Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen irritáló, minden lében...

Ilyen irritáló, minden lében kanál emberekkel mit lehet kezdeni? Kell egyáltalán, vagy szimplán ignorálni kell míg el nem húzza a csíkot?

Figyelt kérdés

Ma megint egy "remek" élményben volt részünk, voltunk kirándulni egy luxus komplexumnál (nem írom le melyik, nem akarok sem pozitív sem negatív reklámot senkinek), bementünk a mélygarázsba is.

Tudni kell rólam, hogy élek-halok a ritka autókért (Ferrari, Bentley, AMG Mercedes meg minden ilyesmi, tudjátok ami gyors, piszok drága és látványos, hangos), ezek fotózása az első számú hobbim. Csak magamnak fotózok, nem pakolom ki őket instára meg hasonló helyekre. Azt is tudni kell hogy ezen a helyen már tucatszor voltunk, csak tavaly is vagy 10 alkalommal, soha senki egy büdös szót nem szólt, mindig voltak jó kocsik, lefotóztam őket, más emberek is lefotózták őket, soha senkit nem zavart egy másodpercig se.

Ma viszont amint végeztem az egyik kocsi fotóival, odajön egy figura, és elkezdi nyomni a fellengzős dumát hogy "Miért fotózgatnak itt autókat? Van engedélyük erre?" meg minden hasonló, aztán azzal jött hogy majd felhívja mindjárt a tulajdonosokat hogy adtak-e nekünk engedélyt (természetesen nem tette, hiába mondtuk hogy nyugodtan csinálja - már itt sántított a dolog), még ahhoz is volt képe hogy számon kérje hogy az autó belső terét szerinte lefotóztam (nem így volt és nem az ő autója), és mutassam meg a képeket hogy így van-e ahogy gondolja. Természetesen nem úgy volt, de azt hittem a pofám leszakad. Próbáltam higgadt maradni, csak egy-két megjegyzést tettem, de azért azóta sem hagy nyugodni a dolog.


Ami egészen biztos, és fontos leszögezni az az hogy ez az ember:

-nem biztonsági őr volt (olyannal már találkoztam a létesítményben, egyenruha van rajtuk egyfelől, másrészt ők nem szólnak a fotózásért, harmadrészt ez az ember beszállt utána a saját kocsijába és elment onnét)

-nem a lefotózott kocsi(k) tulajdonosa volt, mert egy teljesen átlag kocsival ment el, és amúgy is a drága kocsik egy részét tudom kikhez tartoznak, nem hozzá

-az is biztos hogy nem ő a létesítmény tulajdonosa vagy vezetője

-a létesítményben semmi sem utal arra (figyelmeztető felirat, tábla vagy hasonló) hogy tilos lenne fotózni, pláne hogy egy élményparkról van szó ami turisták ezreit vonzza napi szinten.


Na most ezeket letisztázva gondolkodtam magamban, hogy ennek az ipsének egyrészt mégis miféle jogköre lehet ahhoz hogy egyáltalán rákérdezzen ilyesmire, mikor sem a létesítmény, sem az autók nem az övéi, nem hogy még ezt ilyen modorral, már-már fenyegetőzve és fontoskodva tegye, másrészt azon gondolkodtam hogy lehet az ilyen alakokat elküldeni melegebb éghajlatra.


Nem tudom, ti mit gondoltok, ilyenkor egyszerűen levegőnek kell nézni amíg nem végzünk vagy ő el nem húz onnét, vagy van valami mód amivel hatásosan meg lehet szabadulni az ilyenektől, hogy hagyjanak minket végre békében? Mi nem foglalkoztunk sem vele sem az ő autójával, mégis odajött minket zaklatni a semmiből. És ezek után élvezze az ember a napját... Érdekelne nektek milyen praktikáitok vannak ilyen toxikus, idegesítő emberektől való megszabadulásra.



2022. febr. 12. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ignorálnám valószínűleg, senki sem ott hogy bármiről be kéne számolni neki.
2022. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Átlag hazai boomer.
2022. febr. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknek általában valami rosszul alakult,és azt a feszültséget levezeti egy ártatlan emberen,Először meg kell kérdezni ki ő,hogy ilyeneket mond,és az alapján ha semmi köze hozzá akkor közölni kell vele hogyha nem hagy benneteket békén,rendőrséget hívtok
2022. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!