Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet a vágyaktól megszab...

Hogy lehet a vágyaktól megszabadulni?

Figyelt kérdés
Elérhetetlen dolgokra vágyom, és nem tudok róluk lemondani, tönkreteszi ez az életem. :(

2022. febr. 2. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon vágyunk/szeretnénk valamit , akkor nekünk kell megtenni az első nagyobb lépést. Az elején nagyon nehéz lehet, de ahogy haladunk előre úgy lesz egyre könnyebb. Ha meg se próbáljuk, akkor jó hogy elérhetetlenné válik, mivel már tudat alatt is elutasítjuk vagy kialakul bennünk egy gát/félelem ami az önbizalmunkból ered, hogy nem vagyunk rá képesek, nem bízunk magunkban eléggé.


Mi lenne az amire vágysz? Miért elérhetetlen a számodra?

2022. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Több mindenre is vágyom, szeretnék nagyon okos lenni, de nem vagyok. Szeretném az egész földet beutazni, de örülök, ha lesz hol laknom. Szeretnék különleges művész lenni, de nincs hozzá elég tehetségem. Telhetelen vagyok, és emiatt képtelen vagyok a boldogságra.
2022. febr. 2. 17:17
 3/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nem hiszem, hogy telhetetlen lennél, vannak életcéljaid és az egy tök jó dolog. Az a rosszabb ha nincs, ha elveszettnek érzed magad- nem tudod ki vagy, mit szeretnél csinálni, hogy érzel...stb.

Ha nem lenne semmi amiért vágyakoznánk akkor miért is éljünk?


Nem hiszek abban, hogy bárki kevesebb lenne a másiktól, mindenki másban jó, és ha van olyan dolog amiben fejlődni szeretnél az is egy jó dolog.

Miért gondolod, hogy nem vagy elég okos? Miért hiszed, hogy nem fogsz majd a későbbiekben utazgatni? Nem szabadna előre elkönyvelni a dolgokat. Lehet, hogy nem leszel orvos, híres művész de fejleszteni magadon tudsz.


Szerintem butaság lenne feladni önmagadat.

2022. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ha nem gondolsz rájuk. Észszerű alternatíva, ha elérhető vágyakra cseréled az elérhetetleneket. Ne akarj nagyon okos lenni, csak átlagos, normális. Ne akard körbeutazni a Földet, csak eljutni pl Olaszországba.
2022. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Kicsit pontosítok. Azért vagyok telhetelen, mert feketén fehéren látom. Mindig arra koncentrálok, ami még nincs, és ezt hiába ismerem fel, nem tudok rajta változtatni. Mindig elégedetlen vagyok, mindegy mi történik. Abban sem vagyok biztos, hogy ha ezeket elérném, de mindezt elérni lehetetlen, megelégednék, valószínű, hogy nem.
2022. febr. 2. 17:50
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 igen ez lenne a cél, de mégis hogy? Nem elég nekem egy tudatos döntés, bennem marad a vágyakozás.
2022. febr. 2. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Lépésenként elérheted. Nyilván nem lesz egy könnyű menet, és nem is hamar sikerül odáig lépegetni, hogy tényleg szinte elkerülhetetlen legyen a megérkezés. Ha ma megtetted a mai lépéseket az elérni vágyott dolgaid felé, akkor a nap további részében lehet örömteli a vágyakozás emiatt. Apró különbség, mégis mennyit jelent, nem?
2022. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De mik ezek a lépések, amiket meg kell tennem? Nem tudom úgy elmenni Szegedre, ha azt se tudom merre megy az út. Mi az első lépés, mi a második?
2022. febr. 2. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Átalakítani elérhetővé.
2022. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ember vagy, lételemed a felfedezés. Teljesen értelmét vesztené az egész, ha létezne sikerrecept. Mindig az adott pillanatban tudsz ott tartani, hogy a következő felkészült döntésedet meghozd. Ez csak akkor nincs így, ha nem csinálod.
2022. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!