Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nem tiltakozik...

Ha valaki nem tiltakozik életében, halála után automatikusan szervdonor lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

"Ha valaki életében nem tiltakozott írásban az ellen, hogy szerveit halála esetén szervátültetési célokra felhasználják, akkor feltételezhető, hogy beleegyezik ebbe"

Ez nagyon beteg feltételezés...


[link]



2021. szept. 1. 23:13
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Nem fordítva kellene mint a többi országban, ahol automatikusan NEM szervdonor az illető?
2021. szept. 1. 23:19
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
Pedig ez így van. Pl ha egy fiatal meghal balesetben és van neki ép szerve, máj, szív stb. Akkor azt kivehetik és oda adhatják olyannak akinek szüksége van rá, elméletileg akkor nem ha a család ezt külön határozatban megtiltja. Viszont nekem személyes tapasztalatom (kórházban dolgoztam), hogy sokszor a család tiltásának ellenére is kiveszik a szükséges szervet ha azzal egy másik életet meg tudnak menteni. A hullába meg ugye ugyse néz bele senki a családból így nem derül ki, hogy pl a tiltás ellenére kivettek egy májat, vagy egy másik szervet.
2021. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%

Van pár ország (mondjuk Svájc), ahol ez pont fordítva van, arról kell nyilatkozni extrán, ha nem vagy ellene a szervdonorságnak. Emiatt kb. évente van kampány, hogy ne felejtsd el, meg nyilatkozz, meg ilyesmi. De így is alig valaki dönt erről életében, halál után meg a hozzátartozók azt mondják, hogy nem ismerték az elhunyt szándékát ebben az ügyben, úgyhogy biztos ami biztos, belőle nem lesz szervdonor.

Na ez azt eredményezi, hogy ha új szervre van szüksége valakinek, az gyakorlatilag bukta a transzplantációt. Akkor már én inkább a magyar rendszerre szavazok.

2021. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
65%

Nem lesz automatikusan szervdonor, csak ha olyan korulmenyek kozott hal meg, hogy a szervei megmenthetoek, felhasznalhatoak.


Egy agyhalott 2 vesebeteget, legalabb egy majbeteget, egy szivbeteget, legalabb egy tudobeteget ment meg, illetve akar ket embernek adhatja vissza a latasat szaruhartya-atultetes reven.


Az agyhalott betegnek ezekre a szervekre biztosan nincs szuksege, es mivel ugy tavolithatoak el hogy akar nyitott koporsos temetesre is alkalmas marad a test, nem latok ebben semmi kivetnivalot.

2021. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha már nekem úgyis mindegy mert halott vagyok akkor miért ragaszkodnék akármelyik szervemhez ha azzal meg is menthetem másvalaki életét, esetleg egy család apáét vagy anyáét, fiatalét. Ha kell hát vigyék, nekem már úgysincs szükségem rá.
2021. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
33%
Mellesleg az ilyen rokonoknak, akik inkabb behazudjak hogy biiiiztos nem akart donor lenni, kivanom hogy minel tobbszor legyen szukseguk valamilyen szervre, de ne jussanak hozza soha.
2021. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Metionin ***** válasza:
71%

De így van. Viszont a család is tilthatja, én pont ezért csatáztam egyszer anyámmal tinikoromban, mert közölte hogy ha meghalnék, ő nem engedné az átültetést, mert ha az ő gyereke maghal akkor haljon meg a másé is. Végül rábírtam hogy megváltoztassa a véleményét, csak ehhez neki lelkileg fejlődnie kellett.

2. Amúgy ezt én is hallottam és szerintem ez így okés. Mihez kezd a család azzal a szervvel? Semmit. Én eleve lehetővé sem tenném hogy ez ellen tiltakozni lehessen, ha az illető elhunyt, neki már az a szerv nem kell, de mások életét megmentheti. Abszolút pazarlás lenne veszni hagyni a szerveket, hiszen annyian várnak donorra.

2021. szept. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Hát én úgy látom, hogy teljesen elmebeteg dolog hogy nekem kell írnom és elküldenem egy kézzel írott bürokratikus nyilatkozatot hogy ne vegyenek már ki belőlem szerveket halálom után. Ha ezt valaki normális állapotnak tartja ott valami gondok vannak...
2021. szept. 1. 23:30
 9/37 anonim ***** válasza:
79%
Nekem volt egy osztálytársam aki sajnos nagyon fiatalon öngyilkos lett, az ő anyukáját potn az "vigasztalja", hogy 4 gyerek életét mentették meg a szerveivel. Ha az ő anyukája is megtiltotta volna és be is tartják a tiltást, aakkor aaz a másik 4 gyerek is halott lenne már. Szóval nem baj ez, hogy így van kitalálva nálunk.
2021. szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%
8. Inkább veled van gond, ha inkább megtartanád a szerveidet, hogy egyék meg a kukacok a föld alatt, minthogy életet mentenél inkább vele.
2021. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!