgató.


Magadban kell ezt rendezned. De vannak ilyen tréningek is.

A szorongásaid az önmagad iránti alulértékelésből, gyakorlatlanságból fakadnak.


Sok olyan helyzet adódik, amikor muszáj több ember előtt beszámolni, véleményt mondani. Pl. munkahelyi értekezleten, de akár a társasház közgyűlésén is.

2022. jan. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Voltál iskolás, akkor is meg kellett szólalnod, felelned az osztály előtt, tanár előtt.

Gondolj erre.

2022. jan. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂 hasznos, amit mondasz. Suliban is utáltam...
2022. jan. 18. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!