Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi utálni való van egy hanghív...

Mi utálni való van egy hanghívásban?

Figyelt kérdés
És itt nem feltétlenül a telefonosra gondolok. (bár arról is lehet)
2022. jan. 19. 13:28
 1/8 Hanna S ***** válasza:
0%

Nem nagyon értem, sok fiatal nem szereti a hanghívásokat. Persze én is szeretek chatelni, de nem baj ha felhívnak telefonon.

17/L

2022. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Írásban van idő átgondolni és válaszolni, telefonon meg azonnal kell reagálni. Email/chat kombót és is előnyben részesítem.
2022. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Sokszor rossz a vonal, megszakad, lehet zavaró a nagy háttérzaj, egyeseknek baromi jó érzékük van hozzá, hogy alkalmatlan időpontban telefonáljanak... stb. Nekem mellesleg a hosszabb telefonálásoktól megfájdul a fülem, szeretem röviden intézni.
2022. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Én azért nem szeretem mert egyből kell mondanom a dolgokat, nincs idő átgondolni őket, nem tudom olyan jól megfogalmazni, beleakadok, sokat ő-zök. Írásban van időm átgondolni mit és hogyan akarok írni és sokkal jobban ki tudom fejezni magam. Nincs fóbiám tőle, vannak helyzetek amiket muszáj hívásban lebonyolítani, ezeket gond nélkül elintézem, de a fentebb leírtak miatt jobban preferálom az írásbeli kommunikációt.
2022. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Technikai értelemben:


Ha akadozik a vonal (senki sem szereti ha a fél beszélgetés azzal megy el, hogy "nem értettem, mondd mégegyszer, elment a vonal!", pláne ha még fáradt vagy ingerült is az egyik fél), mert a 21.ik században még létezik ám ilyen, (telefonon is), 5G 6G ide vagy oda. Hát még ha valami háttérzaj is van alapból, mint a régi piros telefonoknál.


Emberi hozzáállás értelemben:


Amikor úgy hív az illető, hogy valami háttérzaj van, főleg ha még halkan is beszél mellé. Hiába szólunk rá, hogy nem halljuk, beszéljen hangosabban ha már nem megy ki a háttérzajból. 2-3 mondatig hangosabban beszél azt visszahalkul, és 5-6-szor rászólni az elég fárasztó és idegesítő tud lenni.


Írásban lehet több felé is figyelni (több fele írogatni, zenét hallgatni közben, vagy filmet nézni, netán tanulni) de hanghívásban csak egy fele lehet fókuszálni, ha meg valaki többfelé próbál, abból általában hiszti szokott lenni.


Ha meg a hívó félnek semmi mondanivalója sincs, vagy olyan egyoldalú, hogy az tele van üresjáratokkal (értsd hosszas hallgatás vagy egyszavas válaszok), azzal kb. elveszi a hívott féltől azt az időt, amit más dologra is fordíthatott volna.

2022. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Írásban tudok 👍-el reagálni a kéretlen üzenetekre.

Hanghívásban nem. 😀


(Vicc volt) 😀

2022. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem szeretem.

Személytelenebb, mint élőben beszélni - nem látom a másik arcát, nem látom mikor kezdene beszélni (vagy kínos csend és mindketten a másikra várunk, vagy egymás szavába vágunk), nem látom az arckifejezését, milyen hangulatban van.

Viszont "sürgetőbb", mint írásban - nem gondolhatod át a mondandód, nem fogalmazhatod át, stb.

Sokszor vannak technikai jellegű gondok - háttérzaj, rossz vonal, stb.

Ráadásul sokan úgy gondolják, szabadon beoszthatják a másik fél idejét, hívhatják bármikor, ami marha zavaró.

Én szeretek élőben, videochaten és írásban is kommunikálni, de telefonálni (hanghívás) nem vagyok hajlandó senkivel - kivéve a nagyszüleimet, nekik nincs internetük, csak telefonjuk.

2022. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. akkor hanghívásozok, ha olyat akarok elmondani, amit nem szeretnék leírni, hogy ne lehessen ctrl+c-zni vagy screenhostolni. Tudom arra is van megoldás. Vagy ha biztosan tudom, hogy mást épp nem csinálok. Ez a legritkább.
2022. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!