Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A takarítónőt miért tartják...

A takarítónőt miért tartják sznobizmusnak? Illetve, miért vannak rossz véleménnyel azokról a nőkről, akik igényt tartanak takarítóra?

Figyelt kérdés

Nálunk van takarító.A mai világban, ahol a nők többsége is teljes munkaidőben dolgozik és a család egy családi házban lakik, ott szerintem nagy segítség.


A férjemmel két évet éltünk kint Németországban.Ő mérnök, a cége küldte ki kiküldetésre.

Németországban a takarító egy teljesen általános dolog és nem számít sznobnak vagy "úri huncutságnak".

Az ötlet is Németországból származik,hogy keressünk egy takarítónőt.



Sokáig egy garzonban laktunk, ott tényleg nem kellett.Viszont, most, hogy családi házban lakunk, plusz még várandós is vagyok, szükség van rá.



Az alap dolgokat, mint a mosogatógépbe pakolás, ilyeneket megcsinálom.A takarítónő csak a nem mindennapi rutin munkákat csinálja, mint az ablakpucolás,mosás, vasalás, portörlés...stb

Ha lesznek gyerekek, akkor főleg nagy szükség lesz rá.



Én nem szeretem a házimunkát.

Amíg dolgoztam, mindig sokáig bent voltam, néha este is a laptopot bújtam.A férjem dettó ilyen, neki sem nagyon lenne ideje besegíteni, mert hát én anyaságin vagyok, valakinek pénzt is kell keresnie.

Én inkább szeretek utazgatni, képezni magamat.

A házimunka, takarítás egy olyan dolog, amit minimalizálni akarom az életemben.



Vannak a környezetemben, akik megszólnak emitt,hogy micsoda sznobizmus, meg "semmirevaló" nő, aki nem akar takarítani.


2020. márc. 23. 17:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell velük foglalkozni!

Én is úgy vagyok vele, hogy ha a saját szakmámban (plusz munkával) akár 8-10e ft-ot meg tudok keresni óránként, akkor azt az időt nem fogom takarításra fordítani, hanem max. 2e-ért fogadok takarítónőt. Ezzel még munkahelyet is teremtek, olyan embernek kereseti lehetőséget, aki képzettség híján nem nagyon jut normális álláshoz.


De majd biztos jönnek a "lusta vagy" típusú tutimegmondó főokosok. :-DDDDD

2020. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
47%

Milyen valaszt szeretnél hallani kiralylany? Hasra kellene esni Toled?


Kit erdekel, hogy takaritono dolgozik Nálatok? Szerintem csak Te hiszed, hogy foglalkoztat valakit.

2020. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
67%
Engem se nagyon erdekel mit csinalsz
2020. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Mert itt az embetek javaresze tele van hitellel amit alig bir kinyögni, az egyetemistàk fele pr.stitualt hogy kifizesse a tandijt szoval a gyerekeiket sem tudjàk tanittatni, ha vkinek megszünik a munkahelye mar a megelhetese kerül veszelybe, a nöktöl elkérik az üzemanyag àràt,a randin feleztetik a költsegeket az emberek, 30-40 éves ffiak is az anyjukkal laknak, lottozoktol vàrjàk a csodàkat, stb most hogy nezne ki, hogy de azert takaritonk az van?
2020. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
És CSOKRA mernek csak gyereket vàllalni amiben mondjuk a külföldiek sem biztos hogy különbek lehetnek. Kint egyenesen màr terhessegi tamogatas is van es àllnak érte sorba de azert takarito az alap ugye kint.
2020. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%

"Én inkább szeretek utazgatni, képezni magamat" - ez ANNYIRA lekezelő! Mintha aki megtalálná otthon a portörlő rongyot, annak nem is lennének szellemi igényei!


Igen, én is szeretek utazni, képzem is magam, és nem, a portörlés nem a kedvencem, de nem esik le az aranygyűrű az ujjamról, megcsinálom. (És nem, nem egy garzonban élünk.) Egyénként egy időben járt hozzánk is takarítónő, akivel együtt dolgoztunk mi is, azért jött, hogy hamarabb végezzünk. De a saját részét soha egyikük sem csinálta meg rendesen, és egyre több pénzt kértek. Egyre több volt a bosszúság miattuk, ezért lemondtuk őket.


De ha neked könnyebbség, akkor ne törődj vele, mit gondolnak mások. Magánügy.

2020. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
35%

Újgazdagok vagytok, igaz? Ez a stílus amit előadtál... Ez alatt a két év alatt elfelejtetted milyen Magyarországon az élet átlagosan?

Szüleimnél is van takarítónő. Senki nem szól meg érte minket...

2020. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem sznobizmus. Téged nem is ezért tartanak sznobnak. Hanem ahogy előadod magadat, azért.
2020. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Provokáló kérdés, a kérdező valószínű nem is nő, hanem azokat a nőket akarta rossz színben feltüntetni, akik takarítónőt alkalmaznak. Annyira átlátszó, emberek...
2020. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén? Nem tudom, nekem is van takarítóm, heti egyszer jön és óriási segítség ez nekem, mivel rengeteget dolgozom. Alig van szabadidőm, így nyilvánvaló, hogy azt a keveset nem takarítással szeretném eltölteni.

Anyagilag teljes mértékben belefér, neki is jó lehetőség, mindenki nyer rajta.

Ennek ellenére mégis akadnak a családomban emberek, akik szóvá teszik. Ugyanezek az emberek beszóltak azért is, mert jártam egy időben személyi edzőhöz, mert minek? Beszóltak a kondira, mert mér' nem megyek el futni, az ingyen van. Beszóltak mert eljártam nyelvtanárhoz, mert magamtól is meg tudom tanulni, csak lusta vagyok hozzá. Beszóltak amikor vettem egy mosogatógépet, mert "leesik a karikagyűrű az ujjamról", ha én mosogatok kézzel. Beszóltak, mert elmentem külföldre nyaralni, mert itt a Balaton, minek flancolok (nem mintha a Balaton olyan olcsó lenne :D).


Hirtelen minden olcsójános ismerősöm nagy pénzügyi szakértő lett és mindenkinek lett jobb ötlete, hova tegyem azt a heti kemény 2500 forintot. :D És hogy honnan tudták? Apám elmondta mamának, ő meg a többieknek karácsonykor. Ott kaptam az ívet, de nem hatott meg. :)

2020. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!