Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet túllendülni az...

Hogy lehet túllendülni az ilyen holtpontokon?

Figyelt kérdés

Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetemet, ott használtak ki az utóbbi időben ahol csak lehetett. Alázatos vagyok, mindig segítek az embereken, akár a saját káromon, de csakis a negatívat kapom vissza.

Próbálkoztam már a 'mindent és mindenkit lesz*rok' stílussal a múltban, de az nem én vagyok. Túlságosan nagy az igazságérzetem, erkölcsileg sem fér bele a másokon átgázolás stb, de úgy érzem ez a mostani állapot már tarthatatlan.

Ti hogy tudtatok ezen túllendülni? Érdemes lenne 'megerőszakolni' a személyiségemet és teljesen máshogy állni az élethez még annak árán is, hogy akkor meg azért leszek boldogtalan? Vagy talán egyszer visszakapom a pozitívat az élettől? Még csak a 20-as éveim végén járok, de már nagyon sok negatív tapasztalatom van az emberekkel kapcsolatban, változni fog ez?

Nagyon jó lenne egy idősebb válaszoló élettapasztalatát meghallgatni.



2022. febr. 17. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erőltetni semmit előbb-utóbb bele unsz abba hogy kihasználnak az emberek, és te sem leszel mindig az a segítőkész személy...én nagyon megjártam az emberekel barátokkal stb...egy kanál vizet nem adnék nekik.


A rokonaimat meg kifejezetten utálom ők a leg haszon lesőbb emberek a földön. Ha kérnek valamit nem csinálom meg már csak azért sem....meg kell tanulni nemet mondani, meg elküldeni a p..ába sok embert neked még.

2022. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul ülsz ezen a lovon...Nem ekll semmit megerőszakolni, vagy lesz*rom styílust felvenni. Semmi ilyesmiről nincs szó, egyszeráen csak a saját határaidat is fel kell építsd, és azoknak is épp annyira kell számítsanak mintha máséi lennének...legalább annyira számít az igényed mint a többieké...ennyire egyszerű, és ha nem tudsz segíteni, akkor megmondod hogy ne haragudj, de most nem megy mert...


Nem azért létezel hogy másokat szolgálj, ez nem jlenti azt hogy nems egíthetsz nekik, de nem tudsz másnaks egíteni, ha te nem vagy jól, ha pedig nem vagy jól,a kkor bocis de most nem tudok segíteni, mert egyszerűen nem vagyok rá képes, enm vagyok jól, most nem megy...


Az élethez való hozzáállásod tényleg kicsit rossz, de nem az a müdja, hogy belső érzéseid ellenére akkor gonosz leszel másokkal, ez konkrétan a ló túloldala...

2022. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írjál valami konkrét esetet. Előre írom, hogy ismerősöknek miért dolgoznál olcsóbban?, de írd le inkább milyen téren alakulnak rosszul a dolgok?
2022. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as! Munka és anyagiak terén állnak rosszul a dolgok. Elég csúnyán átvertek. Mindenkiből a jót nézem ki, páran naívnak is tartanak ez miatt. :(
2022. febr. 17. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából erre elég pontos megnevezés hogy naív vagy...néha csak kérdezd meg magadtól miért biztos hogy nem fognak átverni és úgy lesz ahog ymondják?
2022. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!