Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kedves voltal valakivel,...

Ha kedves voltal valakivel, jogosan lehet szamitani a masik kedvessegere ha lehetosege van ra?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a melohelyen kedves voltal valakivel, idot, energiat pazaroltal bele esetleg kockaztattal valamit, jogosan lehet szamitani arra hogy ha a masiknak lesz alkalma ra, akkor veled is kedves legyen?

2022. febr. 24. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan, de az esetek 90%-ban feleslegesen.
2022. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
aki "pazarlok" arra nem pazarlok, amiatt meg végképp nem teszek semmit senkiért h azt lessem mikor kapom vissza.
2022. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem. Én egyszer kedves voltam valakivel, kihasználta... Az ujjamat adtam neki, következő alkalommal az egész karomat akarta. Nagyon nagy csalódás... ☹️
2022. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2


Nem arrol van szo, hogy azert kedves valaki valakivel hogy hogyan tudja manipulalni es kihasznalni.


Pont arrol van szo, hogyha lehetosege van es te emlekszel hogy miket tettel neki, o inkabb ugy dont hogy nem foglalkozik veled. Azert szerintem picit mindenki huzna a szajat hogy milyen bunko vagy valami.

2022. febr. 24. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Számítani lehet rá, de szinte soha nem kapod vissza azt a kedvességet amit adsz! Az emberek nagy részét gonosz, önző teremtés! Főleg a munkahelyen!

A magyar olyan, hogy csak akkor/addig kedves a másikkal, amíg neki előnye származik ebből!

Ugyanúgy megaláz, hátbadöf, elárul, ha ő ezért előre lép az életében! Nem érdekli, hogy valakinek összetöri a lelkét...

A kedves, jószívű emberek általában nem viszik sokra az életben, mert állandóan kihasználják őket! Gyakran mások boldogságát a sajátjuk elé helyezik!

A gonosz, gerinctelen emberek viszont szinte mindig vezetők lesznek meg gazdagok, sikeresek, mert nem törődnek mások érzéseivel, hogy kit kell eltaposniuk a saját érdekük miatt!

2022. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 értem mit akarsz, de abban egészen biztos lehetsz h hamarabb kapsz vissza a jó tettedért hátbaszúrást, mint hasonló kedvességet.
2022. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Miért a valamiért vagy kedves?
2022. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök feleseleges erre számítani. Csak a saját viselkedésemet tudom bármilyen szinten irányítani és nem várhatok el kölcsönösséget - pont ezért nem teszek meg másokért olyan dolgot, ami számomra megterhelő. A határaimon belül maradok és nem várok viszonzást.
2022. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
A mai világban nem. Csak azt tisztelik az emberek, aki bunkó velük.
2022. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kedveskedni nem szabad
2022. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!