Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik voltak azok a szép szavak,...

Mik voltak azok a szép szavak, amikor kiraktak a szülői házból, mert anyukád vagy apukád úgy gondolta 18 évig fizetett rád mindent, most már elég volt?

Figyelt kérdés

Azóta mi történt?

Milyen a viszony, aki beszél egyáltalán szüleivel ezután?


2022. jan. 30. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem szó szerint raktak ki és nem 18 évesen.


20 éves voltam amikor eljöttem, éppen egyetem első évének végén, nyáron.

Majdnem minden nap éreztették velem, hogy teher vqgyok és nem tanulnom kellene, hanem dolgoznom legalább 40 órában.

Ürügyeket kerestek, hogy hibaztathassanak valamiért (nem vottem ki a szemetet, nem mosogattam el) csak azért, hogy azt érezzem nem csinálok otthon se semmit és ki vagyok szolgálva.

Pedig valójában azt várták el, hogy kb. cseléd legyek, amiért tanulhatok.


20 évesen aztan lwhetőségem nyílt kollégiumba menni, mert kaotam ösztöndíjat és hetente dolgoztam 20-30 órát gyakornokként.


Azóta nem beszéltem velük.

2022. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Kedves egyes, szép kis hála azért, hogy előtte viszonylag tisztességes felneveltek, hiszen az írásodból látszik, hogy nem egy iskolázatlan, csöves senkiházi vagy, tehát csak tettek erőfeszítéseket irányodba. Aztán, hogy később ők máshogy gondolták már ezt, hogy neked inkább dolgoznod kéne, ezt meg kell volna beszélni, de ehelyett ezt a kisgyerekes megoldást választottad. Gratulálok hozzá.
2022. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2


A tisztességes felnevelését nem ját hála, mert az ALAP.

Ez a szülők kötelessége, ha már egyszer valamilyen oknál fogva úgy döntöttek, hogy gyereket vállalnak, mert amúgy nem kötelező...

Ha ennek nem tesznek eleget,a kkor az állami szervezetek veszik kézbe a dolgokat, hogy a tisztességes felnevelés biztosítva legyen.

2022. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%

"Akkor lennék boldog, ha soha többet nem jönnél vissza".

Nem mentem.

2022. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben azt kaptam, hogy mekkora szar vagyok, soha nem lesz belőlem senki, mindent nekik köszönhetek.


Apám alapból csak házi rabszolgaként tekintett rám.


Az soha nem érdekelte, hogy milyen vagyok mint ember, mik a terveim, céljaim.


Ő maga munkanélküli volt, anyám tartotta el. Számára a világ a házat és a kertet jelentette. Ott viszont folyamatosan csicskáztatva voltunk, mert hát az a gyerek dolga, hogy "segítsen".


Ha havi 1-2 hétvégére hazamentem akkor mindig azt nézte, hogyan lehetne a lehető legtöbb munkát elvégeztetni velem, hogy azt már ne neki kelljen megcsinálnia.


Aztán megkaptam, hogy minek jöbök haza, ha csak "döglök" és nem csinálok semmit, nem segítek semmit, így onnantól nem jártam haza, inkább szerveztem programot, vagy "döglöttem" az albérletben mert hát csak megérdemlem dolgozó emberként.

2022. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem raktak ki, sereg után munkát szereztem és eljöttem. 19 voltam. Egész életemben azt hallgattam, hogy te ehhez hülye vagy, ahhoz te kevés vagy, mit fogsz te ott csinálni, minek neked autó, hogy fogod fenntartani, meg ehhez hasonlókat. Anyám hatalom mániás, apám szegény, az meg papucs volt.
2022. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!