Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál azon gondolkodni,...

Szoktál azon gondolkodni, hogy mit kellett volna másképp csinálnod az életben?

Figyelt kérdés

Én szoktam gyakran agyalni ezen, bár tudom, hogy semmi foganatja nincs az egésznek. Jó pár dolgot másképp csinálnék. Ezeket megpróbálom pontokba szedni.

1: Gimnáziumban megpróbálni nyitottabbnak lenni. Sajnos sokáig elég visszahúzódó voltam, nem nagyon voltak barátaim. Persze nem a nagypofájúakkal cimborálni, hanem a normál értékrendűekkel.

2: Általánosban és gimnáziumban is jobban ráfeküdni a tanulásra. Lehetőleg 5-ösöket gyűjteni minden tárgyból. Különböző szakkörökre járni, több nyelven tanulni, versenyeken rendszeresen részt venni és díjakat nyerni. Esetleg csapatsportban részt venni. Az iskolai és szociális életben tevékenyebben részt venni.

3: Gimi után nem hagyni, hogy a szüleim olyan szakot erőltessenek rám, amit teljes szívemből gyűlölök, hanem saját magam választanám ki, mit akarok tanulni.

4: Diákmunkát vállalni akár több napot egyetem alatt, hogy legyen valamennyi pénzem.

5: A jogosítvány szerzést offolni, nem elkezdeni. Ez egy halva született gyerek, mostani fejjel nem vágnék bele, hagynám a francba az egészet. Nem az én terepem, nem nekem való.

6: Az alkoholt teljesen kihagyni az életemből olyan szinten, hogy 1 csepp alkoholt se innék. Kerülném az ilyen züllött, piás bagázst is messziről.

7: Gimnáziumban akik belémálltak, szekáltak engem, bullyingoltak, őellenük erélyesebben kellett volna fellépnem. Nem hagyni, hogy bántsanak, először szóban figyelmeztetném őket, hogy hagyjanak békén. Ha ez nem használ, akkor jól megrázni, megrúgdosni, felpofozni őket, hogy térjenek már végre észhez és tudják hol a helyük. Azaz jobban kiállni a saját érdekeimért.

8: Hamarabb jól fizető munkát találni és függetlenedni otthonról.



2022. febr. 26. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam. Közös pont, hogy középsuliban szekáltak. Most már ne rágódj ezeken.
2022. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobban belegondolva igen. Gyerekkoromtól fogva erôs ingerek értek műszaki téren a felmenôim révén. Túl nagy az érzelmi kötôdés az örökölt târgyak iránt, (autók, motorok, stb.) nagyon sok idômet elveszi az élet más területeirôl. Helyette megtanulhattam volna zongorázni, tölthettem volna más emberek társaságában azt az idôt, valószínűleg már rég lenne komoly kapcsolatom, akár gyerek is.
2022. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, aztán rájövök, hogy ami elmúlt elmúlt.
2022. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bizony, nincs értelme így visszafordulni. Előre kell nézni, esetleg átgondolni, hogy mit tanulhatsz a múltadból, hogy most jól csinálj dolgokat.


Kerülnöd kellett volna a piát? Kerüld!

2022. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is rágódok néha ilyeneken, de szerencsére már egyre kevesebbet. Nem éri meg, olyan szempontból viszont igen, hogy tanulj a (rég)múlt hibáiból.

Van 1-2 dolog, amit máshogy csinálnék, vagy épp egyáltalán nem, de már úgysem tudom azokat megváltoztatni.

2022. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem túráztatom az agyam fölöslegesen. Ami elmúlt úgysem változtatható. Persze tartok önvizsgálatot, levonom a tanulságot, de ennyi. Nem ragadok bele, mert az folyamatos önhibáztatást, lelkiismeret furdalást, önmarcanfolást, rágódást szül. Pedig csak annyi történt, hogy akkoriban azok a tapasztalataim, képességeim voltak, hogy X módon cselekedtem.
2022. febr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Messze el kellett volna kerülnöm a GYK-t. :D
2022. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!