Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit ronthatok el, ha folyton...

Mit ronthatok el, ha folyton megaláznak, úgy bánnak velem az emberek, ahogy másokkal nem mernének?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy felnagyítom, és másokat is érik az atrocitások, de nekem folyamatosan úgy tűnik, hogy csak felém irányul egy adott környezetben ez a viselkedés, míg másoknak kijár az alapvető tisztelet, nekem nem. Engem rögtön megtalálnak egy társaságban az ilyen kötözködő alakok. Munkahelyeken is pillanatok alatt kialakul, hogy én leszek a felmosórongy, akibe mindenki beletörölheti a lábát majd. Már előre látom egy-egy új helyen azt a pillanatot, amikor felcsillan a szemük, hogy na mehet a szabadagazda, ezen majd minden nap jól levezethetjük a feszkót. Ennek mi lehet az oka? 37N
2022. febr. 26. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
A tisztelet nem jár alanyi jogon. Benned lehet a hiba, ha ennyire frusztrálsz mindenkit.
2022. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
40%
Én azt mondom nem állsz ki magadért, velem is régen ezt csinálták, miután magabiztosabb lettem és nem engedtem hogy feszegessék a határaimat abahagyták.Persze nem ismerlek így nem biztos, ha nagyon nem tudsz mit kezdeni akkor a helyedbe tanácsot kérnék egy pszichológustól.
2022. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Nos kérdező én azt mondom, hogy próbáld őket először ignorálni. Ha nem sikerül és a képedbe másznak akkor mondd nekik először szép szavakkal, hogy fejezzék be. Ha ez sem hatásos, akkor emeld fel a hangod és ordibálj, kiabálj velük. Ha ebből se értenek, akkor rázd meg őket picit, meg kell rúgdosni őket, hogy térjenek már észhez végre és tudják hol a helyük!
2022. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges. De nem tudok rájönni mi lehet az. Én igyekszem mindenkivel illedelmesen és tisztelettudóan beszélni és viselkedni. Igyekszem nem is a terhére lenni senkinek, egy munkahelyre csak dolgozni megyek be, nem szoktam kavarni, pletykálkodni, lógni. Máshova meg azért megyek, hogy ügyet intézzek, stb. sehol nem az a célom, hogy másokat frusztráljak. Ráadásul igyekszem mindenhol gyorsan végezni, mielőtt még belémkötne valaki. De mindenhol csak szemtelenkednek velem, postán, boltban, hivatalban, munkahelyen. Egyébként még a családban is.
2022. febr. 26. 13:42
 5/14 A kérdező kommentje:

"nem állsz ki magadért,"

Ezen mit értesz pontosan? Hogyan álljak ki magamért?

2022. febr. 26. 13:44
 6/14 A kérdező kommentje:

2: egyszer volt egy munkahelyem, amihez úgy álltam, hogy na most itt nem én leszek az, aki mindent csendben lenyel, és már a kezdetektől úgy mutatkoztam be, hogy kieresztem a hangom, és nem hallgatok el semmi szemétséget, ami történik velem vagy másokkal. Erre csak megjegyzéseket tettek, hogy én vagyok a patárizós, pedig csak úgy viselkedtem, mint bárki más. Tehát ez nem lehet a gond.

Egyik munkahelyemen volt egy okoskodó, minden lében kanál kolléganőm odajött, és beszólt, hogy túl kedves vagyok. De szerintem meg semmivel se vagyok kedvesebb, mint mások, sőt az akkori kollégáim szerintem sokkal közvetlenebbek és kedvesebbek voltak.

2022. febr. 26. 13:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szitu: a hattárok megszabása fontos: "ennyi és nem több".

Ki kell mondanod a NEM szót többször. És következetes lenni.

2022. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sokszor nincs lehetőségem kimondani a NEM-et vagy bármi mást, nem olyan a helyzet. Vagy esetleg ennek megfelel az, hogy fapofát vágok a szemtelenkedéshez? Vagy mire gondolsz? Beszólogató hivatlanoknak mondjam meg, hogy foglalkozzon a saját dolgával, és tartsa meg a rosszindulatát magának? De soha senkit se hallok körülöttem, hogy rászorulna arra, hogy így helyreutasítson másokat, mert már megkapta a tiszteletet, e nélkül is.
2022. febr. 26. 14:38
 9/14 anonim válasza:
Tudnál példát mondani arra mikor azt mondták patárízós vagy?Igazából az emberek többsége olyanokra megy akik gyengeséget árasztanak.Például nagyon zárt test beszéd.(lábak nagyon egyenesek mikor állsz,széknél a lábad senki felé se fordul, a kezedet keresztezzed, a szemed mindig a földön van etc.)Példa a magadért kiálláshoz:Például XY (tegyük fel hogy egy rangúak vagytok XYvel.) azt mondja hogy ez meg az rossz a munkádba, nem tetszik a hangsúlya, mondasz valamit."Elnézést ha a munkámba hibát találtál, a legközelebbi alkalommal erre jobban fogok figyelni, de ezt tisztelettel is ellehetett mondani, így kérlek a következő alkalommal te figyelj arra, köszönöm." Úgy őszintén így vakba nehéz elmondani hogy valóságba nem ismerünk.2 voltam.
2022. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van akik csak a verésből értenek, de ugye ez sajnos büntetendő. Pedig olyan szívesen bemosnék egyet 1-2 bunkónak...
2022. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!