Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van ilyen története másnak...

Van ilyen története másnak is? (részletek alább)

Figyelt kérdés

1. Megy az utcán a hölgy, és látja, hogy az egyik kirakott kuka púposan van mgtöltve, erre felhívja az FKFV-t, mondván, nehogy má kiürítsék azt a kukát, hagyják ott. Ha ő meg tudja oldani, hogy ne legyen megpúpozva a kukája, akkor másnak is tudnia kell, hogy ne terhelje túl a kukásautót ugyanazért a pénzért.

2. Megy a csávó az utcán, és látja, hogy valaki a kertjében kivág egy 5 cm-es keresztmetszetű ecetfát. Rögtön közérdekű információt kér az Önkormányzattól, hogy az illetőnek van-e fakivágási engedélye, hátha jól megbüntetik a szomszédot.



2021. aug. 10. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, van ilyen történetem, és a kommentekben meg is mondom a frankót.
Nekem nincs ilyen történetem, de tudom, hogy vannak ilyenek.
Nem, Magyarországon ilyesmi nem fordulhat elő.
Van ilyen történetem, de inkább nem osztanám meg, mert nem akarok rossz fényt vetni a polgártársaimra
Van ilyen történetem, de inkább nem osztanám meg, mert akkor megtalálnak, és kinyírnak.
Van ilyen történetem, de inkább nem osztanám meg, mert az illető befolyásos személy.
A kérdező bolond, én senkinek nem telefonáltam, és senkitől nem kértem közérdekű információt.
A kérdező menjen a sunyiba, ez nem mulatságos, a történetében szereplő ilyen áldozatkész hősök éltetik a társadalmat.
Van ilyen történetem, de az csak kitalált történet, ha azonban valaki óhajtja, szívesen leírom a kommentekben.
Igen én is tettem ilyent, és büszke vagyok rá. Állampolgári kötelesség, ez alap.
10 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyanom is van, igaz nem Magyarországon történt, hogy valakinek megnőtt a vilanyszámlája, mert pl. mosógépet vagy mosogatógépet vett, erre a kommandósok rátörtek a lakásában, mert a villanyművektől kötelező bejelentést kapott erről a rendőrség, és hogy biztosan attól nőtt meg a számlája, mert plusz fűtést és világítást telepített, hogy a házában "füvet" termeszthessen. Vagy nálunk is volt ilyen?
2021. aug. 10. 21:15
 2/4 anonim ***** válasza:
8%

Az ecetfa díszfa, ártalmatlan. A kivágása így valóban lehet jogellenes, még akkor is, ha a saját területeden van!!

Ezt nem tudom pontosan, mert itt kell nézni az átmérőt, vagy a kerületet, és az 5 cm az nagyon kicsi, így kizártnak tartom, hogy engedélyt kellene kérni hozzá. Franc tudja... keress rá neten, ha érdekel pontosan. Tehát itt nem az a gond, hogy ez bejelentésre került a kivágás, és esetleg megbírságolják, hanem az, hogy milyen sok eset marad bírságolatlanul!!


A szemetes dolog is lehet jogos. Ott van a szerződési feltételekben!! Az emberek pedig elvárják a következetességet. Persze a kukások legtöbb esetben jóhiszeműen még a kuka mellé kirakott zsákokat is elszállítják, szóval valószínűleg ilyen ügyből sem lett semmi, de a szabályok betartása fontos.


Az USÁ-ban sok furcsa dolog van. Egyik legdurvább eset ilyen bejelentgetésekkel ez:

[link]


Szóval igen, van egy másik oldala is a dolognak, ami túlkapás, de alapvetően ezek a bejelentések inkább előre visznek, még akkor is, ha értelmetlen. Ha elnézed ezeket az apróságokat, akkor egy cigány putritelepen találod magad elég hamar... sokkal több ilyen bejelentést várnék, és mégtöbb olyat, amikor emberek önként lehajolnak akár más szemetéért.


A kérdésre visszatérve...

Egyszer vizsgáltak minket felújítás után. Az emeleten egy V alakban befelé volt két ajtó/ablak, mert anno két szobát terveztek oda, és így egy közös kis teraszra lehetett kimenni. Nos, mi ezt módosítottuk egy szobára, és az ajtó ablakot a fal síkjába hoztuk. Ami kívülről látványosan úgy náz ki, mintha a szomszédokhoz nyílna ablak, de valójában az ablakfelület 30-40%-kal csökkent 😃 jót mosolyogtunk. De tény, hogy tökéletesen rálátunk a szomszédokra, csak ekkor a ház már 15 éve megvolt ebben az állapotában. Jókor jut eszébe... szóval egyetértek azzal, hovy nem normális, és újonnan már ne lehessen ilyet. Én örülök neki, hogy ezeket vizsgálják, mert kell. Csak legyen is betartva ott, ahol a jog le tud csapni. Meg azért mindig a jóhiszeműségre kell törekedni.

2021. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, akkor tilos engedély nélkül kivágni egy fát (magánterületen is), ha legalább 10 cm keresztmetszetű a törzse, kivéve, ha gyümölcsfa. Jól tudom?
2021. aug. 10. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát bazz, nézz utána! Ha tippelnem kellene, akkor igen,vagy még vastagabb
2021. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!