Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak egyes emberek...

Miért vannak egyes emberek ennyire ráfixálódva az életkorra?

Figyelt kérdés

Nem csak itt az oldalon, ismeretségi körben is láttam már rá példát bőven.


2-3 évet úgy fel tudnak fújni, mintha évtizedekről lenne szó.


Hallottam már hisztizni embert azért, mert ez olyan korkülönbség egy kapcsolatban, amit tudni kell kezelni, főleg ha a nő idősebb.


Hallottam már hatalmas különbségeket tenni néhány év alapján emberek külseje között is másokat. Aztán mikor kiderült az adott személyről, hogy abban a korban van, amit a másik delikvens "öregnek" tartott, ott hüledezett, hogy az nem lehet. De ilyenre kell gondolni, hogy 26 helyett 30, szóval tényleg nem komoly különbségek, mégis hatalmasra felfújják őket.


Elkezdtem nemrég egy képzést, múltkor kérdezték, hogy mikor végzek vele, mondtam, hogy 2 éven belül meg is vagyok és arra is ment a hüledezés, hogy az rengeteg idő meg úristen, 27 éves leszek addigra (igen, és...? Dolgozom mellette, van két másik végzettségem, ez most miért sokkoló?)


Van egy ismerősöm, aki mindenkitől a korát kérdezgeti egy új társaságban és aki néhány hónappal korábban született, mint ő, arról már úgy beszél, hogy xy ÖREGEBB nálam. De nekem az rohadtul egyidős a fejemben, ha valaki októberi, más meg ugyanazon év márciusi. És nem tinikről van szó, ahol ez még esetleg számít, hanem 20-30 körüliekről.


És itt is nem egy kérdést olvastam, hogy pelyhes 25 évesek érzik állítsuk szerint az öregedést, LÁTJÁK a ráncaikat. HOL? Én vagyok vámpír, hogy számomra 2-3 év nem jelent érdemi különbséget és nem tart vissza abban, hogy valakivel összejöjjek vagy belekezdjek valamibe? Én vagyok az, aki nem lát senkin ilyen különbségeket pár év eltérés miatt? Ennyire vak lennék vagy nem velem van a baj?


Mi ez a nagy kor-fóbia, miért lett ez ennyire fontos?


2022. jan. 16. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez ilyen tinikre meg huszonpar evesekre jellemzo foleg meg csajokra max. Sok van belole az oldalon..
2022. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember szereti egymást, akkor nem számít a kor, főleg akkor, ha ez néhány év különbséget takar.
2022. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mert 24 éves korunktól kezdődően öregszünk.


Emlékszem egy munkahelyemen két, akkor 35 éves csaj majdnem megevett, mert én 27 voltam, de fiatal.. Egyikük szerencsés genetikájú volt, babaarcú, így valóban fiatalnak nézett ki, másikuk viszont középkorúnak, számtalan ránccal és ehhez tartozóval.


28 év körül már tényleg ott szoktak lenni a szem körül a ráncok sok esetben és a száj körül a vonal.


Egy huszonéves (na nem a harminc felé) még fiatal, ragyog. Még a fiatalság is szépíti. Jó állapotban van a szervezete, gyorsan regenerálódik. Ráér élvezni az életet, hobbizni, utazni, nem sürget a szülés, de akár még a párkeresés sem...


Harminc felett már nincs mindenre idő, ha nincs addigra pár, nem olyan egyszerű.


Én például mindjárt 30 vagyok, élethelyzet miatt leghamarabb 33 évesen szülnék, de inkább 34-35. Az már késő, nem úgy fog menni a terhesség és a test regenerálódása. Nem lesz úgy erőm babázni. És akkor ha 5 évnél több a korkülönbség a férjemmel, akkor ő 60 éves lesz kb, mire a gyerek érettségizik. Az nagyon idős kor azért, tudom, az orvostudomány sok csodára képes és életben tart, de akkor is...

2022. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Na ezt én se értem, pedig a kor csak egy szám. Nem tehet arról az ember, hogy mikor született, nem mi döntjük el. Én úgy megyek elé a problémának, hogy nem mondom el a korom, akkor se ha kérdezik. Így max azok nem állnak szóba velem, akik abszolút mértékben rá vannak kattanva, amit te is írtál. A legtöbb azért ha nem tudja, nem kattog rajta ennyire, így ki tud alakulni a barátság, vagy jó beszélő viszony, ha meg már kialakult és úgy tudja meg, már nem lépnek vissza általában.
2022. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
unatkoznak. ha valaki el tudja magát foglalni, örülni tud annak, ami történik vele, az nem azzal foglalkozik, hogy hány éves
2022. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!