Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaha volt valami hátrányuk...

Valaha volt valami hátrányuk az elhízott embereknek? Nem azokra gondolok akiken van némi súlyfelesleg, hanem a kerekebbekre. (A kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Szóval vannak azok az emberek akikre ránézel és látod, hogy legalább 50-60kg felesleg is van rajtuk. Most hozzátok szólna a kérdésem: ért valaha benneteket negatív diszkrimináció, vagy beszólások az utcán random emberektől vagy családtagtól esetleg. Gondolok olyan szituációkra is mint egy állásinterjú vagy egy megbeszélés munkaügyben. Láttátok-e a másik fél arcán hogy Jaj, ki ez? mert leültél és kétszer akkora vagy mint ő? Esetleg ruhabolti vásárlás hogyan történik amikor megveszed a 2-3-4XL-es ruhát? Vagy egy sima személyes találkozást igénylő folyamatnál (pl:bank, hivatalok).


Összegezve: ért-e téged extrém túlsúlyosan bántás? Ha viszont nem tartozol ebbe a kategóriába, az ellentéte: volt-e már hogy megcsodálkoztál egy nagydarab emberen?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. jan. 21. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Nagydarab vagyok, de nem tapasztaltam gonoszkodást.
Nagydarab vagyok, tapasztaltam már gonoszkodást.
Nagydarab vagyok, gyakran tapasztaltok gonoszkodást.
Nagydarab vagyok, mindennapos a gonoszkodás.
Vékony vagyok, gonoszkodtam már nagyobb darab emberrel.
Vékony vagyok, nem gonoszkodtam nagyobb darab emberrel.
Vékony vagyok, szemtanúja voltam már ilyenfajta gomoszkodásnak.
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem szép dolog a kíváncsiság, de érdekel: azon túl, hogy a komment szekcióban előre láthatóan egymás torkának fognak esni az idegenek a kinek mi köze hozzától a megérdemli ha belepusztulig, neked ez miért is fontos vagy érdekes?
2022. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkorom pokol volt. Felnőttként is szinte mindennapos hogy random idegenek beszólnak, gúnyolódnak, kiröhögnek, trágár dolgokat kiabálnak.

Ügyintézésnél nem tapasztaltam negatív dolgokat, és a család részéről sem.

Ruhát online szoktam rendelni, vannak bevált webshopjaim.

Minden ugyanúgy halad az életemben mint a sovány embereknek. Nem okoz gondot munkát, barátokat vagy párt találni, csak a random idegenek ne lennének akiknek attól lesz jobb napjuk ha valakit a földbe döngölhetnek. Az egyetlen és legnagyobb hátrány, hogy ez a sok bántás tizenévesen szociális fóbiát okozott, abból pedig pánikrohamok jöttek. Ezekkel ma is küzdök a harmincas éveimben.

2022. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól kezdve kövér vagyok. Iskolában sosem szólogattak be szemtől szemben, mindíg csak úgy tettek megjegyzést, hogy épp halljam de nem konkrétan nekem mondták. Utcán idegenektől 2 eset rémlik, egyszer leköptek (12-13 lehettem), egyszer pedig egyik mondta a másiknak, hogy "nézd már így is mekkora és issza a cukros szarokat" (tejeskávé volt, 15 voltam).

Nagyszüleimet nem igazán látogatom, minden alkalom arról szól, hogy mikor mennyit mozogjak, pedig lenne/lett volna közös érdeklődési körünk bőven. Barátoktól, ismerősöktől direkt beszólást nem kaptam de olyat mondtak már nekem, hogy "xy olyan kövér, de tényleg, még nálad is kövérebb". Ugyan így tipikus, hogy vagy magukat vagy valaki mást szídnak, kövéreznek akik fele akkorák mint én. Ilyenkor azért lehet sejteni, hogy mi a véleményük rólam:D. Egyébként legtöbbször csak ignorálnak az emberek. Ez egyetemen volt meglepő, korábban nem volt soha bajom a beilleszkedéssel, de ott extrán távolságtartóak voltak.

Ami kellemetlen az olyan helyek látogatása, amik a normál testalkatú embereknek is szűkös. Pl zsúfolt étterem, szórakozóhely, stb. Ilyenkor mindig próbálok nem útban lenni de azért ez nehéz egy szűk helyen. Ruhavásárlásnál nincs problémám megvenni a 2-3xl-es darabokat, inkább azzal van a baj, ha nincs megfelelő méret. Én most már szinte csak a csak a h&m+ ruháit veszem, viszont azt csak online lehet rendelni. Az mondjuk mindig problémás volt, hogy bármilyen egyenruha vagy mez (elég sokáig sportoltam) esetén aggódni kellett a méret miatt. Tanulmányi gyakorlatokon is mindig ezen stresszeltem már jóval előre, hogy lesz e jó méretű védőruha. Amikor nincs az pedig baromi kellemetlen.

