Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bànnàtok egy rendes...

Hogy bànnàtok egy rendes takarítónővel, aki nàlatok dolgozik a lakàsban?

Figyelt kérdés

Fél évig jàrtam egy fiatal pàrhoz, én is az vagyok. Mindig kifizettek. 10.000ft alatt dolgoztam, csak napi takarítást kértek. Ebben benne volt minden felület pormentesítése, porszívózàs,felmosàs, wc, fürdő takarítàs, szemetet levinni. Ennyi volt kb megbeszélve, majd később làttam, hogy a mosogató àllandóan televan, de romlott kajàval, beleszàradt spagetti, szósszal,egymàsra rakva, a sütőben a tepsiben mohàs, majdnem kicsíràzott egyhetes krumpli, folyton odabenn dohànyoztak, gyorsan sàrgult minden, a szag, szétszórva mindenen a hamu, àllandóan piàsüvegek mindenhol, a ruhàk ki voltak szórva a szekrényből, a mosógépbe belepenyhedt ruha, a mosókosàrnàl rengeteg koszos ruha, a kàdig nem lehetett odaférni, szóval írdatlan volt. Mindent megcsinàltam mindig. Mosàs, hajtogatàs is benne volt, ruhaszekrény rendbe tétele is, de màsnap ugyanúgy szét volt dobàlva! Majd egy nap közölték velem, hogy ahogy takarítok, az nagyon gyenge, és ezért a pénzért profit fognak hívni, mert nem vàlogattam szét a romlott gyümölcsöket.


Az elején 5-6000ftért csinàltam meg mindent, majd az utolsó 1hétben adtak 7500ftot.


Én egyszer nem szóltam, hogy a napi takarítàsba nem tartozik bele egy jó pàr dolog, mert kellett a pénz, és megcsinàltam.Takarítócégek sem meg profi sem csinàlna ilyeneket ennyiért, és még beszólt, hogy ő nem is fizet àron alul (50m2)...


Elég megalàzónak éreztem a helyzetet, így még soha senki nem bànt velem. Ràadàsul àllandóan egy óràval előtte mondta le,hogy menjek, vagy hogy ne menjek, azt is csak kérdésre, nem tudtam megtervezni a hétvégéimet, mert soha nem szólt időben, első alkalommal mikor odaértem a lakàshoz, ki sem jött, egy óràt vàrtam, mire írt, hogy buli volt és még alszanak. Sok mindent elnéztem... És akkor semmibe veszik az embert!


Én mindig becsületesen szépen kitakarítottam és rendet tettem. A pénz kellett, mert édesanyàm parkinson kóros, édesapàm pedig agydaganatos, és a fizetésemből kell segítsem őket, ezért jàrtam takarítani :( Azt hittem jobban megbecsülik az embert, aki a wc-t pucolja otthon...


2022. febr. 22. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Takarítani mindenhol kell, ezért nem kell ragaszkodni egy ilyen helyhez.

Legközelebb már ne csinálj olyat, amiben nem egyeztetek meg. Nem vagy szeretrtszolgálat, hogy jófejségből ganézz utánuk.

2022. febr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Úgy bánnak veled, ahogy megtehetik, mert ők ilyenek. Neked kellett volna a sarkadra állni, hogy annyi pénzért mi fér bele és mi nem. Ha kell a pénz, ha nem.
2022. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges mindent elnézni. Megbízható takarítót meg baromi nehéz találni, pláne magánházaknál, ott simán fizetnek 2500 forintot is/óra. Tudom, mert kiegészítésként én is jártam hétvégente, amikor a sulira gyűjtöttem.


Szóval nézelődj és fogsz találni normális helyet!

2022. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy üzleti tanács: hosszútávon az a kifizetődő, ha azonnal szólsz, ha téged valamilyen sérelem ér. Egy minimális szintig lehet rugalmas az ember (pl. 5 perces túlóráért nem feltétlen kell problémázni), de ha azt érzed, hogy ők szándékosan kihasználnak, akkor az a kifizetődőbb, ha azonnal szóváteszed. Lehet, hogy veszítesz ezzel néhány ügyfelet, de legalább nem lesz olyan, aki kihasznál és akinél gyakorlatilag ingyen dolgozol.
2022. febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem megyek többet, mert a sok negatív tapasztalat azt hozta, hogy elment a kedvem az egésztől. Sajnos nem minden a pénz. Van munkahelyem, de szükségem volt plusz pénzre, most is az lenne, de inkàbb tanulok, és kivàrom, hogy több fizetést kaphassak. Sajnos nagyon nehéz. Sokan vagyunk így, hogy kevés a fizetés, baj van, és nem jókedvünkből jàrunk pluszban dolgozni. Igyekszem és igyekeztem mindig kedves lenni, szorgalmas voltam, a rendet, tisztasàgot otthon is szerettem, és takarítani is, de sajnos itt a vége, abbahagyom. :(
2022. febr. 22. 08:43
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem teljesen értem, mit mártírkodsz. Honnan a bánatos picsából tudná egy laikus, hogy mi van benne az árban és mi nincs?
2022. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából te voltál a hülye, mert a sarkadra kellett volna állnod, hogy takarítónő vagy és nem cseléd. Te nyújtod a szolgáltatást neked kell meghatározni, hogy mi fér be és mennyit kérsz érte. Szóval a romlott kaja nem a te dolgod, meg a mosás-vasalás sem, de ha elvállalod, akkor kérd meg az árát. Max ha nem akar többet adni akkor vagy azt mondod, hogy bocs akkor nem jössz vagy azokat nem csinálod meg. Gondolom rájöttek, hogy olyan vagy akit a munka minőségével lehet sértegetni, hát keressenek másik csicskát.

Ha takarító cégen keresztül kérik ezt a szolgáltatást (mosás, romlott kaja..stb), azoknak elég vastagon fog akkor a ceruza és 15-20 ezret simán elkérnek/alkalom.

2022. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem màrtírkodàs, meg volt beszélve, tisztàzva volt, hogy mi a feladat. Ezekre jöttek rà feladatok. Sajnos én ott rontottam el, hogy hagytam, és nem àlltam a sarkamra, ez így igaz. Fel kellett volna vilàgosítani, hogy mi fér bele, mi nem, vagy ha többlet feladat van, akkor az ennyi és kész.


A lényeg, hogy nem fogom többet csinàlni, mert maga a stílus volt az, ami nagyon zavart. Hogy nem kért, hanem parancsolt, és lecseszett, és hogy megpróbàlt ledominàlni. Szóval maga az, hogy egy takarító pl ha hozzàm jàrna, és mindenféle bizalmas dolgomat tudnà, làtnà, és a wc-met pucolnà, nem tudnék így hozzà àllni, mint ember. Sajnos sok helyről olvasom, hogy a takarítókat lenézik, semmibe veszik, mert wc-t pucol. :/ Köszönöm a vàlaszokat!

2022. febr. 22. 10:36
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%
Akkor kellett volna szólnod, amikor láttad, hogy újabb feladatok vannak. Mivel magadtól elkezdted megcsinálni, elkönyveltek megbízható hülyének, akit ki lehet használni. Én a helyedben maradtam volna annál, amiben megegyeztetek, aztán ha szóltak volna, hogy xy nincs megcsinálva, közöltem volna, hogy az nem volt megbeszélve de ezután megcsinálom, ha szeretnék, ennyi és ennyi lesz pluszban. Ha nem tetszik, keressenek mást. Normális, becsületes takarító mindig talál munkát, nem kötelességed eltűrni a seggfejeket.
2022. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Jezus, csak nem fideszes nyominak dolgoztal?
2022. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!