Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, hogyan léptek...

Egyetemisták, hogyan léptek túl azon, ha egy tanár lealacsonyító kommentárokat fűz egy munkátokhoz, és úgy érzitek, hogy lenéz titeket?

Figyelt kérdés
Előadást kellett tartanom, amire úgy gondolom, hogy tisztességesen felkészültem. Elolvastam a szakirodalmakat, sokat dolgoztam a prezentáción és a szövegemen is. Kitöltöttem a rendelkezésre álló időt. Az oktató az egész előadás alatt ráncolta a homlokát és forgatta a szemét. Amikor befejeztem, utána a tanár szinte minden egyes dologba belekötött, amit mondtam. Az előadásmódot is kritizálta, mondván, hogy elvörösödtem és remegett a hangom, ezért élvezhetetlen volt a prezentáció. Mindezt a 30-40 fős csoport előtt. Borzalmas érzés volt, nagyon megalázónak éreztem, legszívesebben sírtam volna. Végül 4-est kaptam, így nem értem, hogyha jó jegyet adott, miért kellett ez az egész. Nyilván mivel nem hallottátok sem az előadást, sem a tanár véleményezését, így ilyen értelemben nem tudtok segíteni. Viszont azóta is rossz érzés tölt el, ha erre gondolok, lehet, hogy felfújom, de akkor is nagyon rosszul éltem meg. Hogyan lépjek túl ezen, mire gondoljak? Valami tipp?

2022. febr. 18. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Felnőttként el kell tudnod viselni a kudarcot (pláne, ha nem is az, hiszen jó jegyet kaptál), nem pedig sírni. Sírni az óvodások szoktak. Te nem vagy az. Te megállapítod magadban, hogy sokat dolgoztál rajta, alaposan körbejártad a szakirodalmat, és lelkiismeretesen elvégezted a feladatot a magadtól elvárt szinten. És ettől nem hagyod magad eltántorítani, csak mert egy bunkó, érzéketlen, tanárhoz nem méltó figura kötözködik veled. Így egy kultúrember nem viselkedik. De azt is el tudom képzelni, hogy csak te voltál annyira felspannolt állapotban, hogy a szakszerű korrekciót is oktalan kötözködésnek vélted, mert annyira zavart téged ez a helyzet. Tényleg ezeket a szavakat használta, mint "elvörösödtél", "remegett a hangod", "élvezhetetlen"? Vagy csak te értelmezted annak?
2022. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ne törődj vele, az egyetem enyhén szólva sem az igazságosságról híres. Sokkal rosszabb dolgok is mindennaposak. Örülj a négyesnek a többit meg felejtsd el. A többieknek gondolom kell prezentálni, így mindenki "beég" a csoport előtt, szóval felesleges szégyenkezned.
2022. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Az oktató az egész előadás alatt ráncolta a homlokát és forgatta a szemét."


Én ilyenkor annyira benne szoktam lenni az előadásban, hogy időm sincs más arcát figyelgetni, különben kizökkenek a szerepemből. A nagyobb gondolatmenetek között szoktam körbenézni, hátha van kérdés, de szerintem ha jól adsz elő és benne vagy a témában, nem tűnnek fel az ilyenek.


Szerintem amit megfogalmazott, az egyáltalán nem sértő. Lehet, hogy illendőbb, ha négyszemközt mondja és nem mások előtt, de még azt is meg tudom érteni, mert másoknak is hasznos lehet.



Én őszintén nem értem, miért veszed ezt személyes sértésnek. Szerintem túlkombinálod.


Volt egy ilyen évfolyamtársam, záróvizsgán megbuktatták és szentül meg volt győződve róla, hogy őt utálta a bizottság és szándékosan szivatta. Mit ad isten, azt a tételt húztam, amit ő és ötöst kaptam rá. És utána beszéltem vele, mert nagyon érdekelte, hogy mit mondtam másképp és ki volt kelve magából, hogy kb ő is ugyanezt mondta. Jah, csakhogy tételbizonyításról beszélünk, ha nem ugyanazt mondod, akkor hülyeséget mondasz. Meg a szakdolgozatos prezentációjánál is állítólag pofákat vágtak. Aztán mutatta, hogy mit rakott össze, 12 oldal tömör szöveg. Úgy, hogy 6 diát szellősen, 2 ábrával alig bírtam időn belül ledarálni.


