Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akadtak ki ezen ilyen...

Miért akadtak ki ezen ilyen sokan?

Figyelt kérdés

Ma reggel láttam egy videót, ami dióhéjban annyiról szólt, hogy egy csaj nem hívta meg a transznemű testvérét az esküvőjére, mert a családja nem fogadta el őt. A csaj azt mondta, hogy ő megértő és elfogadó volt vele és támogatta amiben csak tudta, de nem akarta, hogy az egész esküvője tönkremenjen és veszekedés legyen az egész esküvőn, mert meghívta a testvérét. Ez amúgy nekem teljesen logikus volt, de aztán meg lejeb görgettem hogy megnézzem mit gondolnak erről mások és mindenki azt mondta, hogy egy rossz testvér, transzfób és miért büszke arra, hogy megtette a minimumot (azaz elfogadta és támogatta).

Ez már egy ideje bennem van, de megszeretném tudni, hogy milyen fajta viselkedést várnak el az LGBTQIA+ tagok? Mármint, én biszexuális vagyok, de nem várom el hogy partit csapjanak emiatt vagy bármiféle különleges bánásmódot kapjak. Viszont az utóbbi időben azt vettem észre hogy sokan csak azért mert ennek a közösségnek a tagjai különbnek érzik magukat és különleges bánásmódban akarnak részesülni. Persze nem mindenki, de van egy réteg akik igen és ez egyre idegesítőbb kezd lenni számomra és ahogy elnézem mások számára is.



2022. febr. 5. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a kommentekkel van a gond, meg a családdal. Ez a kettő ez igazából egy típus, aki mindenen kész veszekedni és nem elfogadni a másik döntéseit.


Szerintem ha jó a viszonyuk, akkor úgyis megérti a testvér, hogy miért tette.

2022. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez picit olyan, mint ha normál családban terhes lenne a testvére, amiről még kevesen tudnak a rokonok között így nem hívná el nehogy róla szoljon a nap.


Így már egésszen más lenne az emberek véleményt, pedig ugyan az a helyzet.

2022. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

ahol tudnak fröcsögnek ezek

olyanok, mint a fanatikusok, ahol csak lehet figyelmet akarnak kiharcolni és ez szerintük pont egy megfelelő hely volt

2022. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

"sokan csak azért mert ennek a közösségnek a tagjai különbnek érzik magukat és különleges bánásmódban akarnak részesülni"

Az mitől különleges bánásmód, hogy meghívják a partiba ugyanúgy, mint mindenki mást?


"Mármint, én biszexuális vagyok, de nem várom el hogy partit csapjanak emiatt vagy bármiféle különleges bánásmódot kapjak"

Nem arról volt szó, hogy külön bulit rendezzenek neki, hanem hogy meghívják az esküvőre, ugyanoda és ugyanúgy, ahova és ahogy mindenki mást is.

2022. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi lett volna a különleges bánásmód abban, hogy meghívja a testvérét az esküvőre? Mindig ezzel jönnek az emberek, hogy jaj, ezek az LMBTQ tagok már nagyon elvetemültek, minden is kell nekik, különleges bánásmódot akarnak. De közben csak annyit várnának el, hogy emberként kezeljék őket. Vagy neked tök oké lenne, ha a saját testvéred nem hívja meg az esküvőjére? Te tényleg nem látod mi a különbség a parti rendezés meg egy esküvői meghívás között?

Én a transz testvér helyében többet nem állnék szóba a másikkal. Akinek nem kell a társaságom, arra nem erőltetem.

2022. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem itt nem is arról van szó, hogy a testvére transz (jó, persze ez a fő oka hogy nem hívta meg, mert a családja nem fogadta el), hanem arról, hogy nem akarta hogy az egész esküvője tönkremenjen, mert meghívta őt és a családtagok meg puffognak.

Pl. ha a te testvéreddel valamilyen okból kifolyólag össze veszett a család nagy része, akkor gondolom te sem akarod tönkretenni az esküvődet egy esetleges veszekedéssel, mert meghívtad. És szerintem ha ennek a lánynak a testvérének van egy kis esze, akkor megérti, hogy miért nem lett meghíva.

2022. febr. 6. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
#6, itt nincs konfliktus, csak a család a transzfób. Míg a másik esetben gondolom ő sem akarna elmenni olyanok közé, akikkel rosszban van.
2022. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, de szerintem a szülők transzfobságát nem lehet irányítani. Ők ilyenek voltak és ilyenek lesznek.
2022. febr. 6. 23:26
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Bizony nagyon sok családban vannak pl elvált szülők, sokszor új párral, nem kevés konfliktussal. Mégis meg szokták hívni őket. Értelmes ember tudja, hogy a másik esküvője nem róla szól. Ha a transzfób családtagok balhéztak volna a testvér jelenlétén, akkor nem elég értelmesek sajnos ahhoz, hogy egy ilyen eseményen részt vegyenek.

Elképesztő, hogy még ezért is a transz a hibás, nem azok, akik nem képesek más esküvője miatt uralkodni a saját ostobaságukon.

2022. febr. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!