Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert akar mindenki menekulni...

Miert akar mindenki menekulni Magyarországbol?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős vagyok az egyetemen(mechatronikai mérnöki szak) es így feljott a tema csoportasak kozott h ki mihez kezd vegzes utan es eddig 100/90 azt mondta h amint vegez o szeretne kiköltözni kulfoldre ez miert van ?

Ilyen rossz allas lehetosegek vannak itthon?

Ha ennyien így allnak ehhez nem lesz szakember hiány?


2022. jan. 16. 10:25
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
81%

#7 aha. Szóval, páromnak és nekem együtt van kb 300 nettó bevételünk. Ebből 80 lakbér, kb 25-30 a rezsi, 7e a net, 21e az utazás(bérlet), 20e a törlesztés, mert csak kölcsönnel tudtuk kifizetni a 240et (2 kaucio+elsőhavi), azaz elment a 300ból kb 158e, azaz eddig marad kb 140e. Ebből kb 40-40e-ért oldjuk meg a kajálást és ebben nincs semmi extra igény sem semmi "nagy/felesleges" kajálás, stb, próbálunk olyan dolgokat enni/inni amikkel néha vitaminokat is vihetünk be, de surprise: minden piszok drága, ha meg valahol épp olcsóbb, akkor azt az árkülönbséget az utazásba fizeted bele, tehát ugyanott vagy.

Tehát csak a 80e étkezésre (most számoltam egyet, akár mi főzzük akár rendeljük átlagban 40.320-ra jön ki a napi 1x kaja+1-2l víz/fő), abból a 140-ből marad kb 60e,ebből gyógyszereket, ruhákat venni, amit ahogy írtál, ha márkásabbat veszel hosszabb ideig jó (ami nem feltétlen igaz, ugyanígy kinai cucc is tarthat sokáig/használódhat el hamar), a berleten kívüli utazás, a női havibajokra szintén gyógyszer, egyéb szükséges cucc, mosáshoz szerek, egyéb váratlan kiadások, pl elemek, ragasztók, kábelek, töltőfej, épp kiszakadt a nadrág akkor SOS vásárlás és még sorolhatnám, de jövő hónapban visszatérek a kérdéshez pontos számolásokkal, hogy teljes képet adhassak róla. Tehát kb 30e marad amit félre tudNánk tenni, ezt úgy, hogy nincs jogsi, autó, motor, bicikli, mikró, kávéfőző, nem cigizünk, nem iszunk koffeines cuccokat, nem bulizunk, nem járunk el semmi olyan helyre, csak ahova Kell, DE még ebből a 30ból is ahogy írtam, lejönnek azok a kisebb szükséges /SOS vásárlások is. De majd következő hónapban többet tudok mondani ezzel kapcsolatban.


#10 te sem vagy annyira képben ahogy látom. Már bocs, de nem bocs.


"Anyád" 180ezerből 2 gyereket fel tudott nevelni. Szuper! 180ezer családival együtt vagy anélkül? Egyedül élt, azaz nevelt, házimunka+munka, vagy férje pénzt keresett, ő pedig házimunkában vette ki a részét maximálisan? Ha azt nézzük, azt írtad, most 26 vagy, akkor ez Legalább 8 évvel ezelőtt lehetett, ha te vagy az idősebbik gyerek. 8 évvel ezelőtt, csak hogy egy közeli, apróbb példát mondjak, 8 éve az 1kg-s kenyér 270ft volt, pár napja kiugrottam a boltba indulás előtt hogy hozzak anyáméknak mert épp ráértem és 400ft ugyanaz a kenyér(semmi spéci nem tudom milyen hiperszuper akármi). Tényleg csak hogy egy példát írjak,és ha ezzel számolsz, akkor kb 8 évvel ezelőtti viszonylathoz képest 67%-kal drágult az említett kenyér, akkor ha 8 éve 180ból meg lehetett ezeket oldani, akkor erre számolva a 180 az(kb120+180) ~300 lenne amiből ma "meg tudna élni és felnevelni 2 gyereket úgy hogy minden megvolt ami kellett". Mindezt úgy, hogy nem tudjuk, bérelt lakásbant éltetek-e vagy saját tulajdonú házban/lakásban(azaz nem volt pl bérleti díj), nem tudjuk, hogy volt-e jogsija/kocsija, mert ezek a dolgok, ha anyu apu segített megszerezni, vagy volt lehetőség félretenni/nem kellett beadni otthon a rezsibe/más segítség, az már hatalmas lépés.

