Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnek olyan emberek,...

Hogy lehetnek olyan emberek, akik képesek interneten, arc nélkül, egy másik felhasználó halálát kívánni?

Figyelt kérdés

Bemerészkedtem a politikakategóriába az (egyenlőre) orosz-ukrán háború miatt. Eddig nem igazán mentem fel oda, mivel én politikafilozófiával és politikatudománnyal foglalkozom és nem igazán volt kedvem kezelésre szoruló, dühkezelési problémás emberekkel vitázni. Megnéztem egy kérdést, ami nem a témakörhöz kapcsolódott, mivel, úgy gondoltam, hogy miért ne. Erre azt látom, hogy a kérdező azt kívánja egy ellentétes állásponton lévő válaszolónak, hogy lőjék agyon a háborúban és dögöljön bele.


Hogy lehetnek ennyire gusztustalanok az emberek?


Egyszerűen borzongással tölt el, hogy ezek az emberek amúgy leülnek mellém a buszon, kiszolgálnak az üzletekben, akár lehet, hogy ismerősöm vagy rokonom is és nap mint nap találkozom velük, csak akkor egy mosolygós álarcot viselnek.



2022. febr. 26. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez ugyanaz hogy én oltatlanként megkaptam , hogy remélik megdöglök a lélegeztetőgépen. 🤷🏻‍♀️ az emberek egy része teljesen bolond
2022. febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Az emberek egy elég nagy része borzasztóan frusztrált. Felmennek a netre, köpködnek és ezzel próbálják meg levezetni. Természetesen, élőben ezt nem mernék, a neten pedig nincs a dolognak semmi tétje.
2022. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

A politika rovatot nagyrészt fizetett trollok lepik el, így aztán ott tényleg bármi elhangozhat. A lényeg: bármilyen értelmes beszélgetés kialakulásának megakadályozása, erre pedig tökéletesen alkalmas az extrém érzelmek kinyilvánítása. Gyűlölködés, rasszizmus, nacionalizmus alaptechnikák ilyenkor.


A politikusok alapvető célja nálunk az oroszoknál, románoknál, ukránoknál (keleti diktatúrákban általában) a politikai párbeszéd tematizálása, azaz csak arról lehessen és úgy lehessen beszélni, ahogy ők akarják. Ennek érdekében bármilyen technikát bevetnek.

2022. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3.

A nacionalizmust miért sorolod oda? A nacionalizmus 18. századi eszme, aminek célja a nemzeti egység létrejötte, a nyelv, kultúra ápolásának fontossága, a hazafiasság, illetve a nemzeti értékek védelme. Mi ebben a rossz?

2022. febr. 26. 19:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze nem kell vele egyetérteni, de miért lenne rossz objektíven?
2022. febr. 26. 19:53
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként az emlegetett esetnél pont egy ellenzéki ment neki egy másik oldalinak. De nem is lényeg, hogy melyik oldal. Egyszerűen borzasztó, ilyet valaki egyáltalán le akar írni, minden oldaltól függetlenül.


Én nem gyűlölöm azt, aki ilyet leír. Én minden embert szeretek, elkülönítem a tettet a személytől.

2022. febr. 26. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jó ideje egyáltalán nem politizálok. A nacionalizmusról sem fogok semmit mondani, sőt ezt a kérdést törlöm magamnál:)


Nekem normális életem van:)

2022. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

Én meg beoltottként kaptam meg, hogy remélik majd beledöglög az oltásba. Úgy tűnik, mindegy, hogy mit teszel vagy mit nem, mindenképp rosszat kívánnak neked...

2022. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
5%

Nem tudom észtrevetted-e kérdező, de oroszország MEGTÁMADTA a szabad és független Ukrajnát.

EBben a helyzetben egyetlen dolgot kívánhatunk, sikert az Ukránoknak. Ez IGEN, ANNAK KIMONDÁSÁT JELENTI, HOGY DÖGÖLJÖN MEG A LEGTÖBB OROSZ AGRESSZOR.

Szerinme te minden szavamat érted. Most pedig gondolkodj egy picit.

2022. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
#4 politikatudományt tanultál, de pozitív dologként állítod be a nacionalizmust. Ok.
2022. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!