Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert akar mindenki menekulni...

Miert akar mindenki menekulni Magyarországbol?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős vagyok az egyetemen(mechatronikai mérnöki szak) es így feljott a tema csoportasak kozott h ki mihez kezd vegzes utan es eddig 100/90 azt mondta h amint vegez o szeretne kiköltözni kulfoldre ez miert van ?

Ilyen rossz allas lehetosegek vannak itthon?

Ha ennyien így allnak ehhez nem lesz szakember hiány?


2022. jan. 16. 10:25
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
25%
Mert azt hiszik, hogy kimennek, és majd ők lesznek a Ferrari főmérnökei, havi 86750 euro-ért.
2022. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen rossz életkilátások vannak. Nem csak a munka: lakhatás, lehetőségek, egészségügy, családalapítás...gyakorlatilag mindent könnyebb külföldön megvalósítani. Szakemberhiány van már most is.
2022. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Közben most latom h a kategoriat kicsit elneztem
2022. jan. 16. 10:30
 4/47 anonim ***** válasza:
17%
Szomszéd fűje mindig zöldebb...
2022. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
26%
Mert anélkül beragadsz örökre úgy szakmailag, ahogy emberileg is.
2022. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is mechatronikai végzettségem van, régen hallottam olyanról, akinek szintén ez van. Azért mennek ki, mert itt nálunk alapvetően a megélhetés a legnagyobb probléma. Nem is értem, hogy hogy lehet az nálunk, hogy kapsz mondjuk 300 ezret a munkádért, vagy annyit sem, abból mondjuk 120 ezer a hiteled vagy 150 az albérlet, plusz fizetsz 40ezer rezsit és a többi marad neked étkezésre, ruházkodásra, és még abból tegyél is félre és akkor még egy moziba sem mentél el. Mondjuk ebben a szakmában lehet többet is keresni, ha szerencséd van.
2022. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
18%

Lehet szobanövény vagyok, meg nincs albérleti/hitel költségem, de 300ból 100-at meg lehet takarítani egyéb célokra, kikapcsolódásra, lakás felújításra stb.

De nyilván van olyan, akinek a duplaja is kevés.

Ruházkodásról annyit, ha minőségit veszel 10évig is szolgál, ha megbecsülöd, ápolod. Kajáról annyit, hogy ne költs túl sokat arra, amit lehúzol a wc-n.

Nálam a hangsúly azon van, azért tanulok, hogy kevesebbet keljen dolgozni és többet legyek a szeretteimmel.

Itthon is ha ügyes az ember boldogul. Nem kell NER lovagnak sem lenni. Csupán vissza kell venni a f*szságokra költésből.

Jó gép igen kell, szolgalja az embert, de mobilból mi a fenének? Max ha instaceleb vagyok és az a kamerám is amivel dolgozom.

Komoly youtubeosoknak rendes kamera dukál, ami munkaeszköz.

2022. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
58%

Egy mobil vásárlason félmilliót lehet spórolni és akkor csak egy dolgot említek.

A pénz miatt mennek nyilván külföldre, vagy mert politikailag nyugat felé húznak.

Én ha mennék is külföldre élni az oroszország lenne. De ilyen nem lesz, hazahúz a szívem.

2022. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
92%
7! Inkább gyerek vagy nem szobanövény! Már bocs. Majd fölnösz és akkor látod majd, hogy havi 300 sajnos semmire nem elég csak vegetálni.
2022. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
4%

Nekem ne mond meg, hogy mennyiből lehet kijönni, mikor anyám 180ezerből nevel két gyermeket és minden megvan. Félre nem tud tenni, de semmi elmaradás.

Én 26éves férfi létemre tavaly vettem házat vidéken és van egy régebbi sportwagonom plusz közel egymillióm részvényekben átlagos keresetből (250-300ezer), úgy hogy nyaralni is járok! Kicsit magatokba kéne nézni és nem a lóvét herdálni.

2022. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!