Ja, és a fentebb írott részhez még annyit, hogy mi se nyaralni, se fürdőzni, se hasonló dolgokra nem megyünk el/adunk ki rá.


#12 wow, micsoda felfedezés! 2 féle hitel, személyi kölcsön, lakáshitel, stb, egyik hitelt felvéve a másik törlesztésére, majd újra és újra. Micsoda élet ez, ez igen!


#13 apám 8-9 évet dolgozott "külföldön" (Németországban), csak azért költözött haza és vállalt munkát belföldön, mert mamánk egészségi állapota romlott és mellette akart lenni, de azóta is visszavágyik és esélyes, hogy Júniusra ismét ott fog dolgozni. Ebből is látszik, hogy életedben nem voltál "külföldön".


#18 teljesen egyetértek veled.


#19 amit fentebb számoltam 40e költség étkezésre, az kb 1300-1440ft naponta. Egy főre ez kb 39-44e,ismétlem, az 1x kaja + 1-2l víz, ha ez neked 1500 kb naponta, akkor az 43-45e/fő,ami kettőnkre nézve szintén 90e, tehát még több is, mint a mi megoldásaink...


Ja, és ez nem a főváros, mielőtt valaki vérszemet kapna.

2022. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
#21 vagyok, még kifelejtettem az elejéből a tel.számlákat, meg a közös költséget is.
2022. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
12%

19-es volnék.

Figyelj. Ott a fizum linkeltem, akár le is csekkolhatod ki vagyok nem érdekel.

A házat önerőből vettem, senki sem segített. A kocsiban sem!

Nekem kellett megspóroljam, 17éves korom óta dolgozgattam. 6éve dolgozom főállásban.

Kiadásaim eképp alakulnak havi leosztásban:

Tv-internet 9800, telefon 3290, szemétdíj 3000, villany 35000, netflix 3190, könyv 3000, tisztálkodás kb. 2000forint, (300forint 5penge fél évre elég, meg 400forint a tusfürdő+150ft szappan+fogkrém 500 fél évre + kéthavonta fodrász 3000), tisztítás havi szinten 10000(hippo, öblítő, mosógél, ablaktisztító, rongy, mop) étkezés összesen kb. 50000, programok (mozi/fürdő/laza étterem) 25000, kgfb 5917, gja 1166, alkatrészekre 20000 Max ha lenne vízdíj az olyan 5000 forint. Így legyen max összesen 160. 100megmarad nyaralásra, lakásra.

2022. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
96%

Bocsánat 176* és 84marad meg, de nagyságrendileg ennyi. Úgy hogy élsz, olvasol, sorozatozol, autót fenntartod.

Benzint a cég fedezi ezért nem írtam. A többi 2022-es árakkal van kalkulálva.

2022. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
16%
23! Tehát a "házad" egy nyárilak ahol se víz se gáz nincsen...
2022. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy pont erröl beszélünk hogy ezért kellkülföldre menni, hogy ne csóró sági verseny legyen az élet.
2022. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
15%
Fúrt kút, villanyfűtés.
2022. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
13%
Ha megnézed a rezsit feltűnt volna, hogy 35000 villany csak általányban fűtéssel jön ki ennyire. Másnak meg az is teszem azt 7000. Nem nyári lak, emelettel együtt 50m2.
2022. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
25%
Ez lehet valós, de nincs benne életbiztosítás, vagy nyugdíjbiztosítás, nincs benne lakásbiztosítás, plusz a benzint a cég fizeti. Képzeld el ugyanezeket az árakat azzal, aki pl. 250-et keres napi 8 órai munkával, plusz nem költöttél a csajodra semmit. Legalábbis nem említetted külön.
2022. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
24%
29! Persze hogy nem említi, tuti hogy incel!
2022. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!