Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a "mérgező...

Mit gondoltok a "mérgező férfiasságról"?

Figyelt kérdés

Külföldi videókban hallottam a "toxic masculinity" kifejezést és szerintem találó ez az elnevezés.

Nagyjából arról van szó hogy a társadalom elvárja a férfiaktól hogy ne mutassanak érzelmeket, hogy a sírás nem férfias (van olyan kifejezés is hogy ne sír mint egy kis lány), az állandó bizonygatást és erőfitogtatást stb.

Lehet ez a jelenség okozza azt hogy jóval több férfi lesz öngyilkos és hogy sok nő azt gondolja hogy érzéketlenek vagyunk?



2022. febr. 17. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem túl nagy feneket kerítenek neki. Felesleges duma.

Nem igazán tud meghatni ha azt mondják Petinek hogy "ne sírj, mert csak a gyenge, hisztis kislányok szoktak sírni. márpedig nem akarsz olyan lenni mint egy kislány, igaz?" míg Petrának azt tanítják, hogy ő az "érzelmesebb" nem egyik tagja, aki az érzelmei miatt képtelen logikusan gondolkodni.


Amúgy meg nem a férfi öngyilkosságok száma kiemelkedő, hanem a SIKERES öngyilkosságé. A férfiak csak simán erőszakosabb módszereket választanak, amikkel célt érnek, míg a nők olyanokat, amikben több a hibalehetőség. Nem mindegy.

2022. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy valós és szomorú jelenség szerintem is. Én azt se értem, hogy a párom a barátaival szinte soha nem beszélget nagyon személyes, mély, vagy fájdalmas dolgokról - nekem így biztos, hogy nem is lenne szükségem "barátokra", mert ami beszédtéma van köztük, azt a kollégáimtól is megkapom kb.. Az erőfitogtatás a nőknél is megvan, csak ők alattomosan csinálnak ki, ha van merszed némelyiknél okosabbnak, ügyesebbnek, jobb életűnek, fiatalabbnak, szebbnek, sikeresebbnek lenned, és az ilyeneknél ezt csak úgy lehet elkerülni, ha nő létedre nonstop körbe "udvarlod" őket, és így "önként" alárendeled magad nekik, vagy elmenekülsz.
2022. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére kihalófélben van/lesz előbb-utóbb itt is, kulturáltabb körökben már most is sikerül meghaladni az ilyen értelmetlen, elavult, káros beidegződéseket.
2022. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Nem igazán tud meghatni ha azt mondják Petinek hogy "ne sírj, mert csak a gyenge, hisztis kislányok szoktak sírni. márpedig nem akarsz olyan lenni mint egy kislány, igaz?"


De ez nem azt jelenti hogy az erzelmek kimutatasa noknek valo, ok gyengebbek es alsobb renduek?

Mikor mondjak egy nonek hogy "csak nem akarsz olyan lenni mint egy ferfi?"


"Amúgy meg nem a férfi öngyilkosságok száma kiemelkedő, hanem a SIKERES öngyilkosságé. A férfiak csak simán erőszakosabb módszereket választanak, amikkel célt érnek, míg a nők olyanokat, amikben több a hibalehetőség. Nem mindegy."


Ez nem pont az en allaspontomat erositi? Nagyjabol ez azt jelenti hogy sok no csak figyelemfelketesbol csinalja es az hogy tobb ferfi gondolja komolyan csak is azt jelenti hogy ok kevesbe akarnak elni.

2022. febr. 17. 20:35
 5/6 A kérdező kommentje:

"Szerencsére kihalófélben van/lesz előbb-utóbb itt is, kulturáltabb körökben már most is sikerül meghaladni az ilyen értelmetlen, elavult, káros beidegződéseket."


Hat azert fejlett, kulfoldi orszagokban is tobb ferfi dobja el az eletet.

2022. febr. 17. 20:36
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as gorgess a nyugati orszagokig a Data-nal

[link]

2022. febr. 17. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!