Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják sokan az értelmiségieket?

Figyelt kérdés

2022. febr. 11. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Sok értelmiségi nagyképű
Nem okosak az értelmiségiek, csak okoskodnak
Valószínűleg csak irigyek rájuk az emberek, nincs velük bajom
Miért tiszteljem a diplomásokat, ha diploma nélkül is tudok annyit, mint ők
Visszaélnek a tudásukkal és átverik az egyszerű embereket
Egyetértek a fenti válaszokkal
Nem értek egyet a fentiekkel, más a véleményem
57 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekem pl. bölcsész végzettségem van, és én azt tapasztalom hogy sokan szimplán nem tudják, hogy mivel foglalkozhat egy bölcsészdiplomás, vagy azt hiszik hogy pultos vagyok a mekiben, vagy pedig azt hogy egész nap merengek mindenféle filozófiai kérdésen - ezek közül pedig egyiket se látják túl értékes munkának, ezért néznek le kapásból.

De más diplomák esetében is ezt látom, pl. "a programozó egész nap csak nyomkodja a laptopját, az nem is nehéz"...

Szóval gyakran nincsenek tisztában azzal, hogy miből is áll a gyakorlatban a munkavégzés, emiatt kevésbé fogadják el az adott foglalkozást. (Mindeközben ugyebár mindenkinek egyértelmű, hogy mit dolgozik egy kőműves, egy autószerelő, egy fodrász, stb.)

2022. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Attól, hogy valaki diplomás, még nem lesz értelmiségi. Nem egy ostoba diplomást ismerek, akinek éppcsak meglett a diploma valami gyenge suli büfészakán.
2022. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Attól senkit nem utál senki szerintem, mert értelmiségi. Engem legalábbis soha nem ért emiatt semmiféle hátrányos megkülönböztetés. Inkább azokat utálják akik lenézik a tanulatlanabb embereket, a kétkezi munkásokat, a szerényebb anyagi helyzetben élőket, és magukat ezáltal feljebb helyezik. Rengeteg ilyen van sajnos.
2022. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

#3

Én másképp tapasztalom. Nekem a szüleim is szakmunkások és a párom is, értelemszerűen nem nézem le őket, mégis kaptam már becsmérlő beszólásokat.

2022. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%

Ott kezdődik a probléma, hogy még a kulcsszavakkal sem értek egyet, t.i.: "egyetem, diplomás, osztályharc, értelmiség".

Ki az értelmiségi?

"Aki diplomás? Aki jó családból való? Bizonyos foglalkozások: a mérnök, a kutató, az író, az orvos? Nem, nem. Ez mind lehet, de nem ez teszi. Mi teszi az értelmiségit? Szerintem az értelmiségit attitűd teszi, kétféle: a kultúra termékeihez fűződő tartós, lételemszerű fogyasztói viszony; a produktum a világ megértésének eszköze, nem kikapcsolódás, felelősségvállalás a közösségért: tájékozódás, aktivitás és progresszív gondolatok, a jövő megformálása. Értelmiségi az, aki akar valamit.

Értelmiségi az, aki szenvedélyesen gondolkodik, nem csak a kényszerpályák viszik."

És mindezek függetlenek attól, hogy hány diplomája van, vagy akár egy sincs valakinek.

2022. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

"értelmiség - főnév

1. A társadalomnak az a rétege, amelynek tagjai szellemi munkával tartják fenn magukat."

(A magyar nyelv értelmező szótára)

2022. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem senkinek semmi baja nincs az értelmiségiekkel.


Max azok az emberek ellenszenvesek, akik egy csavar meghúzásához is mestert hívnak, közben meg az egekbe fennhordják az orrukat, mert hogy ők diplomások.


Annó belémégett ez az eset, mikor tablófotózásokn voltunk középsuli végén, az osztállyal. Beszambázott egy nő a gyerekével hogy neki mára volt időpontja fotózásra. Az ügyintéző azt se tudta mi van, mert hogy aznapra még idénye van fixen csak tablófotózásokat jegyeztek elő. Kérdezte a nevet erre iszonyat fellengősen benyögni hogy : Dr. lóf*sztudjaminé Dr. lóf*sztudja Juliska. De a hangjába annyira benne volt hogy te most itt essél hasra tőlük, mert ők nagy valakik. Na szóval az ilyen embereket, szerintem nem meglepő ha mindenki utálja. Valószínűleg még a többi normális diplomás ember is.

2022. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%

5-ös válaszadó vagyok. Köszönöm a lepontozást, pedig igazam van, mert igazam van.

6-os ezt írja:

"értelmiség - főnév

1. A társadalomnak az a rétege, amelynek tagjai szellemi munkával tartják fenn magukat." (Már a megfogalmazást is hibásnak tartom! Mit jelent az, hogy "fenntartani" magunkat? Hol tartjuk fenn magunkat? A felszínen, vagy valami nagy krőzusi magasságokban?)


Vajon csak azok tartják "fenn magukat" szellemi munkával, akik diplomával rendelkeznek?


Nem vagy több attól, hogy elvégeztél egy felsőoktatási intézményt.

Borzasztó irritáló, ha értelmiséginek aposztrofálod magad vagy másokat úgy, hogy ebben elrejted az iskolázatlanabbakkal szembeni megvetésed.

Lehet, hogy a szakmád szerint könyvekkel, papírokkal, írással foglalkozol, de ettől még az élet más területén lehetsz teljességgel fogalmatlan és üres, sőt funkcionális analfabéta is lehetsz.

2022. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Engem már általánosba utáltak, mert semmit se tanultam, még is majdnem mindenből ötös voltam.

Aztán ahogy nőttem. Egyre inkább átfordult egy ilyen "ő tesz magáért és ezért halad előre, én meg nem, ezért ellenszenvezek vele" érzésbe.

Egyszerűen csak egy értelmiségi, akármilywn körülményekbe pottyan, feltalálja magát, míg a 90% azt se tudja, hogy kell lélegezni kb.

2022. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

#8


Szerintem senki nem aposztrofálta magát semminek, én csak meglepődtem hogy több válaszoló is értetlenkedik hogy mi az az értelmiségi, mikor van egyértelmű definíciója. Ezért másoltam be ide.


"Vajon csak azok tartják "fenn magukat" szellemi munkával, akik diplomával rendelkeznek?"

Szerintem nem, de nem is állítottam ilyet.


Szüleim pl. diploma nélküli szellemi munkások, semmiféle megvetés nincs bennem, és szerintem az Értelmező szótárban se.


Nem igazán értem ezt a kirohanást.


(6-os voltam)

2022. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!