Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Orvosi környezetbe a meztelens...

Orvosi környezetbe a meztelenség semmiképp sem lehet ciki? Még akkor sem ha egy csapat orvostanhallgató előtt történik?

Figyelt kérdés

Műtéti előkészítést néztek végig, aminek ugye nulladik lépése hogy minden ruha le, alsógatya is, és műtéti köpeny felvétele.

Amíg csak a műtős előkészítő van ott még egy dolog, na de ha mindehhez társul egy 5-6 fős orvostanhallgatói csapat aki ugyan csak megfigyel, de ott van és néz, az nem halál ciki?


2022. febr. 23. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem lenne az.

Te az érintett beteg voltál?

Engem kétszer műtöttek életemben. A műtét előtt közvetlenül csak az volt a fejemben, hogy minden jól sikerüljön, és lehetőleg ne fájjon nagyon se közben, se utána (nem altatásos műtétek voltak). Ráadásul mindegyik altesti műtét volt, úgyhogy egy műtőssegéd (férfi) leborotválta a fanszőrzetemet (én is férfi vagyok). Az volt kicsit kellemetlen, de az is csak azért, mert irritálta a bőrömet a borotva.

2022. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát én majd elsüllyedtem...
2022. febr. 23. 08:30
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem találkoztam még olyan beteg/orvosi szobaval, ahol ne lett volna elhúzható rész, hogy a beteg esetleg ott tudjon átöltözni köpenybe.


Ez nem ciki, hanem ultra gáz.

2022. febr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ciki lenne. Nekem is volt műtétem. Kellett előtte nyilatkozni, hogy hozzájárulok-e. Nem járultam hozzá. Volt így is elég bajom, nem hiányzott, hogy még orvostanhallgatók egy csoportja is végignézze a szenvedésemet.

Egyébként nálam nagyon figyelmesek voltak. Amíg magamnál voltam, addig mindent úgy intéztek, hogy minél kevésbé legyen ciki. Pl. Letakartak egy lepedővel és az alatt kellett levenni a hálóruhát.

2022. febr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
3: Műtőben nincs külön öltöző. Odamész a hálóruhádban és ott kell levenni.
2022. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

"ahol ne lett volna elhúzható rész, hogy a beteg esetleg ott tudjon átöltözni köpenybe."


Semmiféle elhúzható rész nincs. ez kórház. az előkészítő szobában ruha le és csá.úgyis végig pucér a műtét alatt.

2022. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Az oktatókórház ilyen, de hidd el, nem láttak olyant, amit eddig ne láttak volna.


Pár éve volt egy kisebb műtétem, tőlem megkérdezték, hogy jöhetnek-e orvostanhallgatók. Én igent mondtam, igaz nem voltam meztelen. Külföldi hallgatók voltak, a főorvos angolul magyarázott. Nem tudta, hogy értem, így amikor rólam mesélt, akkor elnevettem magam. Akkor kérdezte, hogy kérdezhetnek-e. Mondtam, hogy persze. Szerintem jobban zavarban voltak mint én.

2022. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Még soha nem műtöttek, de nem értek valamit: Ismerősnek pl. térdét műtötték altatásban, neki is pucérra kellett vetkőznie.

De miért???

2022. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8: a műtő egy fertőtlenített terület. Nekem műtét előtt még fertőtlenítős tusfürdővel is le kellett zuhanyoznom. A saját ruhád nem steril. Azok a lepedők, anyagok, amiket rád meg a műtéti területre terítenek viszont igen. Így is csökkentik a fertőzés lehetőségét.
2022. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, 9-es, így már értem. (Pont erre nem gondoltam.)
2022. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!