Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki kedves, udvarias,...

Ha valaki kedves, udvarias, előzékeny, az a gyengeség jele?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok, viszont észrevettem, sokan ezt értékelik.

De vannak, akikből ellenszenvet vált ki.

Megfigyeltem, csak a hozzám hasonló emberekkel érzem jól magam egy légtérben.

Pl az imént is kaptam egy levelet, köszönés, mindenféle alap udvariassági forma nélkül, egyszerűen idegesített, biztos nem fogok rá válaszolni.(itt írtam egy kérdéshez szakmai segítséget)

De gondolom aki nem ilyen "piperkőc", mint én, azt nem érdekli az ilyesmi.

Lehet jobb, ha nem nevelik agyon az embert?



2022. febr. 6. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Igen, a mai világ annak fogja fel. Lehet lepontozni, de senki se fogja azt mondani, hogy nem ez az általános:)


Régen is előzékeny és udvarias voltam, inkább hanyagolom mostmár... Nem baszok ki magammal

2022. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha kedves, udvarias és előzékeny lennél, akkor válaszolnál a levélre kedvességből.
2022. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már válaszoltam, nem bírtam ki. :)
2022. febr. 6. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is az alaptermészetem szerint kedves és előzékeny vagyok, az udvariasságot meg belém nevelték, amiért nagyon hálás vagyok.

Nekem mindhárom tulajdonság csak előnyömre szolgál és szolgált.

Az emberek ki vannak éhezve a kedvességre, ha ennek a természetes formájával találkoznak - és ezt ne keverjük a bájolgással! - akkor megnyílnak és idővel viszonozzák.

Persze vannak Istentől elrugaszkodott, kérges barmok, ezektől el kell határolódni és minden fölös emóció nélkül továbblépni.

Az udvariasság meg alapban is kifizetődő, különösen ha igényelsz egy bizonyos színvonalat a téged körülvevő emberektől. És még az üzleti, társadalmi életben sem egy hátrány. Legutóbb úgy tudtam számtalan jelentkező közül úgy megszerezni valamit, hogy a tulajdonos elmondta, azért esett rám a választása, mert én voltam a legkulturáltabb. A poén az, hogy voltak nálam jobb ajánlatai, de elmondása szerint azokkal nem akart semmilyen kapcsolatba kerülni.

És a hozzád érkező üzenetről:

Én is szoktam kapni olyan üziket, amikről süt, hogy az írójukat nem tanította senki, semmilyen illemre. Ha az üzenet nem sértő és tudok rá válaszolni, akkor megválaszolom, mert a cél a segítség, de kiemelten adok a formára. Köszönök és elköszönök, ...aztán hátha tanul valamit! Ha még így sem, az legyen az ő baja!

2022. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért rossz, mert full kihasználható emiatt az ember.
2022. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

#5

A kihasználhatóság nem ettől függ, hanem attól, hogy valaki valamilyen szorongása miatt nem mer nemet mondani. Sem udvariasan, sem udvariatlanul.

2022. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, #4, ezt én is tapasztaltam, hogy emiatt előnyben részesítettek.

Nálunk fejlettebb országok, pl az USA, nem véletlenül vigyorog minden ember a fotókon, és próbálják magukat a legjobban így eladni.


Csak ma már annyiféle ember, annyi nevelési módszerrel látható, hogy a fene tudja, végül is mi a legjobb.


Én mindig úgy élem meg, ha valaki pl nem köszön, meg mindenféle udvariassági formát nélkülöz, hogy ő erősebb, felsőbbrendű, keményebb akaratú. Ő ezt megteheti, nem fél, hogy emiatt kiközösítik, megszólják.

Aztán az is lehet, ez is összefüggések halmaza, mert így gondolom.

2022. febr. 6. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én mindig úgy élem meg, ha valaki pl nem köszön, meg mindenféle udvariassági formát nélkülöz, hogy ő erősebb, felsőbbrendű, keményebb akaratú. Ő ezt megteheti, nem fél, hogy emiatt kiközösítik, megszólják."


Ne így éld meg!

Inkább sajnáld, mert hátrányban van veled szemben, a hiányos neveltetése, vagy a böszmesége okán és legfeljebb a hasonszőrűek nem golyózzák ki. Azokkal meg nem sokra fog menni az életben.

2022. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valahol ezt egyfajta gátlástalanság részeként éltem meg, úgymond összemostam akár egy filmekben látott maffiavezér alakjával.
2022. febr. 7. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!