Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a lelki zsarnokoktól?

Figyelt kérdés

Lelki zsarnokságról hallottam...


Nekem volt,aki panszkodott,hogy az apja nem engedi,hogy úgy élje az életét,ahogy szeretné,mert az apja elnyomó zsarnok.

De a gyerek már vagy negyven.

Ilyen feketelelkű az apja,vagy hogy mondják...

Pélldául a gyerek nőt akar,de az apja mindíg homokosnak nevezi.Ezzel jól leégeti.

Mások előtt is.

Van megoldás,hogy a zsarnok apa megszűnjön?Ez ilyen lelki dolog vagy mi....


Ilyen gondok....



2021. júl. 10. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ki kell állni magáért, vagy le kell szarni az ilyen embert.


Anyám is lelki terrort tartott egész gyerekkoromban, de az más volt. Itt egy 40 éves felnőttről beszélünk...

2021. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom eldönteni, hogy rendesen bepiáltál, mielőtt ezt a kérdést kiírtad, vagy egyszerűen túltoltad a csavarlazítót.

Egyik sem szép dolog, főleg ha utána ide jössz ilyeneket kiírogatni!

2021. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. júl. 10. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Negyvenéves korára már meg kellett volna teremtenie azt az egzisztenciát, hogy elköltözik otthonról. Ott nem szólhat bele senki az életébe.


De ez nem nyilvánvaló? Akkor azzal a "gyerekkel" sincs minden rendben.

2021. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen helyzetben nagyon sokan vannak. Az a megoldás, ha az, akit lelkileg bántalmaztak stb. eltávolodik. A manipuláló, zsaroló sosem fogja elengedni, meg kell tanulni kilépni az ilyen helyzetekből. Ha 40 éves az ismerősöd, tudatosítania kell magában, hogy ő ennél értékesebb és elköltözni a közelből. És tartani egy bizonyos távolságot. Nem kell az ilyen apának semmilyen beszámolót tartani az életéről, minden nap látogatni, elhinni pedig sose szabad, amit mond. Nem számít a véleménye. Hisz rosszat tesz, rosszat akar a gyerekének.
2021. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 10. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van egyetlen megoldás talpra állás és no contakt.
2021. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vannak emberek számunkra szokatlan helyzetben.

De nekem úgyis mindegy,én boldogan élek,csak érdekes kérdésnek tűnt,de már nem az.

A franc morfondírozzon mások szenvedésén.


Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 14. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!