Diákmunkát szerintem többször is a kövérségem miatt nem kaptam meg, rendes állásnál ez nem volt probléma.

Ügyintézésnél soha nem volt ilyen baj, minden helyen normálisak voltak, bár a karfás székek elég kényelmetlenek:D.

2022. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Én letojnám

De egy nagyon kövér csaj még régen középsuliban szarrá oltott h anorexiás káka mittudom én ..

Mondom basszus egy rossz stót nem szoltam még hozzád...

De nyomta tovább a szitkozodást mert ahogy kiderült a szintén dundi fiúja valamimet megnézte és feldühödött a lány

Amikor eljutott addig hogy anyám tuti nem etet elpattant nálam a cérna.

Mondtam

Én legalább nem fulladok meg a 7. Lépcsőfoknál mert tokámig szoít a zsír és nem folyik a redőimből az izzadtság.

Na sírt, sikoltott, vernyákolt...ennyit a kövérekről

És több sztorim is van utálom a kövéreket

2022. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát igen! A jelenlegi főnököm is azért utal és folyamatosan piszkál mert kövér vagyok. És a tipikus feltételezésben él hogy aki kövér = lusta és sokat eszik. Nem is veszi számításba azt ha valami betegség miatt olyan.
2022. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4, akkor mit szóljon az, aki kövér, és naponta kap bántásokat soványaktól? Utálja az összes soványt?

Én csakazért sem utálom őket. Egy adott ember viselkedése nem határoz meg mindenki mást aki az ő "csoportjába" tartozik. Tudom jól hogy vannak rendes, normális soványak is, nem mind olyan mint akik bántanak ok nélkül.

És ugyanígy, a kövérek sem mind bunkók. Én soha nem szólnék be senkinek a testalkata miatt, de ez pusztán intelligencia kérdése.

Sok az ostoba ember, legyen az kövér vagy sovány. De senkit nem szabad egy kalap alá venni a többivel amíg nem bunkózik. Primitív dolog valakit a külseje miatt beskatulyázni és utálni. Ha okot ad rá, akkor jogos. De amíg nem bánt, nem ad rá okot, csak úgy néz ki ahogy, addig nem értem miért kell bárkit is utálni.

2022. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem ért semmilyen negatívum. Mindig is kövér voltam. Iskolában is valószínűleg szerencsés voltam mert jó osztályom volt, soha nem volt gond. Középsuliban is mindenki kedvelt. Sosem érdekelt senkit hogy nézek ki, mindig kedveltek a jó humorom meg kedvességem miatt.

Ez később sem változott.

Melóba is szinte azonnal felvettek mindenhova és mindenhol nagyon szerettek is.

Állítólag nagyon megnyerő a kisugárzásom, közvetlen vagyok és mindig optimista, mosolygós 😁

170cm vagyok, 128kg

Bár tény, hogy viszonylag jól oszlik el rajtam a súly mert külső szemmel nem nézek ki 128nak. De nyilván nem vagyok kicsi 😅

De soha nem volt probléma és téma a súlyom.

Mindig jól alakult az életemben munka téren is, pasik között is válogathattam mindig. Úgyhogy én élveztem az életet mindig is.

Talán ezért is nem volt motivációm a fogyásra soha mert így is sikeresnek érzem magam.

29/N

2022. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én átlagos testalkatú lány vagyok (kb. 165 cm és 55 kg), mégis sokszor volt már, hogy kövérnek csúfoltak.

Ha én látok nagyon túlsúlyos, vagy nagyon sovány embereket, nem nézek oda sokáig, csak magamban "csodálkozok" a szokatlan külsejükön. A normális emberek nem szoktak ennyi miatt bunkók lenni és megsérteni másokat, a hülyék meg úgyis bárkibe bele tudnak kötni, ha akarnak.

2022. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Gyerekkoromban rendszeresen,általánosban.Most meg már annyira nem mernek:)


"Hát igen! A jelenlegi főnököm is azért utal és folyamatosan piszkál mert kövér vagyok. És a tipikus feltételezésben él hogy aki kövér = lusta és sokat eszik. Nem is veszi számításba azt ha valami betegség miatt olyan."


Ha figyelmeztetésre nem áll le,akkor kicsit meg kell rángatni az ilyet.Tanú ne legyen,arra ügyelj.

2022. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!