Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki boldog/elégedett az...

Ha valaki boldog/elégedett az folyton boldog? vagy mit kell érezni? mikor mondhatja magát az ember boldognak?

Figyelt kérdés
Az érzéseim semlegesek. Többször vagyok inkább feszült. Azon gondolkodtam, hogy pszichológushoz kéne fordulnom. De mit érez egy egészséges ember? Azt hozza teszem, hogy mindenem megvan. Tehát nincs anyagi problémám. Van pénzem(5 havi keresetem). Van baratnom, van egy autom. És ugy semmi hangulatom. Semleges minden.
2022. jan. 22. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Boldogsag, a mindennapi apro oromok osszessege ... szoval naponta be kell gyujteni egy csomo apro oromot.
2022. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltad, hogy mi áll most a tulajdonodban. Ezek közül:mi az, ami boldoggá tesz?
2022. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy van autod meg nem boldogsag ... mar egy kicsit orulhetsz, ha tudsz is bele tankolni ... az is lehet orom forrasa, ha az auto jo muszaki allapotban van >>> de az a boldogsag amikor lehuzott ablakkal szaguldozol vele valamelyik tengerparton.
2022. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A legboldogabb éveimben nem voltam tudatában, hogy mennyire boldog vagyok. Szerettem az életemet olyannak, amilyen. A felmerülő problémákkal meg tudtam birkózni, a kudarcból fel tudtam állni, érzelmileg viszonylag stabil voltam. Szívből tudtam mosolyogni, nevetni. Ez tűnt természetesnek. Most már az emléke is halványul, hogy én valaha ilyen voltam. Olyan, mintha csak álmodtam volna.
2022. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem boldog folyton, ez csak a life coachok élethazugsága, hogy kötelezően “boldognak” kell lenni. Az élet nem így működik, hullámvölgyek sorozata és ez így is van jól. Gondolj bele, ha valaki csak boldogságot érez állandóan, soha nem szomorú vagy elégedetlen, akkor neki a “boldogság” tulajdonképpen alapállapottá válik és onnantól kezdve se a maldív nyaralás se a Lexus se a kacsalábon forgó kastélya, benne szupernő csaja sem teszi boldoggà, hát keres valamit ami megdobja a dopamin termelését kicsit.

Te is csak anyagi dolgokhoz, meg a csajod létezéséhez kötöd boldogságot, ami elég rossz irány.

Amúgy a boldogság, vagy mondjuk úgy elégedettség az életeddel eléggé szubjektív, mert mindenkinek mást jelent. Van aki boldog egy szerény otthonban, de nagy családdal, más meg ugyanilyen körülmények között szenved, mert pl nem is akart soha gyereket, de valami miatt lett neki és fel kellett adnia valami számára sokkal fontosabbat. (sportkarriert pl.)

Ha te nem vagy elégedett az életeddel az nem a tárgyaid, sem nem a barátnőd miatt van. Talán gondold végig mit akarsz az élettől, és hogy ahhoz képest hol tartasz… ha meg nem akarsz semmit, akkor… nos akkor bajban vagy.

2022. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!