Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Kedvesség tanulható?

A Kedvesség tanulható?

Figyelt kérdés

Egy szituációval kapcsolatban szeretnék véleményeket.

Adott egy büfé, ahol ablakon adják ki az ételeket, az eszcájgok higiénikusan csomagolva közvetlen ott a polcon találhatóak.

Egy zajosabb csoport készül épp ételt rendelni.

Emberünk (akiről a kérdés szól) megfeledkezett az evőeszközökről mikor elhozta a kajáját, De nem akar addig oda menni ameddig el nem megy a csoport, mert elmondása szerint nem tudná kedvesen megkérni az ott beszélgetőket, hogy egy pici helyet adjanak neki hogy odaférjen az ablakhoz, csak esetleg félre lökdösni őket.

Mit gondoltok, emberünk "bunkó" vagy pszichológiai probléma, esetleg rossz viselkedési minta?



2022. jan. 17. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég furcsa ember lehet, az biztos...

Ez nem kedvesség, pusztán alapvető emberi viselkedés. Bocs, ne haragudjatok, elfelejtettem evőeszközt hozni. Ennyi.


Aki erre sem képes, az hogyan boldogul az életben egyáltalán????

2022. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire utalja az illeto a ciganyokat,akkor kuldjon oda egy vele levo embert az evoeszkozokert.


Ha egyedul ment,akkor kenytelen udvarias hangnemu megdogalmazast eroltetni.

-Bocs,elfelejtettem evoeszkozt vinni. Szeretnek egy csomagot. Koszonom!


Elore fogalmazza meg a szoveget es mondja el. Az elet sokazor arrol szol,h nem mondjuk ki a gondolstainkatvoszinten,ha bekesseget akarunk. Sajnos ezt a zajls barataink nem kepesek megerteni,igy egy csomo felesleges osszetuzesbeckeverednek es borton lesz a vege.

2022. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok. Sajnos legtobbszor nem mondhatjuk mutathatjuk ki a velemenyunk,mert ugy nem okozunk magunknak se problemat .


Az egyenes ut a celod fele,ha nem itelkezel es nem velemenyezel senkit. Ez a legegyszerubb.

2022. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok.


Nekem is nehez. Ilyenkor csak annyit mondok: Sorry . Semmi tobbet. Angolul ugyse beszelnek. Hadd higxjek,h turista vagyok,nem allnak le vitatkozni. A sorryt meg ki tudom nyogni. Utana ertetlenul kell nezni,m es mosolyogni, ha barmit mondanak.

2022. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem a kedvesség tanulható, hanem alapvetően az illem és viselkedés.


Én azt vettem észre, ha normálisan, illedelmesen kér az ember, és nem offenzív, nem vág pofákat mellé, akkor a legvadabb cigány horda is segítőkész lesz.

2022. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez az élet minden területén igaz.


Lehet, hogy sokan ezért meghunyászkodónak tartanak engem, de igyekszem nem konfrontálódni és kedvességgel, normális hangnemmel kérdezni, válaszolni.


Adott esetben még akkor is ha megsértenek.


Azt vettem észre, hogy bár nálunk alapvető az agresszivitás és azonnali offenzív támadás a másik irányába. De ez a többségnél hirtelen felindulás, meggondolatlanság. Viszont ha nem támadsz vissza, csak egyszerűen kikerülöd a támadást, akkor hirtelen realizálják, hogy a másik fél erre nem vevő és hajlandó a kommunikációra, így pozitívabban folytatják.


Nem mondom, hogy ez egyszerű mert néha azonnal elküldeném az illetőt a tudjuk hova, vagy vissza támadnék, de az esetek 99%-ban ennek nem látom az értelmét.


Ráadásul sosem tudni, mikor lesz segítségünkre az adott illető. Volt már olyan akiktől segítséget kaptam az élet bármely területén, miközben korábban lapáttal vertem volna őket agyon :D

2022. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem autista, és a szociális interakciók nem mennek neki.

De lehet erről ő sem tud.

2022. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!