Szóval én azt mondom, van, ami jogos kritika és semmi személyes nincs benne, legfeljebb az adhat okot türelmetlenségre, hogy az illető nem fogadta meg, amit előtte külön kiemeltek többször is. Például, hogy próbáld el, belefér-e az időbe, nézd meg, mennyire tudod végigvezetni.


Ezt nem szívózásnak kell megélni, hanem finomításnak. Én is korrepetálok, igyekszem adni pozitív visszajelzést, de ha értékelnem kell valakit, nyilván nem azon rugózok egy órát, hogy milyen csodás ami csodás a munkájában, hanem hogy hogyan lehetne magához képest jobb.


Ha jó vagy, akkor is kapni fogsz kritikát, mert mindig lehetsz jobb.


És addig örülj, amíg olyasvalaki oktat ki, aki nem hasznot akar húzni belőled, hanem tanítani. Köztük kevesebb a mocsok, mint az aluliskolázott nagy büdös senki felettesek között, akik aztán tényleg a maguk értelmi szintjén járatják a pofájuk.

2022. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ezeket sosem értettem, akik az előadásmódot kritizálják. Kit érdekel, hogy remeg-e a hangod, vagy ne adj Isten, elvörösödik az ember? Ha helyes amit mondasz, akkor véleményem szerint akárhogy mondod, az nem veszít az értékéből, akit meg zavar valami, az felnőtt ember létére elviseli. Ha tisztességesen felkészültél, mint ahogy írtad, akkor ne szomorkodj, paraszt emberek mindig is lesznek, ez van. Fel a fejjel!
2022. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Ezt az előadásmódos dolgot én se értem. Tudtommal ne színésznek vagy politikusnak készül az ember, hanem anyagot dolgoz fel és ad vissza. Tök mindegy hogy mennyire unalmas vagy bármilyen az előadásmódja, nem színházban vagyunk hogy szórakozzunk.

Arról nem is szólva hogy sok tanár se különb, némelyik olyan monoton hogy elalszol rajta, a másiknak a hangját se hallod olyan halk, a harmadik minden pisszenéstől dührohamot kap, a negyedik káromkodik... Aztán ők kritizálnak diákokat. Vicc.

2022. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos vannak olyan tanárok, akik nem gondolnak abba bele, hogy vannak izgulós diakok.


Nálunk az egyetemen nagyon sokat kell prezentálni, de mindig elmondják pl értékelésnél, hogy a lámpalázzal nem lehet mit kezdeni és fokozatosan kell egyre többet prezentálni, hogy megszokd a helyzetet.


Nem etikus valakit azért megszólni, mert izgul. Főleg nem mások előtt.

2022. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálom kiszűrni azt a kritikát (amennyiben van ilyen), amin valóban van értelme elgondolkozni és a pozitív visszajelzésekre koncentrálni. Sajnos nekem is van pár ilyen élményem, hogy úgy éreztem az oktató lekezelően bánt velem, kioktatott, beszólt, megalázott mások előtt stb. és valóban nehéz túllépni rajta, Lehet mondani, hogy ez csak egy ember véleménye, éppen rossz napja volt, min változtat, nem kell foglalkozni vele stb., de szerintem ez nem ennyire egyszerű. Ezt mégis egy olyan ember mondja akinek a szavára adsz, megbízol a tudásában stb., és sokszor tényleg olyan helyzetek alakulnak ki, amit az ember nehezen enged el mert megsértette, igazságtalannak vagy megalázónak érzi. A motivációra sincs jó hatással, csökkenhet tőle az ember önértékelése, önbizalma is stb., illetve azért adott esetben az értékelés is elég szubjektív, nem csak a tényleges tudásodon múlik és akkor még ezen is lehet aggódni, hogy mi lesz majd a félév végén. Nincs is kihez fordulni, nem nagyon lehet mit tenni ez ellen, holott szerintem semmi nem indokolja, hogy ilyen stílusban kommunikáljunk. Abszolút meg tudom érteni, hogy rosszul érzed magad emiatt, de sajnos én sem tudok jobb tanácsot adni ennél.
2022. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szokni a nagyobb közönség előtti előadással járó lámpalázat. Ez rutin, megszokás kérdése.

Az, hogy mindenki előtt beégetett ezen nem segít, de az élet sokszor igazságtalan.

2022. márc. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!